مراسم افتتاح فرهنگسرای رسانه شهرستان ساری در پارک روشن برگزار شد.

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

فرهنگسرای رسانه شهرستان ساری باحضور سید ابراهیم شریفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ساری و حمیدرضا مرادی سرپرست و معاونین شهرداری ساری در پارک روشن افتتاح شد.

فرهنگسرای رسانه با حمایت و همکاری شهرداری در ساری ایجاد و این مکان به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه واگذار شد.

 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری،  نخستین فرهنگسرای رسانه با حضور حمیدرضا مرادی سرپرست شهرداری ساری ، سرهنگ شریفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ساری ،حجت الاسلام نوذری نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان ساری و صالحی نیا و حمیدی معاونین شهرداری ساری افتتاح شد.

حمیدرضا مرادی سرپرست شهرداری ساری در این مراسم با بیان اینکه شهرداری ساری در کنار برنامه های عمرانی از حوزه توسعه فرهنگ و هنر انقلابی غافل نبوده و در این شهر به ایجاد مکانی برای جامعه فرهنگی و هنری پرداخته است، گفت: این شهر از پیشینه تاریخی غنی برخوردار بوده و ایجاد فرهنگسرای رسانه برای تعاملات فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای در مرکز استان ضرورتی انکار ناپذیر  است.

وی با بیان اینکه “فرهنگسرای رسانه” با هدف پرداختن بیشتر به فعالیت های مربوط به حوزه رسانه و فرهنگی با پیوست مذهبی افتتاح شده است، ابراز امیدواری کرد این فرهنگسرا بتواند به نیازهای جامعه هدف خود پاسخ دهد و فعالان عرصه رسانه از این امکان برای اجرای برنامه و رویدادهای فرهنگی شهر استفاده بهینه کنند.

سرهنگ شریفی در ادامه این مراسم ضمن قدردانی از شهرداری ساری در واگذاری این مکان برای فعالیت های فرهنگی، ارتقای سواد رسانه ای و فرهنگی را لازمه توسعه جامعه دانست و گفت: برای تحقق این مهم در نظر گرفتن مکان مناسب برای ارائه ایده و خلاقیت در حوزه فرهنگی ضروری است.

وی با بیان اینکه امروز یکی از حربه های دشمن هجمه فرهنگی است که مقام معظم رهبری بارها از آن به عنوان تهدیدی برای فرهنگ این مرز و بوم  یاد کرده‌اند، افزود: ترویج سواد رسانه ای یکی از عناصر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

فرمانده سپاه مقاومت شهرستان ساری برگزاری کلاس های سواد رسانه ای، تولید محتوای فرهنگی و برپایی کلاس های آموزشی توسط مدرسان مجرب رشته های مختلف حوزه رسانه را از جمله اهداف فعالیت این فرهنگسرا برشمرد.

شریفی گفت: هر چه در حوزه فرهنگی تلاش کنیم باز هم کم است زیرا هدف گیری دشمن ، فرهنگ ملت ماست؛ اینجاست که رسانه مهم ترین نقش در شکل گیری تفکرات و اعتقادات عموم مردم دارد.

شریفی ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد شکوفایی مرکز استان در حوزه فرهنگی باشیم.

یادآور می شود ، این فرهنگسرا در مکان فعلی خانه خبرنگاران شهرداری افتتاح شد و به گفته مرادی سرپرست شهرداری ساری خانه خبرنگاران به مکان جدید و مجهز انتقال پیدا می کند .