مراسم تجلیل از اساتید دانشگاه پلیس مازندران به مناسبت هفته معلم

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

با حضور فرمانده انتظامی استان ، هیئت رئیسه و مسؤلان انتظامي و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران ، مراسم تجليل از اساتيد برتر مركز آموزش علمي كاربردي فرماندهي انتظامي استان مازندران برگزار و از آنان قدرداني شد.

به گزارش  پايگاه خبري پليس، اين مراسم كه با حضور سردار میرزایی فرماندهي انتظامي مازندران و برخي مسؤلان فرماندهي انتظامي استان و رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی همراه بود،

در ابتداي اين نشست پس از تلاوتی چند از آیات کلام الله مجید و اجرای سرود ملی و دعای خاصه امام رضا (ع) دکتر سید مهدی خاكزاديان رئيس مركز آموزش علمي كاربردي فرماندهي انتظامي استان مازندران ضمن خیر مقدم در سخناني با گراميداشت مقام شامخ معلم اعتلاي فرهنگ و انديشه ي اسلامي را در گرو تلاش هدفمند معلمان و استادان و مدرساني دانست كه در ترويج دانش و بينش همانند استاد شهيد اهتمام مي ورزند و از همين روست كه نام و جايگاه معلم در فرهنگ ما همواره با قداست و احترام همراه بوده است،

دکتر خاكزاديان خاطر نشان كرد با حمايتهاي بي دريغ سردار فرماندهي انتظامي استان ، هيئت رئيسه محترم استان، مؤسسه اموزش عالي علمي كاربردي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، دانشگاه جامع علمي كادبردي واحد استاني مازندران و همه اساتيد خبره دانشگاهي در راستاي اجراي تدابير ابلاغي سلسله مراتب ناجا مبني بر تقويت سطح علمي و فرهنگي در دانشگاه ، طراحي و به تصويب رسانيدن دوره هاي علمي كاربردي مورد نياز ناجا با مشاركت و هماهنگي مبادي مربوطه مبتني بر امايش سرزمين و تنوع مأموريت هاي تخصصي ناجا، را پيگيري و به ثمر رسانده و در نشر و ارتقاي كيفيت اموزش عالي قدمي برداريم.

دكتر عبدالرضا شیخ الاسلامی ریاست محترم  دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی مازندران در سخناني با اشاره به اینکه جايگاه والاي تعليم و تربيت نگاهي فراتر از يادگيري بوده و معلمان بايد در قلب و ذهن دانشجويان نفوذ كرده تا يادگيري تأثير گذار تر باشد افزود آموزش تنها وسيله و هدف نهايي مدرسان تعليم و تربيت است، افزود: بايد با دانشجويان طبق ضوابط و مقررات همراه با رعايت آداب و كرامت رفتار شود.

در ادمه دکتر شیخ الاسلامی با بیان اینکه آموزش تنها وسیله هدف نهایی مدرسان تعلیم و تربیت است،گفت باید با دانشجویان طبق ضوابط و مقررات همراه با رعایت آداب و کرامت رفتار شود.

اقدامات موثر ناجا برای کسب مهارت و دانش کارکنان با راه اندازی مراکز علمی

فرمانده انتظامی استان ،گفت: نیروی انتظامی برای ارتقا دانش و مهارت کارکنان گام های موثری در جهت راه اندازی مراکز علمی برداشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار”مرتضی میرزایی” به مناسبت روز معلم در مراسم تجلیل و تکریم اساتید و مدرسان حوزه تربیت و آموزش این فرماندهی، ضمن تبریک روز معلم، بیان داشت: هدف انبیا از ابتدای خلقت تعلیم، تربیت و آموزش بشر بوده و این رسالت همچنان پابرجاست.

وی با اشاره به سخن حضرت علی (ع) که فرمودند:” هرکس هر مطلبی به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است”. افزود : اهمیت و جایگاه والای معلمان به خصوص در این زمان که جمهوری اسلامی می خواهد، استقلال خودش را حفظ کند و روی پای خودش بایستد با اهمیت تر است .

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد : انقلاب اسلامی شرایط خوبی را برای دانشمندان و نخبگان مهیا کرده است تا از استعدادهایشان در جهت پیشرفت هرچه بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده شود.

سردار میرزایی در ادامه مهارت آموزی در کنار کسب دانش را از مهمترین اصول دانش آموزی برای دانش آموزان و دانشجویان دانسته و اعلام کرد، نیروی انتظامی با تکیه بر همین اصل با احداث دانشگاه و آموزشگاه های علمی و کاربردی در سطح ناجا در راستای کسب مهارت و دانش اندوزی اقدامات تاثیرگذاری برداشته است .

فرمانده انتظامی استان مازندران خاطر نشان کرد: امروز از نظر علمی و تسلیحاتی به حدی از پیشرفت رسیده ایم که می توانیم خدمات علمی و آموزشی خود را به سایر کشورهای هم پیمان خود صادر کنیم..

وی افزود: تمامی این اتفاقات مرهون زحمات اساتید، معلمان و دانشجویانی است که در راه کسب علم و مهارت و آموزش آن به دیگران از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

سردار میرزایی اعلام کرد: باید از نظر تکنولوژی و فناوری شرایطی فراهم شود که تمام کارکنان بتوانند به راحتی و در دورترین پاسگاه ها و مراکز انتظامی از امکانات آموزش آنلاین و مجازی بهره مند شوند.

در ادامه 3 نفر از اساتید به عنوان نماینده مدرسین این مرکز در گروه های مدیریت و خدمات اجتماعی مطالب و نقطه نظرات خود را به سمع حاضرین رسانده که مورد توجه قرار گرفته است.

در پایان این مراسم از اساتيد فرهيخته مركز علمي- كاربردي فرماندهي انتظامي استان با اهداء لوح سپاس و هديه قدرداني شد.