اولین جشنواره ملی «دل‌گپ» در مازندران برگزار شد

اولین جشنواره ملی «دل‌گپ» پیش از ظهر امروز با تجلیل از برگزیدگان در ساری برگزار شد.

نخستین جشنواره ملی «دل‌گپ» در قالب فیلم‌های ۱۵ ثانیه‌ای در دلگویه با حاج قاسم سلیمانی با تجلیل از برگزیدگان در سالن سلمان هراتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.
رئیس سازمان بسیج رسانه کشور:

مکتب حاج فاسم مکتب ایستادگی است

«مسعود بصیری» گفت: مکتب حاج قاسم مکتب گفت‌وگو و ایستادگی است و حاج قاسم برای مردمانش حزبی و گروهی نبود و همه گروه‌ها دوستش داشتند.
به گزارش دفاع‌پرس از ساری، «مسعود بصیری» رئیس سازمان بسیج رسانه کشور پیش ازظهر امروز در آئین اختتامیه اولین جشنواره ملی «دل گپ» در ساری با بیان اینکه مکتب حاج قاسم، مکتب حرکت است، اظهار داشت: مکتب حاج قاسم مکتب اسلام بوده زیرا وی نمونه دوست داشتنی از اسلام است.

وی حاج قاسم را الگوی مناسبی برای زندگی دانست و گفت: حاج قاسم برای ظهور تلاش کرد و مکتب وی از همه گذشتن، از همه چیز گذشتن و مکتب دل نبستن است.

بصیری ادامه داد: مکتب حاج قاسم تلاش کردن برای حیات دیگران بوده و حرف دل برای حاج قاسم، در واقع حرف دل گفتن برای خودمان است.

رئیس بسیج رسانه کشور وظیفه رسانه‌ها را بسیار مهم دانست و با تاکید برامیدآفرینی و آگاهی است، افزود: مجبوریم برای عزت و شرف سختی را تحمل کنیم زیرا این کشور و سرزمین خانه ما است و برای نگه داشتن آن باید از خودمان بگذریم و رسانه باید این فرهنگ را ترویج کنند.

بصیری با تاکید براینکه باید سختی‌های راه را تحمل کنیم، گفت: هیج وقت در هیچ جنگی بدون ایستادن و مقاومت نتوانستیم سرزمین خود را حفظ کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور عنوان کرد: اگر از مکتب حاج قاسم صحبت می‌کنیم، از مکتب گفت‌وگو و ایستادگی حرف می‌زنیم زیرا حاج قاسم برای مردمانش حزبی و گروهی نبود و همه گروه‌ها دوستش داشتند.

وی با تاکید براینکه برای ساختن خانواده‌ای که در آن هستیم تلاش کنیم، گفت: همانگونه که حاج قاسم دل‌ها را به هم نزدیک می‌کرد باید از مکتب حاج قاسم در خانه‌های خودمان صحبت کنیم.

رئیس بسیج رسانه کشور با اظهار اینکه کارکرد منبرها به فضای مجازی کشیده شده است، تفسیرهای درست از اسلام سبب جذب افراد می‌شود.

بصیری یادآور شد: اسلام دین دوست داشتن و مهرورزی است و باید الگوهای خوب را در رسانه‌ها معرفی کنیم و درباره حاج قاسم درست بگوییم.

معرفی نفرات برتر جشنواره ملی دل گپ

 دبیر جشنواره ملی دل گپ سردار سلیمانی هم گفت: جشنواره ملی دل گپ به مناسبت شهادت سردار سلیمانی به همت کانون بسیج رسانه نکا اجرا شد.
محمدی افزود: ۵ هزار و ۶۰۰ اثر از عراق، کشور‌های حوزه مقاومت و ۳۰ استان کشور به دبیر جشنواره ملی دل گپ سردار سلیمانی در مازندران ارسال شد که با بازبینی هزار و ۵۰۰ اثر به مرحله داوری نهایی را یافتند.
او با بیان اینکه هزار اثر به بخش کودکان و نوجوانان ارسال شد، گفت: شرکت‌کنندگان در جشنواره ملی دل گپ سردار سلیمانی را کودکان و نوجوانان زیر ۱۵ سال تشکیل می‌دهند
دبیر جشنواره ملی دل گپ سردار سلیمانی افزود: پنج داور در بخش‌های مختلف بزرگسالان، کودک و نوجوان و جوانان این جشنواره را داوری می‌کنند.
محمدی گفت: افراد برتر این جشنواره امروز سه شنبه 26 اسفد، به صورت زنده اعلام و معرفی شدند.
دبیر جشنواره ملی دل گپ سردار سلیمانی افزود: بیشترین آثار ارسالی از استان‌های البرز، مازندران، کرمانشاه، قم، کرمان بوده است که در روز اختتامیه هم از استان برتر قدردانی می‌شود.