افتتاح متمرکز ۱۳۸ طرح مخابراتی در مازندران

عکاس (خلیل دردانه) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 ۱۳۸ طرح مخابراتی در مازندران به صورت متمرکز در شهرستان ساری افتتاح شد.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران،در مراسم افتتاح متمرکز ۱۳۸ طرح مخابراتی مازندران در ساری، اظهار کرد: زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دولت تدبیر و امید رشد و ارتقای محسوسی یافته است و از همه مهم تر این که طرح های مخابراتی در همه مناطق شهری و روستایی توسعه پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان این که طرح های مخابراتی به نوعی احساس عدالت اجتماعی را در جامعه تقویت کرده است، ادامه داد: اقتصاد توسعه یافته با اقتصاد دیجیتال که سهم تعیین کننده ای در توسعه کشور دارد، باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

استاندار مازندران به توسعه زیر ساخت های مخابراتی برای رسیدن به اهداف گردشگری، کشاورزی نوین و صنعت پویا در استان اشاره و بیان کرد: امروز با ایجاد پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی از جمله برنج، مرکبات، گل و گیاه و آبزیان، به زیر ساخت های توسعه ای ارتباطی در استان  نیاز جدی داریم تا فعالیت اقتصادی این بخش ها را دوچندان کنیم.

وی به نقش توسعه مخابرایت در حوزه سیاسی از جمله انتخابات و فعالیت احزاب اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید همواره برای رسیدن به همه اهداف مردم بر توسعه زیر ساخت های فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرده است.

حسین‌زادگان ایجاد فضای لازم و توسعه زیر ساخت های ارتباطی را از مهم‌ترین وظایف دولت‌ها در چند سال اخیر دانست و گفت: در شرایط خاص تحریم ها که خیلی ها می گفتند دولت در تامین مایحتاج اولیه مردم باز می ماند اما طرح های  ملی و منطقه ای زیادی همچنان حال افتتاح و بهره برداری است، پس اطلاع رسانی از طرح هایی که افتتاح می شود حق مردم است.

وی با تاکید بر این که اختلافات سیاسی و جناحی نباید منجر تخریب عملکرد نظام شود، اظهار کرد: امروز از سوی برخی از افراد معاند شاهد تخریب عملکرد هر سه قوه نظام هستیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این نکته که باید در اقناع سازی جامعه از بستر فضای مجازی استفاده درستی شود و دولت نیز نسبت به توسعه فضای مجازی اهمتام و رویکرد جدی دارد، گفت: یکی از اقدامات توسعه گرای دولت تدبیر و امید تمرکز بر طرح های نیمه تمام به جای آغاز پر سر و صدای طرح های جدید بود، چرا که طرح های نیمه تمام زیادی در کشور حتی بیش از یک تا دو دهه رها شده بود و دولت با توجه به این طرح و اتمام آنها ، از هدررفت سرمایه کلان ملی جلوگیری کرد.

حسین‌زادگان افزود: اگر طرح های جدیدی هم در دولت تدبیر و امید تعریف و شروع شد، بر اساس اولویت ها و نیازهای هر منطقه بوده و برای بهره برداری از آن نیز مطالعه نیاز سنجی و در عین حال زمانبندی تعیین شده است تا همانند طرح های نیمه تمام دوره های قبلی رها نشود.

استاندار مازندران تصریح کرد: طرح های متعدد نیمه تمام و بعضا غیر کارشناسی از دولت های نهم و دهم برای دولت تدبیر و امید باقی مانده بود که دولت همه آن ها را سر و سامان داده است.

وی با بیان اینکه طرح های که در دولت تدبیر و امید در استان مازندران نیز آغاز شده است بر اساس توانایی های کارشناسی و اعتبارات استانی بوده، گفت: طرح های مخابراتی مازندران نمونه هایی است که در بازه زمانی کمتر از ۲ سال به افتتاح رسید.

حسین زادگان با اعلام این که در حال حاضر ۲ درصد از سهم اعتبارات در جهان برای توسعه  فناوری های نوین  احتصاص می یابد، افزود: توسعه و پیشرفت کشور با سرمایه گذاری در این زمینه تسریع می‌شود و مطمئنا افتخارآفرینی در حوزه ارتباطات در واقع افتخارآفرینی برای همه مردم است نه فقط دولت و این رویکرد باید در بین آحاد مردم نهادینه شود.

وی از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست تا در امید آفرینی جامعه نقش آفرینی درستی ایفاء کنند و تاکید کرد: رسانه ملی باید از گسترش اخبار ناامید کننده پرهیز کند.

استاندار مازندران از همه فرمانداران به صورت ویژه خواست تا مشکلات توسعه مخابراتی و  ارتباطات و فناوری اطلاعات را در استان شناسایی و همکاری لازم را داشته باشند و گفت: این حوزه نیاز ضروری همه مردم است و در واقع طرح های مخابراتی یک نوع عدالت محوری اجتماعی است.

حسین زادگان افزود: دسترسی مردم به امکانات مرتبط با اینترنت را باید بیش از پیش توجه کنیم در واقع اینترنت از ضروریات امروز جامعه از قشری است.

به گزارش ایسنا، ۱۳۸ طرح های مخابراتی مازندران با سرمایه‌گذاری حدود یک‌هزار میلیارد ریال امروز یکشنبه با حضور استاندار به بهره‌برداری رسید. طرح های مخابراتی بهره برداری شده مربوط به تمامی ۲۲ شهرستان مازندران است که در بازه زمانی یک ساله اجرا شد و امروز به صورت متمرکز در مرکز مخابرات معلم ساری و با دستور ویدئو کنفرانسی احمد حسین زادگان استاندار مازندران افتتاح شد.