مراسم افتتاحیه شرکت بازرگانی رها خودرو جام ایرانیان با حضور یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و رضایی فرماندار مرکز استان و مهدوی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری مازندران در ساری برگزار شد.

با حضور دکتر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و رضایی فرماندار ساری

شرکت بازرگانی “رها خودرو جام  ایرانیان” در ساری کلید خورد

“رها” از دغدغه

به گزارش کرانه شمال؛ واپسین روز واپسین هفته  اردیبهشت ماه، همزمان بود با افتتاح شرکتی بازرگانی با عنوان “رها خوردو جام  ایرانیان ” که در ساختمان مرکزی این شرکت در خیابان معلم ساری برگزار شد.

همانگونه که در تیتر یک اخبار امروز روزنامه خوانده اید، در مراسم افتتاحیه دفتر “شرکت بازرگانی رها خودرو جام ایرانیان ” در ساری، علاوه بر طبقاتی از مردم که حضور داشتند، تنی چند از مدیران و عناصر شاخص نیز حاضر بوده و با حضور خود، به اعتبار مراسم افزودند.

از جمله  این بزرگان، می توان از دکتر علی اصغر یوسف نژاد نماینده چند دوره مردم شریف ساری در مجلس شورای اسلامی، عباسعلی رضایی فرماندار مرکز استان، عباس مهدوی مدیر کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری مازندران، مهندس بوداغی مدیر کل پست استان، دکترعباس زارع معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، دکتر حمیدرضاعشریه رئیس اداره ارشاد ساری،دکتر عباس رمدانی رئیس مجمع امور صنفی مرکز استان و تنی چند از دیگر بلند پایگان  اقتصاد و صنعت، نام برد.در این مراسم که همراه با فعالان و کاربران بومی صنعت خوردرو بود مهندس عیسی بابایی مدیر عامل شرکت مذکور طی سخنانی به تشریح امور فنی مرتبط با کار جدیدی پرداخت که با راه اندازی رها خودرو بدان همت گمارده است.

مهندس عیسی بابایی را اغلب کنشگران اقتصادی کهنه کار استان مازندران ، به خوبی می شناسند چرا که این فعال عرصه های متعدد تولید و تجارت و امور بانکی، سالیانی طولانی است که در کسوت های مختلف کنش های مالی و پولی و تولیدی در مازندران، به اقتصاد این مرز و بوم خدمت کرده است.

این خوش سابقگی مهندس بابایی ، در طول سالیان سبب شده است که آحاد کنشگران صحنه اکونومی شمال و نیز مردم عادی منطقه، نسبت به طرح ها و برنامه های او اعتماد کامل داشته و به سرعت به چنین برنامه هایی واکنش مثبت نشان دهند.

شرکت بازرگانی رها خودرو جام ایرانیان، همانگونه که از عنوانش بر می آید، دارای موضوع کاری مرتبط با خودرو است که در حقیقت در این وانفسای رشد لحظه‌ای و افسار گسیخته قیمت خودروها، التیام بخش آرزوی دیرینه بخش هایی از جامعه است که خواهان دسترسی آسان به فروش اقساطی خودرو هستند تا بتوانند به آمال کهنه خود و خانواده خویش ، جامه عمل بپوشانند و موجب شادمانی آنان گردند.

استقبال از یک افتتاح

از زاویه دیگری نیز می توان این تحول را که افتتاحیه یک شرکت بازرگانی با حضور مستقیم چنین عناصر فعال دنیای سیاست و اقتصاد استانی و ملی انجام پذیرفت، به عنوان نشانی والا از جایگاه مهندس عیسی بابایی در این میانه  تلقی کرد که خود موجب دلگرمی کسانی خواهد بود که در نظر داشته باشند همچون او به اقدامات اقتصادی مبتکرانه و متهورانه ای همانند روش نوآورانه فروش اقساطی خودرو  به سبک “رها خودرو” دست زنند.

چنین مدل هایی از ” ریسک پذیری منطقی” نماهایی از تلاش هایی هستند که هرچند در حال حاضر جسته و گریخته اِعمال می شوند و گرانیگاه آنان، تصمیمات شخصی برخی از سلسله نوگرایان اقتصادی است که خواهان تغییرات بنیادین و دگردیسی های تکاملی در جهات اقتصاد ملی ما هستند، اما بی تردید در آینده ای نه چندان دور مورد توجه بنگاه های اقتصادی مالی و پولی متعددی قرار خواهد گرفت که این روش ها را به عنوان مدل های توسعه خود و اقتصاد ملی، در صدر رفتار اقتصادی خود قرار خواهند داد.

