با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در شهرستان سیمرغ؛

نخستین واحد احداثی مسکن تخریبی ناشی از سیل مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی در کشور تحویل داده شد

نخستین واحد احداثی مسکن تخریبی ناشی از سیل مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی در کشور طی مراسمی با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی، دکتر منتظر شبر مشاور اجرایی رئیس سازمان، دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی و جمعی از مسئولین استانی در سیمرغ تحویل داده شد.

نخستین واحد احداثی مسکن تخریبی ناشی از سیل مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی در کشور طی مراسمی با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی، دکتر منتظر شبر مشاور اجرایی رئیس سازمان، دکتر سید سعید آرام مدیر کل بهزیستی و جمعی از مسئولین استانی در سیمرغ تحویل داده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران دکتر قبادی دانا در حاشیه این مراسم با اشاره به خسارت سیل فروردین ماه به ۲۴ استان کشور گفت : خوشبختانه در جریان سیل هیچ یک از مددجویان مراکز شبانه روزی بهزیستی آسیب ندیدند.
وی افزود متاسفانه ۳۵۰۰ واحد مسکونی آسیب دید و ۲۵۰۰ واحد کاملا تخریب شد.
قبادی دانا به راه‌اندازی سامانه خسارت برای بررسی دقیق آمار خسارات وارده در نخستین روزهای وقوع سیل اشاره و خاطرنشان کرد : به مسئولین استان مازندران تبریک می‌گویم که هم در آماردهی میزان خسارت وهم در بازسازی جزو استان‌های پیشتاز در کشور بودند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پرداخت وام بلاعوض ده میلیونی به آسیب دیدگان سیل خاطرنشان کرد : طی تفاهم نامه ای با بسیج سازندگی و بنیاد مسکن واحد های آسیب دیده تا پایان شهریور آماده اسکان خواهد بود.
دکتر قبادی دانا با اشاره به آسیب ۲۶۰ واحد مسکونی در مازندران تصریح کرد :
بهزیستی با تحویل مسکن در نود روز رکورد سرعت عمل را به نام خود ثبت کرد
وی با بیان اینکه گذر زمان خللی در خدمت‌رسانی ایجاد نخواهد کرد افزود : هفته آینده دوهزارمین مسکن خسارت دیده در زلزله کرمانشاه بعنوان آخرین واحد احداثی تحویل خسارت دیدگان خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در بحث حوادث طبیعی اذعان کرد : برای به حداقل رساندن مشکلات درخواست بیمه حوادث طبیعی برای منازل مددجویان را به وزارتخانه ارسال کردیم که برای تخصیص اعتبار به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

قبادی تصویب طرح حمایت از معلولین را در مجلس شورای اسلامی حائز اهمیت خواند و گفت: ما در این راستا بیش از ۱۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار پیش بینی و درخواست کردیم که متاسفانه تنها ۱۰ در صد آن و چیز حدود ۱۱ میلیارد تومان آن به تصویب رسید .