مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در مازندران با حضور استاندار

عکاس (هدا کاشی پور) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در آئین بزرگداشت روز خبرنگار با عنوان اینکه  رسانه ها در کنار رسالت و آرمان های خود به واقعیت های جامعه هم بپردازند، خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی از جمله مسائلی است که رسانه ها در حیطه کار خود بویژه مسائل صنفی می بایست بصورت ویژه به آن بپردازند.

نماینده عالی دولت در  مازندران اظهار کرد: کسب کرسی در خانه مطبوعات کشور توسط اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان، نشان دهنده توانایی ها و ظرفیت های اهالی رسانه استان می باشد و بیانگر کار تشکیلاتی در حوزه رسانه و مطبوعات در مازندران است.

وی اظهار داشت: همراهی رسانه های استان در همه ی این سال ها ستودنی و کارگشا بودو بنده از اقدامات مشفقانه و نقد منصفانه رسانه ها در راستای پیشبرد امور بویژه در مقابله بحران ها از جمله بحران کرونا قدردانی می کنم.

استاندار گفت: این همراهی و حتی نقدهای سازنده موجب شد تا شرایط سخت و بحرانی را در عرصه های مختلف پشت سر بگذرانیم.

وی عنوان کرد: نقد بدون غرض و توهین را همیشه پذیرا بوده ام و بارها تصریح کرده ام که مدیران از دل این نقدها می توانند نقائص خود را برطرف و کارهای نیمه تمامشان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

استاندار یادآور شد: خبرنگاران شرایط سختی دارند و همواره از مدیران استان خواسته ام معیشت و اقتصاد رسانه را مورد توجه قرار دهند، هرچند شرایط کنونی و توان اقتصادی دولت در استان این امکان را فراهم نکرد.

حسین زادگان با اشاره به اینکه ساماندهی آگهی های مطبوعات طی سه سال اخیر  بویژه در حوزه شهرداری ها از جمله اقداماتی بوده است که مورد تاکید جدی مان قرار داشته و دارد، تصریح کرد: نقد رسانه ها می بایست در راستای مجموعه فعالیت ها و اقدامات مدیران باشد از غرض ورزی های بی اساس و دارای سمت و سو باید پرهیز شود.

وی گفت: باید چارچوب مشخصی را در حوزه نقد قائل شویم تا به توسعه استان کمک کند چرا که نقد غیرمنصفانه جز به تحلیل بردن نیروی اجتماعی و ایجاد حاشیه به چیزی منجر نمی شود و شان حوزه رسانه و خبرنگاری را تنزل می دهد.

گفتنی است، آئین بزرگداشت روز خبرنگار با حضور احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، حسن نژاد، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی و خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، زارع، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، مدیرکل روابط عمومی استانداری و برخی مدیران برگزار شد.