افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس مازندران در ساری

به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان “ما قوی هستیم” در ساری افتتاح شد.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور آیت الله لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، فرمانده سپاه کربلا و دیگر فرماندهان و مسئولین استانی در مرکز فرهنگی دفاع مقدس (پارک موزه دفاع مقدس) ساری برگزار شد.
به گزارش مهر، به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاع مقدس مازندران با حضور آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی‌فقیه در استان و جمع، از مسئولان و خانواده‌های شهدا در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس افتتاح شد.در این نمایشگاه ۴۰ دستگاه نظامی و غیرنظامی دستاوردهای چهل سال اقتدار و عظمت خود را به نمایش گذاشتند. نمایشگاه بزرگ دستاوردهای دفاع مقدس مازندران از امروز به مدت ۹ روز جهت بازدید عموم مردم دایر است.

سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران ظهر یکشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه زحمات آن با سپاه کربلا و در کنار آن اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برپا شد.

وی در دیگر بخش از سخنان خود گفت: گروه سرود نیروی دریای دانشگاه امام خمینی نوشهر که در این نمایشگاه خوش درخشید، در جشنواره ترنم فتح که کاری از بنیاد حفظ آثار بود در بین نیروهای مسلح در استان مازندران مقام اول و در منطقه‌ی بین استان خراسان شمالی، گیلان و گلستان هم مقام اول و در کشور رتبه دوم را کسب کرد. مسابقه‌ای بین گروه‌های موزیک نیروهای مسلح برگزار شد که این گروه باز هم خوش درخشید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مازندران با بیان اینکه ۴۰ دستگاه نظامی و غیرنظامی در این نمایشگاه حضور دارند از نیروگاه شهید سلیمی به عنوان تنهای مکانی که در استان مورد هدف دشمن بعثی قرار گرفت و بمباران شد یاد کرد و گفت: نیروگاه شهید سلیمی نکا از افتخارات مازندران است که هر ساله در ۷ مهر یادواره‌ای در یادبود ۳۴ شهید بمباران هوایی این نیروگاه برگزار می‌شود و امسال این یادواره و نمایشگاه آن در هفت‌تپه برگزار می‌شود.

سردار ملکی از احیای هفت‌تپه خبر داد و با بیان اینکه هفت تپه در مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان به وسعت ۲ هکتار در حال بازسازی است، گفت: در منطقه عملیاتی هفت‌تپه واقع در خوزستان ۱۰ هزار هکتار زمین دریافت شد که یادمان دو شهید گمنام هم در حال بازسازی است و یک مکان اردویی و یادمانی با همکاری سپاه گلستان و مازندران و لشکر ۲۵ کربلا در حال بازسازی است.

ساعت بازدید از نمایشگاه 9 صبح الی 12 ظهر و 16عصر تا 20 شب