هم‌زمان با روز جهانی کارگر؛

عملیات اجرایی 4 پروژه عمرانی در ساری آغاز شد

عکاسان (معصومه جعفری-هدا کاشی پور- زینب ذبیحی-خلیل دردانه ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی احیای باغ ایرانی صفرآباد، احداث پارک پایداری در مرکز فرهنگی باغ‌موزه دفاع مقدس، احداث مسجد صاحب‌الزمان (عج) و احداث پارک محله‌ای امام رضا (ع) روز شنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، همزمان با روز جهانی کار و کارگر آیین آغاز عملیات اجرایی پارک پایداری در حاشیه رودخانه تجن و پارک موزه دفاع مقدس با حضور علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، عباسی معاون فرماندار ساری، حمیدرضا مرادی سرپرست شهرداری مرکز مازندران و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

«احیای باغ ایرانی صفرآباد»، نخستین باغ تلفیقی شمال کشور در مرکز استان است این پروژه بزرگ گردشگری _ تفریحی در زمینی به مساحت هفت هکتار در پنج کیلومتری شهر ساری واقع‌شده است که باهدف توسعه پایدار مرکز استان، احیا و در اختیار شهروندان و گردشگران قرار می‌گیرد.

مجموعه باغ ایرانی صفرآباد که تلفیقی از باغ گل‌ها و باغ ایرانی است پس از احیا به یکی از مراکز گردشگری زیبای شهر ساری تبدیل و یکی از جاذبه‌های گردشگری برای گردشگران این خطه از شمال کشور می‌شود که چشم‌اندازی زیبا و متفاوت از شهر ساری را برای مرکز نشینان پدید می‌آورد.

«پارک پایداری» در مرکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس مازندران از دیگر پروژه‌های عمرانی شهرداری ساری است که تحت عنوان مازندران درگذر تاریخ در بزرگ‌ترین پارک موزه دفاع مقدس شمال کشور در مرکز استان و باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی با تاریخ مازندران احداث می‌شود.

عملیات اجرایی «پارک محله‌ای امام رضا (ع)» به مساحت 2 هزار مترمربع باهدف توزیع متوازن خدمات محله‌ای، توسعه فضای سبز و رفاه شهروندی در منطقه یک شهری آغاز شد. همچنین ساخت «پروژه فرهنگی-مذهبی مسجد صاحب‌الزمان (عج)» در محدوده اطراف بقعه مطهر حضرت امام‌زاده عباس (ع) از دیگر پروژه‌هایی است که امروز  کلنگ زنی شد.