مراسم تجلیل از خبرنگاران برتر مازندران در حوزه بسیج و سپاه کربلا

عکاسان(سید جلال شکوهی و زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

فرمانده سپاه کربلای مازندران:

امروز ایران قوی نیازمند اصحاب رسانه توانمند است

سردار «مسلمی» گفت: امروز ایران قوی نیازمند اصحاب رسانه قوی و توانمند است و خبرنگاران در تراز انقلاب اسلامی یکی از مولفه‌های پیشرفت ایران هستند.

به گزارش دفاع‌پرس ، سردار «سیاوش مسلمی» فرمانده سپاه کربلای مازندران در همایش «قلم و قاب علوی برای ایران قوی» و اختتامیه پنجمین جشنواره عکس خبری سپاه که در سالن غدیر سپاه کربلا برگزار شد با بیان اینکه امروز اصحاب رسانه از جمله اقشاری هستند که به اندازه کار و اهمیت کاری که انجام می‌دهند، دیده نمی‌شوند، اظهار داشت: امروز هر پدیده‌ای که رخ می‌دهد بوسیله اصحاب رسانه به گوش مردم می‌رسد. امروز بخش زیادی از کار دشمن در امپراطوری دشمن از طریق اصحاب رسانه به صورت اخبار وارونه جلوه داده می‌شود و یک واقعیت و هنجاری به دروغ و یا ضدهنجار به افکار عمومی رسانده می‌شود و در مقابل اصحاب رسانه دغدغه‌مند انقلاب و بارو‌های دینی در مقابل امپراطوری رسانه‌ای بزرگ دشمن ایفای نقش می‌کند که هیچ پشتوانه مالی، حقوقی و صنفی ندارند و قرار است در یک واحد منسجم در کنار همدیگر اثر کار دشمن را کم کنند.

این مسئول ادامه داد: خبرنگاران با تعهد، باور، ذوق و علاقه به کار خبر می‌پردازند و اگر متولیان امر در حوزه رسانه به اهمیت رسانه و شغل خبرگاری توجه می‌کردند قطعا باید بیشتر به این قشر توجه می‌کردند و نکردند.

برای معرفی عملکرد مطلوب نظام باید نیرو‌های تراز حمایت شوند

فرمانده سپاه کربلا ادامه داد: برای معرفی عملکرد مطلوب نظام و نظام دینی به عنوان الگوی مکتب اسلامی باید نیرو‌های تراز و شایسته تربیت و حمایت شوند تا بتوانند این مکتب الگو را معرفی کنند و برای این کار بسیار ارزشمند باید ابزار و امکانات درست در اختیار داشته باشند تا بتوانند در مقابل امپراطوری دشمن عرض اندام کنند.

این مسئول با بیان اینکه هنوز متولیان امر در حوزه رسانه به اهمیت در حوزه اطلاع رسانی و خبرنگاری پی نبردند، گفت: امروز یک خبرنگار و رسانه می‌تواند با کار درست علمی و دقیق و با اعتقاد فضایی را درست کند که حقیقت دین اسلام را نشان بدهد. امروز دشمن با تمام توان و با همه امکانات و ظرفیت‌های دقیق در حوزه اطلاع رسانی تلاش می‌کند تا آنچه که در درون کشور اتفاق می‌افتد و خدمات بسیار خوب و ارزشمندی که در مکتب و دین اسلام در اختیار این مردم قرار می‌گیرد نازل، کم اهمیت و حتی وارونه جلوه دهد و امیدواریم در دولت جدید با رویکرد جدید شاهد تحقق جامعه نوین اسلامی مدنظر مقام عظمای ولایت باشیم.

وی اظهار در ادامه گفت: امروز خیلی از مسائل فرعی در جامعه بواسطه ابزار فضای مجازی و به وسیله تعدادی از فریب خوردگان فضای مجازی طوری جلوه می‌کند که در درون این کشور امنیت و آرامش نیست و اصناف در حال تجمع و فراخوان هستند و فی‌الواقع چنین چیزی نیست و اگر مسئولین امر واقعا به اهمیت این موضوع پی می‌بردند به این قشر از حوزه تأثیرگذارترین اقشار توجه خاصی می‌کردند.

