اعزام هزار روستایی زائر اولی مازندران از ساری به مشهد مقدس

هزار نفر از روستاییان مازندرانی در قالب طرح ضیافت رضوی به مشهد مقدس اعزام شدند.

 در مراسمی هزار نفر از روستاییان زائر اولی مازندران به همت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،عشایر و روستاییان با حضور مسئولان و مردم در حسینه عاشقان ساری بدرقه و به مشهد مقدس مشرف شدند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران در حاشیه این مراسم گفت: به مناسبت ارج نهادن به این قشر زحمتکش در استان و برای اولین بار در کشور حدود هزار نفر از روستاییان زائر اولی مازندران در حرکتی به صورت یکجا به مشهد مقدس اعزام شدند.

محمد ابراهیمی افزود: تمامی هزینه های رفت و برگشت، اسکان زائران در هتل و تغذیه این زائران رایگان است و از محل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تامین می شود.

وی گفت: بیمه اجتماعی کشاورزی بستر لازم برای تحت پوشش قرار گرفتن جمعیت مولد و زحمتکش کشاورز و روستایی را فراهم آورده تا آنان بتوانند همانند سایر اقشار جامعه با حفظ منزلت و کرامت از مزایای بیمه اجتماعی با حمایت دولت بهره مند شوند.

پوستر «خاتم سلیمان» در ساری رونمایی شد

پوستر «خاتم سلیمان» در ساری

عباس زارع از رونمایی نخستین فراخوان هنری «خاتم سلیمان» ویژه بزرگداشت شهید سپهبد حاج «قاسم سلیمانی»، در چهار بخش طراحی پوستر، تایپو گرافی، موشن گرافیک و پویانمایی با حضور حضرت آیت ا… محمدی لائینی نماینده مقام معظم رهبری، دکتر حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری با مهلت ارسال اثر تا ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری خبر داد.

«عباس زارع» امروز (۱۹ دی) ضمن تسلیت شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» در ساری گفت: تلاش داریم با برگزاری جشنواره هنری «خاتم سلیمان» و تولید آثار خلاقانه و الهام‌بخش، یاد و نام پرفروغ سردار پرافتخار راه مقاومت، سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» گرامی داشته شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان، سپهبد شهید «قاسم سلیمانی»، ولایتمداری، شهادت، محور مقاومت، آزادگی، مردم‌داری و ساده زیستی را محورهای این جشنواره برشمرد و افزود: طراحی پوستر، تایپو گرافی، موشن گرافیک و پویانمایی بخش‌های این رویداد هنری است.

وی بابیان اینکه تکنیک و شیوه ارائه اثر، برای شرکت در این جشنواره آزاد است، اظهار کرد: متقاضیان به شرکت در جشنواره «خاتم سلیمان» مجاز به شرکت در تمامی رشته‌ها و ارسال سه اثر در هر رشته هستند.

زارع به همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان مازندران در برگزاری جشنواره «خاتم سلیمان» اشاره کرد و یادآور شد: هنرمندان متقاضی شرکت در این جشنواره تا ۱۵ بهمن‌ماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را در قالب لوح فشرده از طریق پست به نشانی ساری، میدان امام خمینی (ره)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و یا از طریق ایمیل به آدرس الکترونیکی khatamsoleyman@gmail.com ارائه کنند.

وی زمان داوری، اطلاع‌رسانی و اهدای جوایز را بهمن‌ماه امسال اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پایان گفت: به پاس گرامیداشت نام و یاد این سردار شهید، بخش ویژه ای در جشنواره مطبوعات استان مازندران تحت عنوان (سردار سلیمانی ، امتداد خط مقاومت) با موضوع سپهبد سلیمانی در محور های مقاله، عکس، یادداشت و دلنوشته اضافه شد که مورد استقبال ویژه اصحاب فرهنگ و رسانه استان قرار گرفت.