مراسم اهدا ۱۱۸ جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان مازندران با حضور نماینده ولی فقیه، سرپرست بهزیستی مازندران و مسولان بنیاد برکت در اداره کل بهزیستی مازندران برگزار شد.

اهداء 12 سری جهیزیه به نوعروسان محروم

12 سری جهیزیه با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در مازندران و بسیج سازندگی استان، به نوعروسان کم بضاعت اهدا شد.

به گزارش صداو سیمای مازندران ،نماینده ولی فقیه در مازندران درآستانه میلاد حضرت زینب(س)در آیین شکرانه احسانه تامین12هزار جهیزیه نوعروسان کم بضاعت، با اشاره به سهم این استان در تامین 118 سری جهیزیه زوجهای محروم، این اقدام نیکوکارانه خیران را در زدودن اندوه محرومان و نشر احسان درجامعه موثر دانست.

حجت الاسلام والمسلمین لائینی با بیان اینکه خدمت مدرسه سازی، فقرزدایی، آبرسانی و محرومیت زدایی ستاد اجرایی فرمان امام بخشی از رسالت انقلاب اسلامی است گفت : حرکت در مسیر رضای خدا با هدف شادی دهک های پایین جامعه می تواند مورد توجه لایه های مختلف قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در مازندران، عمل به شعائر دینی و اسلامی در خانواده ایرانی و کمک به ازدواج جوانان را خدمت به محرومان جامعه عنوان و خاطرنشان کرد: با جذب خیران زمینه نیکوکاری و احسان ماندگار در جامعه افزایش می یابد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در مازندران نیز با اشاره به اینکه با اجرای پویش احسانه از تابستان امسال در مازندران، واگذاری 118 سری جهیزیه در دستور کار قرار گرفت افزود: تاکنون 64 سری جهیزیه به واگذار شده است.
هادیانی افزود: در آئین شکرانه امروز به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) ، 12 سری جهیزیه، هر یک به ارزش 20 میلیون تومان به زوج های کم برخوردار اهدا شد که تا پایان سال نیز تعهد تامین و واگذاری جهیزیه ادامه دارد.
وی همچنین گفت: 30 گروه جهادی بسیج سازندگی نیز در واگذاری جهیزیه نوعروسان مشارکت داشتند.