مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر  مازندران در ساری برگزار شد.

مراسم تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با حضور سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران، حجت الاسلام تسخیری مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران، سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و معصومی مدیکل حوزه هنری استان در ساری برگزار شد.

فرمانده سپاه کربلا؛
مردم حساب انقلاب را از کم کاری برخی مدیران جدا می دانند
سردار مسلمی با بیان اینکه مردم حساب انقلاب را از کم کاری برخی مدیران جدا می دانند، گفت: ملت ایران با توجه به مشکلات متعددی که دشمنان انقلاب ایجاد کرده اند همچنان پای این نظام ایستاده اند و تنها خواست آنها توسعه و پیشرفت کشور است

به گزارش شبستان، سردار «سیاوش مسلمی»  در آئین اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان مازندران که با حضور  سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران، «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و «مهدی معصومی گرجی» رئیس حوزه هنری دیار علویان در سالن سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزار شد،  با بیان اینکه تجلیل از اصحاب رسانه که به عنوان پیشتازان جنگ رسانه ای درحال فعالیت هستند کار جمعی و بسیار خوب و شایسته تقدیری است که سازمان بسیج رسانه مازندران در حاشیه برگزاری دومین جشنواره رسانه ای ابوذر انجام داده، اظهار کرد: یکی از مهمترین و بزرگترین مؤلفه‌های ملی هر کشور برخورداری از رسانه‌های تأثیرگذار است.

فرمانده سپاه کربلا افزود: دشمن به واسطه هزینه‌های هنگفت و خسارت‌های سنگین اقتصادی تمایلی به جنگ سخت ندارد و به واسطه برخی مزیت‌ها و شرایط حاضر در زیست بوم جهانی، جنگ نرم و شناختی را که مقام معظم رهبری و سایر نظریه پردازان به آن اذعان دارند را بر کشور عزیزمان تحمیل داشته است.

وی  با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در بستر فضای مجازی و بزرگ راه های اطلاعاتی با بهره گیری از رسانه های نوین درصدد ضربه زدن به اعتقادات و باورهای ملت شریف ایران اسلامی است، خاطرنشان شد: استفاده روز افزون از تکنولوژی‌های نوین همانند شبکه های اجتماعی، سبب شده تا انسان‌ها بیشتر از هم فاصله بگیرند و متاسفانه در فضای خانواده و دورهمی ها، بیشتر مشغول فضای مجازی باشند و کمتر با هم صحبت کنند.

سردار مسلمی اذعان کرد: امروز به واسطه فضای مجازی چیزی که عاید جامعه شده، جدایی عاطفه‌ها است و رصد در این حوزه نشان می‌دهد جدایی عاطفی بیشتر از طلاق در خانواده‌ها مشاهده می‌شود. امروزه طلاق عاطفی بیشتر از  طلاق فیزیکی مشهود است.

وی با بیان اینکه در جنگ شناختی مهمترین تلفات را در حوزه اعتقادات، باورها و آداب و سنن خواهیم داشت، گفت:دشمن با بهره گیری از ابزارهای پیشرفته و با شگردهای مختلف همانند اعتماد زدایی،  مشروعیت زدایی و ناامید سازی تلاش دارد یک جامعه را با تغییر همراه کند.

به گفته سردار مسلمی در دوران دفاع مقدس مردم کشور با بیشترین کم و کاستی ها مواجه بودند اما از پشتیبانی از جبهه و انقلاب لحظه ای کوتاه نیامدند؛ اما امروزه  دشمن با راه اندازی جنگ شناختی در صدد ضربه زدن به نظام با استفاده از شگرد پاشیدن بذر ناامیدی بین ملت شریف ایران عزیز هستند . البته خداوند متعال را شاکریم که مردم ولایتمدار این مرز و بوم با توجه به مشکلات متعددی که دشمنان انقلاب ایجاد کرده اند لحظه ای پشت نظام را خالی نکرده و پای این نظام ایستاده اند و کسی گوش به فراخوان های گسترده رسانه های دیداری و شنیداری معاند نمی دهد.

