ساختمان جدید اتاق بارزگانی صنایع ؛معادن؛کشاورزی استان مازندران با حضور رئیس اتاق بارزگانی کشور و استاندار مازندران در ساری افتتاح شد.

استاندر مازندران:

دولت به حضور بخش خصوصی در حوزه اقتصاد اعتقاد راسخ داد

احمد حسین زادگان در جمع فعالان اقتصادی مازندران، خواستار استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در استان شد و گفت: مازندران از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسب برای جهش اقتصادی برخوردار است. ‎

احمد حسین زادگان  پس از شرکت در آیین افتتاح اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در جمع فعالان اقتصادی استان افزود: متاسفانه تا کنون از ظرفیت ها و زیرساخت های مناسب در حوزه راه ها و سایر حوزه های استان بدرستی برای جهش اقتصادی استفاده نشده است.

استاندار یادآور شد: ما در استان دارای چند فرودگاه و بندر و راه های مناسب زمینی و ریلی و سایر زیرساخت ها منطقه ویژه اقتصادی هستیم و منطقه آزاد نیز مازندران نیز مصوب شده است  و حتی از تولید به میزان زیاد برای جهش اقتصادی برخورداریم و تاکنون صرفا در حد محدودی از این ظرفیت ها برای جهش اقتصادی بهره گیری شده است .

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به تصویب منطقه آزاد اقتصادی برای این خطه شمال کشور به عنوان یکی از مزیت های اقتصادی، گفت: از منطقه آزاد باید با برنامه صحیح و در جهت جهش اقتصادی استفاده کرد و نباید به منافع اندک و کم بها تقلیل داده شود.

حسین زادگان، بیان داشت: ما باید از تصویب منطقه آزاد اقتصادی برای استان مازندران بتوانیم در جهت به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی استان و بهره گیری از ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی یادآور شد: اگرچه تصویب منطقه آزاد استان مازندران به دلیل پاره ای اشکالات  که شورای نگهبان گرفته به مجلس شورای اسلامی بازگردانده شد، ولی  انتظار می رود با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی این مشکلات هر چه سریع تر رفع و زمینه برای بهره گیری از این مزیت اقتصادی در استان فراهم شود.

استاندار مازندران تشکیل هلدینگ ثروت آفرینی و بهره گیری از سواحل در قالب اسکله های گردشگری را از دیگر مزیت ها برای بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی در جهت جهش و حرکت توسعه ای دانست و افزود: ما برای جهش اقتصادی نیازمند تعامل با بخش خصوصی و کارآفرینان داریم و زمینه برای این تعامل نیز در قالب شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی فراهم است و ما از مطالبه گری تشکل های غیر دولتی اقتصادی از جمله اتاق استانی استقبال می کنیم.

حسین زادگان اظهار داشت: تلاش می شود تا تمام اختیاراتی که در داخل استان برای حمایت از بخش خصوصی وجود دارد، مورد بهره برداری قرار گیرد و چنانچه نیاز به پیگیری خارج استانی نیز باشد هم تلاش خواهیم کرد تا گره ها را کاهش دهیم.

وی یادآور شد: دولت به حضور بخش خصوصی در حوزه اقتصاد و کاهش تصدی گری دولتی اعتقاد راسخ داد و توجه به بخش خصوصی نیز در دولت تدبیر و امید در راستای همین برنامه ریزی افزایش چشمگیری داشته است.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با اشاره به فرصت بهره گیری ایران از تعرفه های ترجیحی اتحادیه اقتصادی ارواسیا، خاطرنشان کرد: دولت این پیش زمینه برای افزایش مرادوات را در قالب تعرفه ترجیحی برای افزایش سطح صادرات غیر نفتی فراهم کرد و باید تجار ما از این فرصت به درستی استفاده کنند.