طی مراسمی باشکوه به میزبانی اداره کل بهزیستی مازندران و با حضور آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان، حسین زادگان استاندار مازندران ، سید هاشمی معاون ستاد اجرایی فرمان حضرت حضرت امام (ره) حجت الاسلام تقوی فرد ‌‌‌؛ مدیرکل دادگستری مازندران ،دکتر آرام مدیرکل بهزیستی استان ،سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران، مدیران و مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) مازندران و جمعی از فرمانداران و مدیران کل استانی، 1000 بسته کامل لوازم خانگی و 1000 راس دام سبک توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مددجویان آسیب‌دیده بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)مازندران اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران در این مراسم 103 بسته لوازم خانگی از 250 سهمیه بهزیستی مازندران بصورت نمادین به شهرستان های آسیب دیده ارسال گردید.
همچنین برای 90 خانوار تحت پوشش بهزیستی استان که در سیلاب نوروزی آسیب دیده‌اند نیز دام سبک در نظر گرفته و اهدا شد.

آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه و عضو خبرگان رهبری در این مراسم با تأکید بر اهمیت جبران خسارت ها با عنایت به دستور رهبری اقداماتی از این دست را ستود و گفت : باید از پیگیری ها و تلاش‌های دکتر آرام مدیرکل بهزیستی استان و همه همکاران ایشان نیز بابت میزبانی شایسته و اقدامات اثرگذار در سیل اخیر قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود : مسئولان باید از مردم برای صبوری و همدلی و شکیبایی تشکر نمایند و از طرف دیگر نیز مردم نیز باید با مسئولان برای جبران خسارت و مدیریت جلوگیری از سیل همراهی و همکاری داشته باشند.

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز با قدردانی از عملکرد بهزیستی مازندران در سیل اخیر خاطرنشان کرد: مشارکت مردم در بهسازی و بازسازی مناطق سیل‌زده نشان از همدلی و وحدت آنها برای کمک به یکدیگر دارد و سیل در برابر عظم و اراده مردم کوچک شده است.

حسین زادگان گفت:سیل اخیر درس های زیادی از جمله همدلی و همگرایی به همه داد که صرف نظر از اختلاف سلایق در حوزه های اداری و سیاسی کشور، انجا که پای منافع نظام، حاکمیت و مردم در میان است در کنار هم بودن باعث می شود دشمن موفق نشود کشور را دچار مشکل کند.

سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه ما به مردم و دولت تعهد داده ایم افزود: نخستین تعهد ما کمک به مرمت و ساخت خانه های آسیب دیده و تامین لوازم خانگی آسیب دیده سیل زدگان بود که در حال حاضر در حال تامین تدریجی آنها هستیم .
وی با اشاره به اینکه انتخاب تمامی کالا بر اساس کیفیت و خدمات پس از فروش آن بوده است افزود : حسن پرداخت کالا بازگشت مردم به زندگی پیش از سیل و ایجاد اشتغال برای تولید کنندگان محصولات مصرفی است.

به گفته مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام هر یک از این دام ها به ارزش 20 میلیون ریال بوده و همگی مولد و سازگار با محیط مازندران هستند.
علاوه بر این یک هزار بسته لوازم خانگي نیز به مردم سیل زده استان اهدا شد که شامل فرش، یخچال ، پتو، اجاق گاز و دیگر وسائل مورد نیاز آشپزخانه بود.
گفتنی است که این اقلام امروز با نظارت مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام “ره “و استانداری مازندران به اسیب دیدگان سیل تحویل داده شد.