به مناسبت روز زن و گرامیداشت مقام مادر ،مراسم تجلیل از بانوان صنعت آب و برق مازندران با حضور سمیه قاسمی طوسی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران در تالار مهرگان ساری برگزار شد

تجليل از بانوان صنعت آب و برق استان مازندران
به مناسبت ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و گراميداشت روز زن و مقام مادر، جشني با حضور رياست و اعضا شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو در استان مازندران، مدير كل امور بانوان و خانواده، مديران زن و بانوان شاغل در صنعت آب و برق استان در سالن مهرگان ساري برگزار گرديد.
دراين مراسم دكتر يخكشي رياست شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو در استان مازندران ضمن تبريك ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت هفته زن و روز مادر در خصوص اهميت نقش زنان بعنوان يك مادر و يك همسر در خانواده و در جامعه، مطالبي را بيان داشتند.
وي موفقيت خانواده و جامعه سالم را مديون زنان موفق و آگاه دانست و از فداكاري وايثار زنان در پيروزي انقلاب اسلامي با حضور در پشت صحنه و اعزام فرزندان به جبهه هاي حق عليه باطل ياد نمود.
وي گفت: هر جايي كه به زنان در جايگاه اداري و اجتماعي مسئوليتي داده شد، بانوان بسيار خوب عمل كردند. همچنين افزايش پست هاي مديريتي زنان مورد تاكيد دولت و وزير محترم نيرو قرار گرفته و بايد مورد توجه مديران صنعت آب و برق هم قرار گيرد.
در ادامه مراسم سركار خانم دكتر طوسي مدير كل امور بانوان و خانواده استان اظهار داشت: بديهي است با توجه به آمار جمعيت در استان مازندران كه بيش از 49 درصد از جمعيت آنرا زنان تشكيل مي دهند آنها مي توانند با مسئوليت پذيري شان در عرصه هاي مختلف نقش آفريني و اثر گذاري بيشتري داشته باشند.
وي گفت: زنان ما بايد به تحكيم بنيان خانواده و تربيت صحيح فرزندان خود اهتمام ورزيده و در عرصه هاي اجتماعي و فرهنگي از جمله تشكلهاي مردمي، حوزه سلامت، توانمندسازي، اشتغال، آموزش و…. حضور فعال به هم رسانند. همچنين زنان از نظر نظم فرهنگي به عنوان متوليان امر فرهنگي بايد پشتاز باشند.
در ادامه مراسم از دستاوردهاي علمي بانوان موفق، پژوهشگر و محقق رونمايي گرديد. وسپس 58 بانوي نمونه صنعت آب و برق استان توسط مديران مورد تجليل قرار گرفتند.