به‌مناسبت 12 اردیبهشت وآغاز هفته گرامیداشت مقام معلم؛

زنگ «سپاس معلم» توسط مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نواخته شد

عکاس (خلیل دردانه ) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و فرماندار ساری زنگ «سپاس معلم» در دبیرستان پسرانه 15 خرداد ناحیه 1 ساری نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی‌پور» در آیین استانی  نواختن زنگ «سپاس معلم» که صبح امروز  با حضور فرماندار ساری و جمعی از مسئولین اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران در دبیرستان 15 خرداد ناحیه 1 ساری برگزار شد، هفته گرامیداشت مقام معلم را فرصت مناسبی برای تجلیل از مقام شامخ معلمان گرانقدر دانسته و گفت: در زیست بوم جدید معلمان عزیز زحمات بسیاری را متحمل شدند که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به لیالی قدر افزود: به وجود الگوهای بزرگی همچون حضرت علی (ع) که دانش‌‌آموخته مکتب پیامبر(ص) بود افتخار می‌کنیم.امیدواریم که تلاش‌های همکاران ما به تربیت نسلی با تفکر علوی بینجامد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: از تعداد بیش از 8 هزار معلم استان که در فرایند انتخاب معلم نمونه شرکت کرده بودند، 450 نفر  به‎‌عنوان معلم نمونه شهرستانی و 49 نفر نیز به‌عنوان معلمان نمونه استانی انتخاب شدند.

سعدی‌پور با گرامیداشت یاد و خاطره معلمان فداکاری که در ایام کرونا جان خود را از دست دادند گفت: زیست بوم جدید نقاط روشن و تاریکی برای آموزش و پرورش داشت و یکی از نقاط تاریک آن از دست دادن همکاران توانمندمان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بود که از همین‌جا به روح بزرگشان درود می‌فرستم.

در ابتدای این مراسم «عباسعلی رضایی»، فرماندار ساری، طی سخنانی کارکرد آموزش و پرورش را تربیت نیروهای ماهر دانسته و خاطرنشان کرد: کسانی که کشور را اداره می‌کنند تربیت‌یافتگان معلمان و خروجی‌های آموزش و پرورش هستند.

وی افزود: معلمان در شرایط کرونایی بیشتر از هرزمان دیگری تلاش کردند و البته زحمات معلمان در هر شرایطی قابل تقدیر است.کسانی که درک درستی از علم دارند قدر این معلمان را می‌دانند. نه در هفته معلم بلکه در تمام طول سال باید از معلم و مقام او تجلیل کرد.

فرماندار ساری معلمان را از تأثیرگزارترین اقشار در مسائل جامعه دانسته و اظهار کرد: مشکلات آموزش و پرورش، مشکلات همه جامعه بوده و تکریم از مقام معلم نیز بر همه واجب است.