درششمین روز از هفته دولت؛

کتابخانه عمومی روستای حسین آباد شهرستان بهشهر به بهره برداری رسید

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بهشهر، کتابخانه عمومی دکتر یدالله جهانگیری در روستای حسین آباد بهشهر افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، و همزمان با هفته دولت، کتابخانه عمومی دکتر یدالله جهانگیری در زمینی به مساحت 1200 مترمربع و با زیربنای 390 مترمربع در روستای حسین آباد بهشهر با حضور نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، فرماندار بهشهر، جمعی از مسئولین و اهالی روستا افتتاح شد.
علی محمد شاعری، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: هر جا علم و دانش و آگاهی و هنر باشد، توسعه و پیشرفت را به همراه دارد و کتابخانه عمومی می تواند این نقش مهم را ایفا کند.
وی افزود: کشوری که می خواهد مشکلات مختلف خود را حل کند باید مهد دانشمندان و محل تربیت انسان های خردورز و اندیشمند باشد و زیرساخت لازم برای آینده درخشان، توسعه همین کتابخانه های عمومی و دیگر مراکز علمی و فرهنگی است.
شاعری مطالعه را بهره مندی از تجارب گذشته برای پیشرفت با گام های سریع توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود این کتابخانه بتواند سرعت توسعه یافتگی روستای حسین آباد را افزایش دهد.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این مراسم با بیان اینکه توجه به توسعه فرهنگی روستاها برای نهاد کتابخانه های عمومی بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت: احداث کتابخانه های عمومی در روستاها طی سال های گذشته رشد خوبی داشته است و امروز در حسین آباد، سی و سومین کتابخانه روستایی در مازندران به بهره برداری می رسد.
وی با بیان اینکه خیرین در ساخت فضای کتابخانه ای در روستاها بسیار فعال هستند، افزود: از دکتر غلامرضا جهانگیری که زمین مناسبی برای ساخت کتابخانه روستای حسین آباد اهدا کردند و در کار احداث هم کمک های مالی داشتند و از سایر خیرینی که مشارکت کردند، صمیمانه سپاسگزارم.
ولیپور با تاکید بر اینکه استعدادهای فراوانی می توانند در همین کتابخانه ها از میان روستائیان رشد یابند و به مدارج بالای علمی و فرهنگی و موفقیت های دیگر دست یابند، ابراز امیدواری کرد: کتابخانه عمومی دکتر یدالله جهانگیری منشأ برکات فراوانی برای اهالی این روستا و حتی روستاهای منطقه باشد و در آینده نخبگانی را ببینیم که شروع موفقیت های خود را وجود این کتابخانه در منطقه خود بدانند.
هادی خنجری، فرماندار بهشهر هم در این مراسم با تاکید بر همت دولت بر حفظ و گسترش و تقویت سنگرهای فرهنگی نظام جمهوری اسلامی در شهرها و روستاها، افتتاح این کتابخانه را یکی از مهمترین پروژه های هفته دولت سال 98 در بهشهر دانست و به اهالی روستای حسین آباد به دلیل این اتفاق خوشایند تبریک گفت.
وی افزود: کتاب بهترین ابزار برای کسب اگاهی و دانش و رشد و شکوفایی استعدادها است و کتابخانه بهترین مکان برای مطالعه و پژوهش و بصیرت افزایی است و امیدواریم دسترسی همه مردم به چنین فضاهایی با گسترش کتابخانه سازی در کشور فراهم شود.
فرماندار بهشهر با یادی از شهید مطهری، اظهار داشت: ارزش قلم همطراز خون شهیدان است و امروز علاوه بر یاد شهیدان رجایی و باهنر باید از شهید مطهری که در راه اعتلای اندیشه مردم تلاش کرد و در این راه به شهادت رسید هم به نیکی و عظمت یاد شود.
غلامرضا جهانگیری، اهدا کننده زمین کتابخانه و تامین کننده بخشی از هزینه احداث آن، در این مراسم با قدردانی از اداره کل کتابخانه های عمومی و مسئولین استانی و شهرستانی که برای تکمیل این کتابخانه همت و درایت فراوان داشتند، اظهار داشت: تمام موفقیت خود را در زندگی مدیون کتاب هستم و برای فرزندان سرزمینم هم موفقیت را آرزومندم و از این رو برای آنها راه کتاب و کتابخانه را پیشنهاد می دهم.
وی افزود: ساخت کتابخانه از آرزوهای من بود تا بتوانم سهمی ماندگار برای ارتقای دانش عمومی هموطنانم داشته باشم و مطمئنم اثرهای آن را در آینده ای نه چندان دور می توان به وضوح مشاهده کرد.
جهانگیری در پایان تاکید کرد: جایگاه فرهنگ و بویژه کتابخوانی در سرزمینی که متعلق به حافظ و مولانا و ابن سینا هست، بسیار باید درخشان تر از وضعیت موجود باشد و باید بیشتر از اینها برای توسعه فضاهای فرهنگی کار کرد.