مراسم بزرگداشت حضرت آیت اله طبرسی و چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مراسم بزرگداشت عالم فرزانه حضرت آیت الله طبرسی و چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سالن آیت الله کوهستانی برگزارشد.

دکتر سید عباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی و درگذشت عالم مجاهد طبرسی و جان باختگان هواپیمایی روزهای غمگینی در کشور رقم زده است و ان شاالله راه آن ها سبب تداوم راه انقلاب و شهدا باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه دین خاصی به آیت الله طبرسی دارد، گفت: پس از درگذشت آیت الله طبرسی دانشگاه علوم پزشکی مازندران عزادار بود زیرا ایشان برای تشکیل و گسترش دانشگاه در ابعاد مختلف داشتند و در طول خدمت خود بنده نیز ارادت خاصی به ایشان پیدا کردم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه آیت الله طبرسی و سردار سلیمانی نقش خود را به خوبی ایفا کردند، افزود: اگر هر فردی در جایگاه خود خوب عمل کند کشور به پیشرفت و توسعه می رسد.

وی با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی به مهارت دهگانه اشاره می کند که کشورها باید تلاش کنند که شکل بگیرد ، گفت: مهارت همدلی به معنای این است که دنیا را از دید دیگری ببینید که این مهارت یکی از مهارتهای پایه ای می باشد که برکتی در وجود فرد دارد که این مهارت را در آیت اله طبرسی دید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در برخورد با ایشان احساس عدم تکلف و راحتی با ایشان داشتیم، افزود: در تعامل با برخی افراد به دلیل جایگاه آن ها عملا احساس راحتی نمی کنید و یک اشکالی در ارتباط وجود دارد ولی در برخورد با آیت الله طبرسی به راحتی هر حرفی را به ایشان منتقل می کردیم و جامعه امروز تشنه چنین افرادی است.

حجت الاسلام لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران در این مراسم طی سخنانی به خدمات آیت الله طبرسی در تاسیس دانشگاه و حوزه پزشکی و سلامت اشاره کرد و گفت: علما و شهدا با هم در راه مقابله با شر هم افزایی دارند بنابراین جنگی که در درون بین فروشگاه و شیاطین وجود دارد در بیرون افراد نیز اتفاق می افتد.

وی به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و افزود: اگر ۲۰ سال سردار سلیمانی و مدافعان حرم با تروریست ها مبارزه نمی کردند امروز همه جامعه با خطر ویروس داعش مواجه بودند.

دکتر عمادیان مدیران بازنشسته بهداری کل و دانشگاه نیز به خدمات آیت الله طبرسی در حوزه پزشکی اشاره کرد و با اشاره به ابعاد شخصیتی ایشان ، افزود: آیت الله طبرسی در تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نقش ویژه ای داشتند و جامعه پزشکی برای آیت اله طبرسی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است.

دکتر محمدمهدی ناصحی نماینده وزیر بهداشت و دبیر هیات امنا مجامع و شوراهای وزارت بهداشت با بیان اینکه آیت الله طبرسی مهربان، راهگشای برای مردم، خیرخواه، دارای نگاه مثبت به مردم و صبور بودند، گفت: ناملایمتی هایی از اوایل انقلاب وجود داشت که ایشان با صبوری و ملایمت آن ها را اداره می کردند و یک پناهگاه امنی برای نیروهای انقلاب بودند و ممکن بود سلایق فرق کند ولی هدف ایشان جذب حداکثری نیروهای انقلابی و مردم بود. وی آیت اله طبرسی را چهره ای مردمی دانست و افزود: دلبستگی ایشان به نظام، امام و ولایت بیش از حد بود و بسیار احترام برای خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران داشتند و به همین دلیل در وصیت نامه خود جایگاه ابدی خود را در گلزار شهدا عنوان کردند.