وی اظهار کرد: مردم ما به عملکرد برخی مسئولان اعتراض دارند و در این بین وظیفه اصحاب رسانه بسیار سنگین است وباید با تبیین شاخه‌های مدیر جهادی، مردم را برای انتخاب فرد جهادی برای مدیریت کشور ترغیب کنند. چرا که  امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار جهادی بی منت برای مردم احتیاج دارد.

فرمانده سپاه کربلا گفت: اگر بخواهیم هوشیاری مردم را در جنگ شناختی نسبت به عملکرد دشمن بالا ببریم باید فعالان رسانه‌ای یکی از کارشناسان اصلی در عملیات روانی باشند.

**مسئول بسیج رسانه سپاه کربلا مازندران؛
رسانه ها در اندیشه معرفی خلاقانه فرهنگ ایثار و شهادت باشند
حق شناس با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید خلاقیت داشت و ذائقه شناسی کرد،گفت: رسانه های مکتوب و مجازی استان ولایت مدار و علوی تبار مازندران روزانه و بعضا هفتگی نسبت به معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام ویژه ای دارند

به گزارش شبستان ، «عبدالمهدی حق شناس» در آئین اختتامیه دومین جشنواره رسانه ای ابوذر استان مازندران که با حضور سردار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلا، سردار «عبدالله ملکی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران، «عباس زارع» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و «مهدی معصومی گرجی» رئیس حوزه هنری دیار علویان در سالن سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزار شد، با بیان اینکه بیش از 636 اثر شاخص به دبیرخانه جشنواره ابوذر رسید، افزود: ۳۶ نفر در این جشنواره در هشت قالب مصاحبه، گزارش، یادداشت، گزارش و مستند تصویری، تیتر، خبر، عکس و مکتب سلیمانی برگزیده شدند.

مسئول بسیج رسانه سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه در این دوره هر خبرنگار در هر بخش ۵ اثر ارسال کرد، افزود: آثار ارسالی در بخش مکتوب و مجازی به یکی از قالب های مصاحبه، یادداشت، گزارش، تیتر و خبر اختصاص داشت.

وی  قالب های بخش دیداری و شنیداری را موشن گرافیک، اینفوگرافی، مستند تلویزیونی، عکس خبری، گزارش خبری، مستند رادیویی و کاریکاتور اعلام کرد و یادآورشد: به‌علت اهمیت موضوع کاریکاتور و عدم دریافت اثر در سال گذشته امسال نیز این قالب اضافه شده است.

حق شناس، موضوعات محوری جشنواره را بصیرت و دشمن شناسی، کرونا، کمک مومنانه، مدافعان سلامت، مسئولیت اجتماعی، بصیرت، مقاومت و مکتب سلیمانی، حقوق شهروندی اعلام کرد.

وی بابیان اینکه ۳۵۹خبر  از  رسانه های مکتوب و پایگاه خبری، ۶۳کلیپ و ۲۱۴ عکس رسیده به دبیرخانه این جشنواره توسط ۹داور استانی و کشوری داوری شدند، افزود: داوری این دوره از جشنواره با هدف دوری از حواشی در سه مرحله انجام شد.

حق شناس به نوآوری فعالان رسانه ای استان در حوزه معرفی شهدا و وصیت نامه این مردان خدایی اشاره کرد و گفت: رسانه های مکتوب و مجازی استان ولایت مدار و علوی تبار مازندران روزانه و بعضا هفتگی نسبت به معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اهتمام ویژه ای دارند.

وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید خلاقیت داشت و ذائقه شناسی کرد، افزود: تکریم شهدا و تبیین و ترویج فرهنگ دفاع مقدس به نوعی ادامه حرکت این شهدای والامقام است.

 

در این مراسم از خبرنگاران و نویسندگان برتر بسیجی و برترین‌های آثار ارائه داده به جشنواره ابوذر تجلیل شد.