مراسم بزرگداشت ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد در ساری

عکاس(ابوالفضل اکبری) پایگاه خبری بلاغ مازندران

 

مراسم بزرگداشت ارتحال امام(ره) و قیام 15 خرداد با سخنرانی نماینده ولی فقیه در مازندران، مسئولان استانی و شهرستانی و مردم شهیدپرور در مصلی ساری برگزار شد.

مراسم بزرگداشت سالگرد حضرت امام (ره) در ساری برگزار شد

 مراسم بزرگداشت سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) روز پنجشنبه با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکلهای بهداشتی در مصلی نماز جمعه شهر ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، در این آیین معنوی که نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مسئولان دولتی ، روحانیون ، خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و اقشار مختلف مردم حضور داشتند ، یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در رثای امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی مرثیه سرایی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران به عنوان سخنران این مراسم  با تشریح مبارزه انقلابی حضرت امام خمینی (ره) و  ظرفیت هایی که این انقلاب را پایدار و تداوم بخشیده است، گفت:  انقلاب اسلامی با نخستین ظرفیت دینی و اعتقادی ، اسلامی و ایمانی امام راحل و مردم این کشور که برگرفته از بعثت حضرت محمد ( ص ) پایه گذاری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی با اظهار این که ظرفیت سیاسی و ولایی به این معنی است که در انقلاب اسلامی ایران سیاست و دیانتش نظام ولایی دارد، ادامه داد: الگوی عاشورایی یعنی عشق شهادت در راه امام حسین ( ع ) از دیگر ظرفیت های انقلاب اسلامی ایران است که از سال ۱۳۴۲ به برکت قدرت خون شهدا کلید خورد.

امام جمعه شهرستان ساری فقهی بودن دین اسلام و توجه به همه مسایل اجتماعی ، اقتصادی و حقوق انسانی را از دیگر ظرفیت های انقلاب اسلامی توصیف کرد و بیان داشت: ظرفیت مهدویت و انتظار مردم برای زمینه سازی انقلاب جهانی امام زمان (عج) نیز عامل دیگر پیروزی انقلاب و تداوم آن است.

محمدی لائینی مدیریت و رهبری امام راحل را از دیگر ظرفیت های انقلاب اسلامی نام برد و گفت : امروز نیز همه ظرفیت های انقلاب بویژه درایت و هوشیاری امام خمینی ( ره ) در وجود شخص مقام معظم رهبری نهادینه شده است و به همین دلیل تمایم توطئه ها و دشمنی های استکبار جهانی علیه این نظام خنثی شده و می شود.

وی با بیان این که اعتماد بین امام راحل و مردم به معنای کامل آن محقق شد تا این انقلاب شکل گرفت،  افزود : سال های پس از انقلاب نیز همواره مردم به عنوان عامل اصلی قدرت و پشتیبان  نظام مورد توجه رهبری قرار دارند.

انتخابات همواره حساس ترین مقطع تاریخی انقلاب ایران است

نماینده ولی فقیه در مازندران همچنین با تاکید بر این که مردم بایددر انتخابات ۲۸ خرداد ماه جاری با حضور حداکثری با هدف پشتیبانی از نظام سنگ تمام بگذارند، گفت: علاه بر حضور همگانی باید انتخاب اصلح نیز داشته باشیم.

محمدی لائینی اظهار داشت: به طور یقین گزینه های اصلح ریاست جمهوری آینده ایران باید به خط اصیل انقلاب ، آرمان های انقلاب و شهدا نزدیک باشند و مسئولان نیز باید به فکر مطالبات مردم باشند ، چرا که نارضایتی  مردم در نظام جمهوری اسلامی گناه است.

وی افزود : ناکارآمدی برخی از مسئولان را باید از حساب ظرفیت های انقلاب جدا کرد و از طرفی بخشی از فشار های دشمنان برای خارج کردن مسئولان در ارائه خدمات مطلوب به مردم است.