مراسم آغاز فصل بهره‌برداری از ماهیان استخوانی دریای خزر در شرکت تعاونی صیادی و گردشگری شهید کلاهدوز طوقدار شهرستان جویبار برگزار شد.

عملیات صید ماهیان استخوانی در دریای خزر در فصل جدید با حضور حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران در محل صیدگاه تعاونی پره شهید کلاهدوز طوقدار شهرستان جویبار آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه که جمعی از مسئولان محلی و استانی و صیادان حضور داشتند حسن خیریانپور طی سخنانی, بخش شیلات و صید و صیادی را یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی استان برشمرد و گفت: در سطح استان مازندران از رامسر تا گلوگاه تعداد 54 تعاونی صیادی پره با بالغ بر 4000 نفر عضو مشغول فعالیت هستند که در سال گذشته با صید حدود 7100 تن ماهیان استخوانی و 19 هزار و 700 تن ماهی کیلکا نقش مهمی را در سطح مازندران ایفا نمودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران ضمن اشاره به دریای خزر به عنوان یک موهبت الهی بر حفظ و حراست از ذخائر دریای خزر تأکید نمود و گفت: باید هم در جهت تأمین برای بچه ماهی و هم در جهت حفاظت و حراست و جلوگیری از قاچاق و هم در جهت بهره برداری اصولی از دریا برنامه ریزی و اقدام شود.

وی افزود: در همین راستا در سال گذشته و امسال حدود 100 میلیون بچه ماهی از گلوگاه تا رامسر در دریای خزر رهاسازی شد.

حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران به توجه ویژه جناب آقای حسین زادگان استاندار مازندران به بخش شیلات و آبزی پروری اشاره کرد و گفت: با تأکیدات ایشان این موضوع به عنوان یکی از برنامه های عملیاتی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مازندران قرار گرفت و در این راستا برنامه هایی همچون پرورش ماهی قزل آلا – خاویاری – کپور و پرورش ماهی در قفس دریایی – احیاء اب بندان ها و صنایع فراوری بخش شیلات – احداث پایانه  صادراتی ماهیان خاویاری و توسعه صادرات آبزیان مصوب در حال اجرا می باشد  و حتی تسهیلات بانکی ارزان قیمت نیز برای توسعه فعالیتهای آبزی پروری اختصاص داده شد.