مراسم آغاز عملیات اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پیاده راه قارن با حضور محمد اسلامی استاندار مازندران ، یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ، مجید حسین زادگان فرماندار مرکز استان، اعضای شورای اسلامی شهر ، مسئولان شهری و استانی در خانه فاضلی ساری برگزار گردید.

آغاز طرح ملی بازآفرینی شهری در مازندران

در مراسمی  از طریق ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور همزمان با دیگر استان‌ها طرح ملی بازآفرینی شهری در مازندران آغاز شد.

 به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، در این آیین که در  خانه تاریخی فاضلی ساری  با حضور  استاندار مازندران برگزار شدرییس جمهور فرمان عملیات  نوسازی و بهسازی در ۵۴۳شهر و در ۲هزارو ۷۰۰محله به مساحت ۱۴۱هزار هکتار در ایران را صادر کرد.

 محمد اسلامی طرح ملی باز آفرینی شهری را با هدف ایجاد زیر ساخت های خدماتی ، رفع فرسودگی ،بهسازی و مقاوم سازی مسکن دانست وگفت:  تولید مسکن و ایجاد فضای عمومی مناسب  در چهار هزارو ۸۰۰هکتار از بافت های فرسوده در ۳۸شهر استان مازندران با۴۰۰هزار نفر از جمعیت شهری استان که در این مناطق زندگی می کنند آغاز می شود.
استاندار مازندران تصریح کرد: تا کنون در این مناطق  دولت با دادن تسهیلات ارزان قیمت پنج هزار واحد مسکونیباز سازی شده است.
اسلامی گفت: درساری نیز باز سازی ۶۴۰ هکتار از بافت های فرسوده شروع شد و باز گشایی ادامه خیابان قارن از برنامه های جدید  این طرح است.