برای نخستین بار در کشور، دانش آموزان مازندرانی سمنی شدند

زنگ انقلاب در 4800 مدرسه مازندران نواخته شد

همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر زنگ انقلاب امروز شنبه همزمان با مدارس سراسر کشور در 4800 مدرسه مازندران نواخته شد / همچنین تفاهمنامه آغاز عضوگیری شاخه دانش آموزی سمن ها بین استانداری و آموزش و پرورش مازندران امضا شد. ‎

مراسم نواختن زنگ انقلاب در مازندران به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه حضرت زینب (س) ساری با حضور احمد حسین زادگان استاندار مازندران و برخی دیگر از مسئولان و مدیران استانی برگزار شد و زنگ انقلاب در دیگر مناطق استان نیز با حضور فرمانداران و مدیران به صدا درآمد.

استاندار مازندران در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: ایران اسلامی جزو کشورهای آزاد دنیاست، در حالیکه بسیاری از کشورهای مدعی توسعه و آزادی حتی تا دوسال پیش حق رای به زنان خود نمی دادند.

وی افزود: علیرغم تمام محدودیت ها و موانعی که برای کشورمان ایجاد کرده اند در تمامی حوزه ها از نشر کتاب گرفته تا حوزه دانش، اقتصادی، نانو و هسته ای و غیره جزو کشورهای برتر دنیا هستیم.

مقام عالی دولت در استان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ما در ساز و کارهای مشارکتی و در ایجاد نهادها و ساختارسازی جزو کشورهای برتر هستیم و روستایی نیست که دهیاری، شورا و نهادهای مدنی و اجتماعی نداشته باشد، گفت: ایران اسلامی اکنون در حوزه تشکل های مردم نهاد در شمار کشورهای توسعه یافته قرار دارد.

استاندار با اشاره به این که همه این کارها باید توسط مردم، سمن ها و نهادهای اجتماعی و مدنی انجام شود، گفت: نباید دنبال قهرمان باشیم و باید با کمک مردم مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: با مشارکت مردم و سمن ها و تسهیل گری دولت می توان به مسایلی نظیر آسیب های اجتماعی، محیط زیست و … ورود کرد و گره از بسیاری کارها گشود.

حسین زادگان با اشاره به این که 100 هزار دانش آموز مازنی برای نخستین بار در کشور عضو 3 سمن می شوند، عنوان کرد: در تلاشیم با توسعه مشارکت مردم و سمن ها بویزه تخصصی کردن فعالیت سمن ها برای کمک به دستگاه های اجرایی؛ روند مدیریت در جهت توسعه مازندران را شتاب ببخشیم و سمن ها را با سازماندهی از پراکندگی خارج کنیم.

وی با اشاره به این که سامانه یی را برای جذب ایده های خلاقانه و نو با عنوان نمتا در جهت مشارکتی کردن مدیریت استان طراحی و رونمایی کرده ایم، تاکید کرد: امیدواریم با هدایت آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها و استانداری تا سال آینده شاهد آن باشیم تا 200 هزار دانش آموز برای مدیریت و توسعه استان ایده پردازی کنند.
رییس شورای آموزش و پرورش استان با بیان این که ایده ها باید تبدیل به رفتار و عمل شود، گفت: جلسات گفتگوی بین دانش آموزان و مدیران تحت عنوان کرسی های آزاد اندیشی از سوی آموزش و پرورش راه اندازی شود و مدیریت آن را به خود دانش آموزان بسپارید.

در این مراسم کیک چهل سالگی انقلاب نیز بریده شد و همچنین تفاهمنامه آغاز عضوگیری شاخه دانش آموزی سمن ها بین استانداری و آموزش و پرورش مازندران امضا شد.