از کرانه دریای شمال تا  تولد روزنامه کرانه شمال

به مناسبت رونمایی رسمی روزنامه ی محلی اجتماعی و اقتصادی کرانه شمال جشنی در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیش از ظهر ۱۱ مرداد ۹۷ با نوای دلنشین نی و در فضای غرق در شور مازنی  به  محضر حاضران رسید.

افتتاحیه روزنامه کرانه شمال دلیل شد تا مازندران باری دیگر اهل قلم و علاقه مندان به این عرصه را ملاقات کند در طی جشن امروز بعد از عطراگین شدن محفل با صوت قران مجید و قیام حاضران رنگی از شکوه را بر پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی هدیه بخشید.

هفته نامه کرانه شمال اکنون بعد دو سال فعالیت رسانه ای سومین سال از فعالیت خود را با چهره جدیدی تجربه می کند و به پاس انعکاس خوب درد های جامعه  و شفافیت و صداقت قلم اکنون در غالب روزنامه از سمت اقای سید هادی حسینی معاون وزیر ارشاد اسلامی کشور و اقای عباس زارع معاون فرهنگی رسانه ای اداره کل ارشاد مازندران مورد تمجید و تبریک افتتاح قرارگرفت.

مراسم با حضور دکتر یوسف نژاد سخنگوی مجلس شورای اسلامی و اقای هادی حسینی معاون وزیر ارشاد و خانم دکتر ولی پور و عرض خیر مقدم مدیر مسول روزنامه رقیه عالی اغاز شد.

در ابتدا حسینی وزیر ارشاد اسلامی از حضور مدیران در مراسم قدردانی کرد و به مازندرانی بودنش در جمع حضار افتخار و ابراز خوش حالی کرد و گفت: حدود ۳۸۰ روزنامه در ایران مجوز دارند که ۱۸۰ روزنامه چاپ می شود.

وی تیراژ روزنامه را در ایران یک میلیون خواند.

حسینی با بیان اینکه در مطبوعات راست گویی کنیم افزود:  مردم به رسانه اعتماد می کنند پس راست بنویسم.

و ادامه داد: برای پول کار نکنیم و برای بالا بردن تیراژ روزنامه بی صداقت قلم نزنیم .

مقام عالی وزارت ارشاد از حضور برادر عزیز یوسف نژاد تشکر کرد و ایشان را افتخار مازندران نامید و از خانواده بزرگ فرهنگ خواستار فعالیت بیشتر و خوب شد.

ضمن تشکر یوسف نژاد سخنگوی مجلس شورای اسلامی از مدیر مسئول روزنامه رقیه عالی مطبوعات را در جنبه های مختلف معرفی کرد و گفت: بهم پیوستن زنجیره جنبه های مختلف سبب ایجاد روزنامه کرانه شمال و روزنامه های دیگر میشود.

وی مطبوعات را روابط عمومی ادارات نخواند و چشم جامعه عنوان کرد و خاطر نشان کرد: مطبوعات باید نگاهی به درون خود بیاندازد و وی خواستار بالا بردن کیفیت مطبوعات شد.

سخنگوی مجلس با بیان اینکه مطبوعات باید محل اعتماد مردم در جامعه باشد افزود : در خیلی جاهای دنیا مطبوعات دنیا را تغییر می دهد بنابراین مطبوعات به بدنه خود نگاهی بیاندازند.

وی از رشد و پرورش ظرفیت های  مختلف در جاهای متفاوت استان سخن گفت و یاد اور شد: با وجود خیلی از استعداد ها نتوانستیم از ظرفیت ها استفاده کنیم.

یوسف نژاد به محتوی مطبوعات اشاره کرد و بیان کرد: مطبوعات ایده و قضاوت کننده مدیران هستند و باید بین قضاوت مطبوعات و جامعه یک همگرایی و یک سویی وجود داشته باشد.

این مقام عالی یاد اورشد: برایند گروه مطبوعات و کار های مدیران سبب پیشرفت استان می شود.

وی کار مطبوعاتی را کار تخصصی و علمی خواند و گفت: این کار قطعا کار تجربه ای است.

یوسف نژاد مدیران مطبوعات را یک توان خوب برای ارتقای استان دانست و بیان کرد: اگراین ظرفیت استفاده شود استان ارتقا  بخشیده میشود.

در پایان وی به سابقه خوب کرانه شمال اشاره کرد و گفت: امید وارم روند رو به رشد باشد و روزنامه کرانه شمال قطعا به این جایگاه میرسد.

رونمایی اولین شماره ی روزنامه کرانه شمال با درج یادگاری از دکتر یوسف نژاد و دکتر حسینی در جمعی از مسئولین اجرا شد  و با دستان دو فرزند شهید و مدیران کل خانم طوسی و خانم ولی پور کیک افتتاح بریده شد و با ثبت عکس یادگاری مراسم به پایان رسید.