مراسم استانی روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی در مصلای جمعه ساری

نماینده ولی‌فقیه در مازندران:

امروز باید حول محور مقام معظم رهبری و اجرایی شدن شعار سال باشیم

 نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: امروز باید حول محور مقام معظم رهبری و در زمینه اجرایی شدن شعار سال ایشان که کارشناسی شده است و متناسب با درد جامعه است پای کار باشیم.

به گزارش  تسنیم، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم استانی روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی در مصلای جمعه ساری اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی و روحانیان  باید تولید پیام و  محتوا کنند و  پیام خداوند را به جهانیان برسانند که در این راستا زمان‌شناسی، مخاطب‌شناسی، ابزار و روش‌شناسی رعایت شود.

وی افزود: فصاحت و بلاغت یعنی  شیوایی گفتار، ادبیات زیبا، گفتار بدون ابهام ،گویا کوتاه، جالب که باید در بین روحانیان و طلاب تقویت شود. باید بدانیم نیاز مخاطب، نسل جوان، بانوان، خانواده‌ها چیست. پیام امروز خداوند را به روز به مخاطب برسانیم و در این زمینه از نظرات کارشاناسان، حوزه و دانشگاه استفاده کنیم.

لائینی تاکید کرد: در مدرن‌سازی رسانه و ابزار رساندن پیام باید کار کنیم و از ظرفیت هنر بهره گیریم و مطابق ذائقه درست جامعه باشد همه اینها اسلام ناب محمدی و و ترویج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.

وی گفت: اسلام ناب باید در جامعه تبیین شود و اسلام پابرهنگان، محرومان، دردمندان، بیچارگان همین دین اسلام است و این اسلام، دین کاخنشینان، اشراف و مرفعان بی‌درد نیست.

لائینی بیان کرد: همه ما در زمینه انقلاب اسلامی وظیفه داریم  انقلاب را بشناسیم و آن را حفظ کنیم بدانیم مهمترین رکن تبلیغ ولایت است.

امام جمعه ساری ادامه داد: خیلی نتوانستند بمانند و به کشورهای دیگر رفتند متاسفانه عده‌ای دزد و اختلاس‌گر به جان بیت‌المال افتادند و مملکت را به فقرگرانی و بیکاری کشاندند. معیشت برمردم سخت شد و بسیاری از این مشکلات به‌دلیل  ناکارآمدی برخی مسئولان داخلی، بی‌دردی برخی مسئولان و بی‌توجهی به اقشار مختلف جامعه است.

وی گفت: وظیفه ما روحانیون و نهاد تبلیغات سنگین است و در آغاز گام  و بعد یک خودارزیابی داشته باشیم و منصفانه رفتار کرده و ضعف‌ها را بشناسیم و آن را برطرف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: مدیران و کارکنان آنان در شهرستان‌ها با تمام نهادها و دستگاه‌ها  متفاوت باشد زیرا ارزش‌ها  باید در این سازمان موج بزند و درد اول درد دین و درد مردم باشد.

لائینی افزود: شهدا انتظار دارند مسئولان برای سازمان تبلیغات حساب ویژه باز کنند و برای بودجه این سازمان چانه نزنند و بودجه فرهنگی به درستی اختصاص یابد.

وی تصریح کرد: امروز باید حول محور مقام معظم رهبری و در زمینه اجرایی شدن شعار سال ایشان که کارشناسی شده است و متناسب با درد جامعه است پای کار باشیم.