سردار مسلمی افزود: امروز ایران قوی نیازمند اصحاب رسانه قوی و توانمند است و خبرنگاران در تراز انقلاب اسلامی یکی از مولفه‌های پیشرفت ایران هستند.

فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه در تمام انقلاب‌های رنگی دنیا اصحاب رسانه نقش بسیار زیادی داشتند و جایگاه اصحاب رسانه در آن مدل انقلاب رنگی بسیار ویژه دیده شد، گفت: خبرنگارانی که برای پیاده کردن انقلاب‌های رنگی آموزش‌های بسیار پیشرفته‌ای دیدند و متولیان امر در حوزه رسانه برای پیشرفت ایران عزیز نسبت به همبستگی، ایجاد یک فضای تعاملی، تربیت خبرنگاران توانمند، متعهد، ارزشی اعتقاد ندارند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از مدیران ضعیف برای اینکه کار ضعیف خود را به مردم قوی نشان بدهند با بهره گیری از تعداد افرادی که در لباس اصحاب رسانه قرار گرفتند توانستند خود را چنان جلوه بدهند که یکی از بهترین مدیران هستند. مدیران ضعیف از ظرفیت خبرنگاران مطلع هستند و متاسفانه انقلاب عزیز ما بواسطه بی‌کفایتی و غیرواقعی جلوه دادن برخی از عملکرد‌های ضعیف ضربه دید و مردم در میدان ضرر کردند، چون خروجی اش چیزی نبود که نشان داده شد.

فرمانده سپاه کربلا ادامه داد: خبرنگار واقعی کسی است که بتواند اخبار درست، واقعی، بهنگام و تقویت کننده ایمان و باور‌ها را منتشر کند و آنجایی که انقلاب احتیاج دارد حضور داشته باشد. خبرنگار واقعی کسی است که در شرایط سخت جایی که انقلاب نیاز دارد دنبال تسویه حساب با انقلاب نیست و با عوض شدن دولت تغییر چهره و تغییر رنگ نمی‌دهد؛ برای اینکه دنبال واقعیت و مطالبه گری و حق مردم است و با تغییر دولت‌ها روحیه مطالبه گریش فرق نمی‌کند.

سردار مسلمی ضمن قدردانی از زحمات خبرنگاران بویژه خبرنگارانی که در ایام انتخابات در استان کار بسیار ارزشمندی انجام دادند، گفت: در شرایطی که در روز انتخابات در استان مشکلات بسیاری داشتیم و تا ساعت ۱۰ بسیاری از صندوق‌ها شروع بکار نکرده بودند و هوا گرم و فضای کرونایی بود حضور ۶۰.۷ درصد مردم در انتحابات بی‌نظیر بود. بخش زیادی از حضور حداکثری مردم در انتخابات را مدیون اصحاب رسانه با دغدغه انقلاب هستیم درحالی که همه شیطان‌های در امپراطوری رسانه غرب دنبال این بودند که چنین اتفاقی نیفتد و این اتفاق بسیار ارزشمد با حضور حداکثری در انتخابات شکل گرفت.

سرهنگ «علی ابراهیمی گتابی» معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه کربلای مازندران نیز به ارزش قلم در قرآن اشاره کرد و با بیان اینکه در قرآن کریم بیش از ۵۶۷ بار مقوله اطلاع رسانی و انتقال آگاهی و بصیرت اشاره شده است، اظهار داشت: این همان رسالت خبرنگاران است و اگر هر روز را روز خبرنگار اعلام کنیم بجا است. خبرنگاران برای انعکاس دستاورد‌های منزلت افزا، امیدبخش و اقتدارآفرین سپاه و اعتلای انقلاب اسلامی از جان مایه گذاشتند و در ایام کرونا در قرارگاه مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشتند.