مراسم اختتامیه نخستین جشنواره “ظهور مهربانی” در بهزیستی مازندران

عکاس (زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

نخستین جشنواره فرهنگی، ورزشی و هنری ظهور مهربانی ویژه کودکان مراکز شبه خانواده با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران؛ نخستین جشنواره فرهنگی، ورزشی و هنری ظهور مهربانی ویژه کودکان شبه خانواده بهزیستی مازندران و با هدف شناسایی استعدادها و نشاط اجتماعی در بین این کودکان با حضور سعید بابایی مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، دکتر فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران، رجبی میرکل امور اجتماعی استانداری مازندران، مسوولان کشوری و استانی و برگزیدگان جشنواره برگزار شد.

*مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد؛

کارشناسان مراکز شبه خانواده پویا و فعال هستند

سعید بابایی، مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه توجه به مسئله سلامت روان انسان بسیار مهم است، گفت : توجه به جشنواره ای که رویکرد آن فرهنگی و اجتماعی می باشد بسیار حائز اهمیت است و خوشحالم که استان مازندران در کنار توجه به مسائل دیگر به حوزه فرهنگی و اجتماعی کودکان شبه خانواده نیز توجه ویژه ای دارد.

وی کارشناسان مراکز شبه خانواده را پویا و فعال دانست و افزود: این کارشناسان با ایجاد انگیزه در بین فرزندان شبه خانواده زمینه را برای شکوفایی تفکر خلاق و استعدادهای آنان فراهم می کنند که آثار ارسالی در این جشنواره نشان دهنده فعالیت این عزیزان است.

بابایی با تشکر و قدردانی از مدیرکل بهزیستی مازندران و معاون اجتماعی استان جهت برگزاری این جشنواره ، ادامه داد: نهادهای مختلفی در کشور در حوزه های فرهنگی فعال هستند که می توان با همراهی آنان جشنواره های فرهنگی گسترده تری برگزار کرد.

*مدیرکل بهزیستی مازندران دراختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی، ورزشی و هنری ظهور مهربانی مطرح کرد؛

برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید مهارت های زندگی به کودکان آموزش داده شود

دکتر فرزاد گوهردهی نیز در اختتامیه این جشنواره، سازمان بهزیستی را متولی رسیدگی به امور کودکان بی سرپرست و فاقد سرپرست موثر و با صلاحیت دانست و گفت: در استان مازندران 24 مرکز نگهداری فرزندان از صفر تا ۱۸ سال ایجاد شده که حدود 190 فرزند در این مراکز نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه مفهوم شبه خانواده یک شبیه سازی نهاد خانواده برای کودکان است، افزود: یکی از رویکردهای ما در استان، کاهش تعداد فرزندان در مراکز شبه خانواده است تا کودکان محیطی مشابه خانواده را تجربه کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با تاکید بر اینکه همه تلاش ما واگذاری کودک به خانواده موثر ومناسب می باشد، ادامه داد: در استان مازندران 340 کودک به عنوان امداد بگیر نزد خانواده سببی ونسبی نگهداری می‌شوند.

دکتر گوهردهی بیان کرد: آموزش های آنلاین کارشناسان دفتر تخصصی دو بار در ماه برگزار می گردد که هدف از برگزاری آن، توانمندسازی نیروی انسانی در خانه ها و کارشناسان در راستای بهینه نمودن وضعیت فرزندان می باشد .

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری برای کودکان هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای نسل آینده است، گفت: امروزه آسیب های اجتماعی، کودکانه شده است که برای واکسینه کردن جامعه در برابر این آسیب ها باید مهارت های زندگی و حل مسئله به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران به برگزاری این جشنواره اشاره کرد وافزود: جشنواره فرهنگی، ورزشی و هنری ظهور مهربانی با هدف شناسایی استعدادها، توانمندسازی کودکان شبه خانواده و نشاط اجتماعی در بین این فرزندان برگزار شده است.

دکترگوهردهی با بیان اینکه 60 نفر از فرزندان شبه خانواده در این جشنواره شرکت کردند، ادامه داد: آثار ارسالی به این جشنواره نشان دهنده استعدادهای این کودکان در حوزه های مختلف است.

وی یکی از مهمترین ظرفیت استان مازندران را وجود خیرین است که همواره حامی بهزیستی به ویژه کودکان می باشند.

آثار به این جشنواره ارسال شد که با نظر داوران، آثار برگزیده و نفرات برتر در رشته های دارت، ورزشی، دکلمه، نقاشی، قرآن، کاردستی، اذان نوحه، شعر و سرود، نوآوری و ابتکارات، دعا و نیایش اذان در رده های سنی 3-6 ، 7-12، 13-18 سال مشخص شدند.

شایان ذکر است در پایان این جشنواره به نفرات برتر جوایز و تندیس اهدا شد.