باحضور 56 قصه‌گو؛مرحله نهایی اولین جشنواره ملی قصه گویی کتابخانه‌های عمومی کشور در ساری آغاز شد

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور ۵۶ کتابدار کار خود را آغاز کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران؛ اختتامیه اولین جشنواره ملی قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با حضور هادی آشتیانی مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سکینه خاتون مهدیان پور مشاور معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی نهاد کتاب‌خانه‌های کشور، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران، کتابداران منتخبین جشنواره و دانش‌آموزان کار خود را ۹ صبح در ساری آغاز کرد.

در این جشنواره ۵۶ نفر از کتابداران برگزیده کشور با حضور ۹ کتابدار آقا و ۴۷ کتابدار خانم از ۳۱ استان کشور در اجراهای مقدماتی و منطقه‌ای به مدت سه روز باهم به رقابت می‌پردازند که از صبح دیروز مراسم استقبال و پذیرش از قصه‌گویان آغاز و شب گذشته در مراسم قرعه‌کشی ترتیب قصه‌گویی به مدت سه روز انجام شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه جشنواره ملی قصه‌گویی مراسم آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران ضمن خیرمقدم به داوران، قصه‌گویان، کتابدار و سفیران کتاب اظهار کرد: از زمانی که میزبان اختتامیه نخستین جشنواره قصه‌گویی به مازندران اعلام شد کار به‌صورت شبانه‌روزی و دلی انجام شد و از همه همکاران استان به‌نوبه خودم تقدیر می‌کنم.

وی افزود: سفیران کتاب هم با انتشار پیام همدلی در کتابخانه‌ها دست‌به‌دست هم کارکردند و امیدوارم لبخند بر لب‌ها نقش بسته و حفظ شود و کار استان رضایت‌بخش بوده باشد.

ولی پور ترویج قصه‌گویی را به‌عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها دانست، گفت: شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی از اهداف جشنواره است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران به‌ضرورت آموزش و تقویت مهارت‌های قصه‌گویی اشاره کرد، افزود: قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی در کودکان و نوجوانان به‌منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل مؤثر است.

ولی پور از حامیان جشنواره تقدیر کرد، گفت: همه در کنار ما ایستادند تا جشنواره به‌خوبی اجرا شود.

نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور روز سه‌شنبه 28 خردادماه با مراسم افتتاحیه در مجمتع رفاهی- اقامتی بهزیستی واقع در فرح آباد ساری کار خود را آغاز کرد و روز پنج شنبه 30 خردادماه با معرفی و تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان خواهد داد.