مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران با حضور نماينده ولي فقيه در استان و استاندار مازندران

استاندار مازندران در مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان؛

 افتخار عمليات والفجر 8 به نام مازندران ثبت شده است

 مقام عالي دولت در مازندران، در اين مراسم عمليات والفجر 8 را از دستاوردهاي بزرگ دفاع مقدس دانست كه افتخار آن به نام مازندران ثبت شده است و خاطر نشان ساخت: تفكر قلبي و جمعي و اتحاد موجب پيروزي ما در انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس گرديد.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران، افتتاح همزمان اين دو پروژه را نشانگر اراده اي يكپارچه دانست و با اشاره به اين كه اين مركز مي تواند مركز انتقال فرهنگ ماندگار دفاع مقدس باشد، گفت: يكپارچگي و وحدت، رمز و راز پيروزي و ماندگاري ملت در انقلاب اسلامي و حفظ آرمان هاي آن بوده است و بايد با ياد آوري مستمر در جامعه زنده نگهداشته شود.

 استاندار با بيان اين كه تفكر قلبي و جمعي و اتحاد موجب پيروزي ما در انقلاب اسلامي و دوران مقدس گرديد، ياد آرو شد: تبلور خداباوري، از خود گذشتگي، همدلي و يكپارچكي بين همه آحاد جامعه، در صحنه هاي انقلاب و دوران دفاع مقدس متجلي شد.

اسلامي با اشاره به اين كه در آن دوران كسي به خود فكر نمي كرد، همه به يك هدف و پيروزي مي انديشيدند و اين يكپارچگي، موفقيت هاي فراواني را براي ما به ارمغان آورده است، افزود: براي تداوم توفيقات در اين عصر نيز بايد چونان دوران انقلاب و دفاع مقدس به باورهاي خود ايمان داشته باشيم و افكار خود را در درون همين باورهاي انقلابي تنظيم كنيم و با اتحاد و يكپارچگي، تلاش روزافزون براي رسيدن به قله هاي بزرگ موفقيت كه زيبنده ايران اسلامي است، داشته باشيم.

وي، عمليات والفجر 8 را از دستاوردهاي بزرگ دفاع مقدس دانست كه افتخار آن به نام مازندران ثبت شده است و خاطر نشان ساخت: بياييم بار ديگر خود را براي انقلابي بودن، انقلابي ماندن و انقلابي كار كردن به صحنه بياريم.

مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه بايد همه دستاوردهاي انقلاب را ياد آْوري كنيم و در مسير سعادت مندي و عزت روزافزون ملت تلاش جهادي داشته باشيم، گفت: بايد با شكوفايي استعدادهاي انساني به عنوان نسل امروز با توجه به ظرفيت ها و منابع و ذخاير ارزشمند و فرصت هاي گران بها بتوانيم به يك قدرت جهاني تبديل شويم، همه چيز در دست ماست و كسي نمي تواند مانع راه  توسعه ما بشود.

استاندار با اشاره به اين كه راه توسعه و شكوفايي ما با يك قدرت دوران دفاع مقدس و با عزم انقلابي مي تواند هموار شود، اظهار داشت: در مازندران نبايد مشكلات اشتغال داشته باشيم، نبايد موانع سرمايه گذاري داشته باشيم. موانع توسعه در مازندران خود ساخته است و ربطي به مقررات و ضوابط ندارد . بايد براي توسعه و اعتلاي مازندران  متحد و يكپارچه شويم.

اسلامي با بيان اين كه در سال جاري عليرغم مشكلات، توسط دولت و فعالان اقتصادي بالغ بر 5500 ميليارد تومان سرمايه گذاري در استان صورت گرفته است، افزود: بالغ بر 3500 ميليارد تومان پروژه توسط رياست محترم جمهور در سال 96 در استان مورد بهره برداري قرار گرفته و در دهه فجر امسال بالغ بر 800 ميليارد تومان توسط دولت و بخش خصوصي پروژه در حال افتتاح و بهره برداري است.

وي با اشاره به اين كه براي توسعه بايد تلاش كنيم و نبايد اجازه دهيم رفتار خسته كننده  بوروكراتيك در مازندران ادامه يابد، گفت: بايد اراده كنيم سر راه مردم موانع ايجاد نكنيم. ميثاق ببنديم متحد و يكدل باشيم و با تسهيل گري، راه  را براي مردم روان نماييم.

استاندار با اشاره به اين كه مازندران نبايد با اينهمه منابع و ذخاير عظيم و ارزشمند انساني و طبيعي،  بخشي از مشكلات كشور باشد، بلكه بايد بخشي از راه حل مسايل و مشكلات كشور باشد، تصريح نمود: مديريت و توليد با تفكر گذشته محكوم به فناست، توليد بايد رقابتي و مولد باشد.

گفتني است مراسم افتتاح فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان، با حضور حضرت آيت الله طبرسي، نماينده ولي فقيه در مازندران و امام جمعه مركز استان، ربيع فلاح، استاندار سابق مازندران، فرماندهان، سرداران و مقامات، مديران استاني و خانواده هاي معظم شهدا و جانبازان در ساري برگزار شد.