ششمین دوره مسابقات دومینوی کشور برترین هایش را شناخت

 ششمین دوره مسابقات دومینوی کشور با معرفی تیم های برتر در قائمشهر پایان یافت .

به گزارش ایرنا ، مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات دومینوی کشور روز با حضور دکتر حسین طاووسی دبیر فدراسیون ورزش های همگانی،فاطمه به جامه، رئیس کمیته دومینوی کشور و روهام ابوطالبی قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران٬ در سالن شهرداری قائمشهر برگزار شد .

همچنین در این مراسم آیت الله معلمی نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری امام جمعه قائم شهر و سید علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر ، سوادکوه و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی و احسان اسماعیلی نجار -رییس هیات ورزش های همگانی و نایب رئیس شورای اسلامی شهر قائمشهر نیز حضور داشتند.

همچنین ویدا بوداغی- نایب رئیس هیات ورزش های همگانی استان مازندران سرپرست برگزاری این دوره از مسابقات بودند.

این مسابقات در دو مرحله دانش آموزی و مسابقات ملی در سالن شهدای دانشگاه آزاد قائمشهر برگزار و با اعلام نفرات و تیم های برتر به کار خود پایان داد .

تیم های دانش آموزی در 2 بخش ابتدایی و متوسطه با حضور 96 دومینوباز با هم رقابت کردند که در پایان در بخش ابتدایی تیم های مدرسه سمای یک از شهرستان قائمشهر مقام اول و دوم را کسب کردند و تیم شیرگاه سوم شد .

در بخش دانش آموزی متوسطه هم تیم هایی از ساری ، شیرگاه و قائمشهر به ترتیب مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در مسابقات ملی هم از 12 تیم شرکت کننده از سراسر کشور تیم های فارس ، اصفهان و زنجان به ترتیب اول تا سوم شدند.

روهام ابوطالبی قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران:
** برگزاری مسابقات دومینو نیازمند حمایت است
دبیر فدراسیون ورزش های همگانی کشور در مراسم اختتامیه گفت : فدراسیون همگانی بزرگ ترین فدراسیون کشور است چرا که دارای 28 انجمن ، 64 کمیته و 200 هزار مربی است .
حسین طاووسی با بیان این که دومینو یکی از کمیته ها در ورزش همگانی است ، افزود : درست است که امسال مسابقات دومینو در قائمشهر برگزار شد ، اما باید بدانیم که داشتن یک میزبانی تنها کافی نیست بلکه نگهداری برگزاری مسابقات دومینو نیازمند حمایت است چرا که خیلی از استان ها میزبانی مسابقات دومینو را داشته اند اما نتوانستند این میزبانی را نگه دارند .
وی با اعلام این که نگهداری دومینو نیازمند حمایت است ، گفت : از شورای شهر و نمایندگان حوزه انتخابیه قائمشهر می خواهیم تا از دومینو در شهرستان قائمشهر حمایت کنند تا این ورزش در این شهرستان باقی بماند .

در پایان این مراسم تمبر ‘ قائمشهر پایتخت دومینو ایران ‘ رونمایی شد.