حضور عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی که از قضا سالیانی در کمیسیون صنایع مجلس فعال بود را باید یکی از نشانه های برجسته چنین دگردیسی مبارکی تلقی کرد که تجارت داخلی ما باید هر چه زودتر به پارادایم آنها دست یازیده و به سمت هر چه بزرگتر شدن حجم اقتصاد و فعالیت های آن پیش رود.برای مهندس عیسی بابایی در کنار تیم مجرب “رها خودرو جام ایرانیان” آرزوی موفقیت می کنیم.

شرکت بازرگانی رها خودرو جام ایرانیان، اولین مرکز ارائه تسهیلات خرید خودرو در ایران می باشد که دارای نماد اعتماد الکترونیک و نماد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجوز فروش خودرو های سبک از وزارت صنعت،معدن و تجارت است . متقاضیان با پرداخت تنها ۲۸۵هزار تومان می توانند نسبت به ثبت نام و خرید خودرو خود اقدام نمایند .شرکت بازرگانی رها خودرو جام ایرانیان به شماره ثبت ۱۴۸۱۲ و شناسه ملی ۱۴۰۰۷۶۳۶۸۶۴ در ساری به مدیریت مهندس عیسی بابایی آغاز به کار کرد.=========

روش های کارآمد

با آنکه دیر زمانی است که روش ها و متد های نوینی در زمینه “تامین مالی” طرح ها و برنامه های اقتصادی و تجاری مختلف، در سطح جهانی جریان دارد، لکن متاسفانه هنوز نسیم این جریان متنوعی که هر از چندی بر دایره تنوع و نوآوری آن نیز افزوده می گردد، بر روی اقتصاد تشنه کام ما نورزیده است.

در اساس و بر پایه دسته بندی های اقتصادهای جهانی از منظر تامین مالی، اقتصاد ما “بانک محور ” است و همه کنشگران حاکمیتی، دولتی، خصولتی، خصوصی و تعاونی خُرد و کلان، در جهت تامین  و تجهیز منابع مالی و پولی خود، صرفاً به بانک ها اتکا دارند؛ و این در حالی است که منابع بانکی ضمن کم یابی، گران نیز هستند و هر گونه استفاده از آنها، تحت هر یک از عقود رایج، به شدت هزینه تمام شده تولید کالا ، تولید خدمات، خرید خدمت و …. را افزایش می دهد.

در این میان، هستند مبتکران نوآوری که با هدفگذاری خدمت به مردم و کاهش بار یکجانبه و سنگین تقاضاهای صرف از منابع بانکی، با اتخاذ روش هایی نوین، در حلقه اقدامات خود به توانایی هایی جدید از منابع هدایت شده مالی و پولی دست می یابند.

در آخرین روز هفته گذشته، نمونه ای از این موتوری ها را در” شرکت بازرگانی رها خودرو” شاهد بودیم که تلاش جانانه ای است برای به کارگیری فروش اقساطی خودرو در قالبی جدید که در شاخه های نوین علم اقتصاد در سطح جهانی، اصطلاحاً “اعتبار به مشتری” نامیده می شود که از قضا روشی است که پیامدهای بسیار مثبتی در امر “تحریک تقاضا” در دوران رکود را به ثبت رسانیده است.

مهندس عیسی بابایی، بنیانگذار این شرکت، بنا به سوابق طولانی کنشگری اقتصادی و مالی، پیش بینی می کند که افتتاح این شرکت با چنین روش مدرن و منضبطی ، می تواند در کوتاه زمانی سبب دستیابی تعداد بسیار زیادی از “مصرف کنندگان” واقعی، به خودرو های مورد علاقه شان باشد و باری را از دوش انتظارات جامعه بر دارد.

تجارب جهانی و نیز سوابق متعدد و درخشان آقای بابایی در زمینه هایی همگن و هم راستا، سبب می شود که این انتظار نیکو، واقع بینانه ارزیابی شده و امید آفرینی خاصی را دامن زند.