مراسم ویدئو کنفرانس بهره برداری همزمان ۲۸۰۰ پروژه زیربنایی اقتصادی و اشتغالزایی مشارکتی بنیاد برکت در مازندران در روستای ” خرماکلا ” شهرستان قائمشهر برگزار شد

**بنیاد برکت ۶۵۲ طرح مشارکتی در مازندران اجرا کرد

 معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت گفت که این بیناد تاکنون ۶۵۲ طرح عمرانی ، زیربنایی و اشتغال‌زایی را به صورت مشارکتی در مازندران اجرا و بهره‌برداری کرده است.

به گزارش ایرنا ، رضا راضی زاده در مراسم ویدئو کنفرانس بهره برداری همزمان طرح های عمرانی و زیربنایی مشارکتی بنیاد برکت در مازندران که در روستای ” خرماکلا ” شهرستان قائمشهر برگزار شد ، هزینه اجرای این طرح ها را بیش از ۷۶۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی یکهزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد.

وی مجموع طرح های مشارکتی اجرا شده بنیاد برکت در کشور را ۲۸ هزار پروژه شامل ۱۴ هزار پروژه اشتغالزا و ۱۴ هزار طرح عمرانی و زیربنایی اعلام کرد و گفت که ۴۱۹ طرح اشتغال زایی از این تعداد با هزینه ای بالغ بر ۶۶۰ میلیارد ریال برای مازندران بوده است.

راضی زاده اجرای مشارکتی یکصد واحد گلخانه کوچک مقیاس در شهرستان قائمشهر و روستای خرماکلا را از جمله این طرح های اشتغالزا معرفی کرد.

وی همچنین گفت که امروز در استان مازندران به صورت همزمان ۲۳۳ طرح عمرانی و زیربنایی با هزینه ای بالغ بر یکصد میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

معاون بنیاد برکت به اقدامات ۱۳ ساله در استان مازندران اشاره ای کرد و گفت که کل فعالیت های این بنیاد در استان شامل سه هزار و ۱۱۶ طرح اقتصادی با هزینه ای بالغ بر پنج هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال با اشتعالزایی ۱۶ هزار نفر بوده است.

وی افزود : همچنین ۲۳۶ طرح عمرانی و زیربنایی ساخته و بهره برداری شده در مازندران با حجم سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد ریال که شامل ۴۹ مدرسه ، ۱۳۲ مسجد، مراکز بهداشت ، آبرسانی و دیگر پروژه های محرومیت زدایی بوده است.

راضی زاده با بیان اینکه بنیاد برکت ۶۷۹ پروژه مشارکتی را در مازندران در دست اجرا دارد ، گفت : این طرح ها از جمله شامل ۱۰ مدرسه ، هشت مسجد ، خانه عالم و کتابخانه است که با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده است.

وی برنامه بنیاد برکت تا پایان برنامه سال ۱۴۰۰ در مازندران را  اجرا و بهره برداری از ۲ هزار طرح اشتعال زایی در ۱۵ شهرستان اعلام کرد.

در این مراسم چند فضای گلخانه ای روستای خرم کلای قائمشهر به بهره برداری رسید.