مراسم آغاز ساخت نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران در ساری

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

عملیات اجرایی ساخت نخستین پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مازندران با حضور رییس پارک فناوری اطلاعات کشور در ساری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، احمد حسین زادگان استاندار مازندران در آیین آغاز عملیات اجرایی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات مازندران در ساری، با اشاره به نقش تعیین کننده پارک های فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه اقتصادی، خاطرنشان شد:با حمایت و همراهی جوانان مستعد و فعال در حوزه فناوری و مرتبط کردن این حوزه با بازار استان، می بایست شاهد اقدامات قابل توجه ای در آینده نزدیک باشیم .

وی یادآور شد :تحول و تغییر در استان با دانش روز و نوآوری جوانان میسر خواهد شد و  بازاریابی مناسب در عرصه تولید با کمک شرکت های دانش بنیان موجود در استان عملیاتی می شود .

حسین زادگان گفت: مازندران دارای ظرفیت‌های بسیاری در بخش های مختلف است و تصریح کرد: بسیاری از اقتصادهای نوپا با کمک استارتاپ ها رونق جدی گرفتند و استفاده از بستر و زیرساخت پارک های علم فناوری در راستای تولید ثروت و پیشرفت استان  اثربخش است.

استاندار مازندران استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات را ضرورت رسیدن به توسعه و جهش تولید دانست و تاکید کرد: امروز در دنیایی متفاوت زندگی می کنیم و همه مدیران به عنوان مسئولان تسهیلگر در رسیدن به توسعه باید این واقعیت را بپذیرند که فناوری ارتباطات و خلاقیت جوانان دو رکن اساسی توسعه در حوزه های مختلف است و باید آنها را به کار گیرند.

وی به ظرفیت های عظیم اقتصادی مازندران اشاره کرد و گفت: باید با استفاده از فناوری اطلاعات و استارتاپ ها این ظرفیت‌ها معرفی گردد.

وی با اشاره به اینکه زودبازده بودن از جمله مزیت‌های فعالیت‌های حوزه فناوری و ارتباطات است، تصریح کرد: میزان سرمایه گذاری و خروجی حاصل از اجرایی نمودن پروژه های حوزه ی پارک های علم و فناوری می بایست منجر به توسعه اقتصادی و ثروت آفرینی علمی و مدرن شود.

در ادامه این مراسم نیز محمد جعفر صدیق رییس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه این پارک قرار است در ۲ فاز اجرایی ساخته شود افزود: برای فاز نخست ۱۰۰ میلیارد ریال و برای فاز دوم نیز ۵۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی و مقرر شد تا پیش از پایان سال ۱۴۰۰ ساخته و عملیاتی شود.

وی افزود: هدف از ساخت پارک های فناوری ، عملیاتی کردن آموخته ­های علمی در محیط کسب­ وکار، فراهم سازی زیرساخت بقاء، رشد و توسعه شرکت ­های نوپا و در نهایت افزایش ثروت جامعه از طریق ترویج و گسترش نوآوری مبتنی بر فرهنگ رقابت در میان شرکت‌های عضو در هر پارک علمی و فناوری است.

صدیق کمک به توسعه و بقای کسب و کارهای کوچک را تمرکز و اولویت نخست پارک های فناوری اطلاعات در استان ها برشمرد و افزود: این پارک ها در بخش افزایش ثروت آفرینی در حوزه های کشاورزی ، مقابله با بلایای طبیعی و همچنین تولید و صادرات محتوای فرهنگی و خدمات فناورانه نقش بسزایی را ایفا خواهند کرد.

وی خاطر نشان شد:  برای ساخت این پارک اعتبار لازم پیش بینی و تامین شده است و تا پایان دولت به بهره برداری خواهد رسید.

در ابتدای این مراسم فلاح سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در مراسم، از پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان حلقه گمشده این حوزه در استان یاد کرد و گفت: پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات بعنوان  حامی و پشتیبان شرکت های فعال در حوزه آی.سی.تی نقش تعیین کننده ای در توسعه اقتصاد و کسب و کارهای نوپا را ایفا می نماید.

شایان ذکر است در این مراسم بابایی کارنامی نماینده شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، رضایی فرماندار مرکز استان، مرادی شهردار مرکز استان و مدیران دستگاههای اجرایی و دستگاههای تابعه وزارت در استان حضور داشتند.