روابط عمومی برتر مازندران به بهانه 27 اردیبهشت با حضور استاندار تجلیل شدند

مراسم گرامی داشت 27 اردیبهشت، روز روابط عمومی و ارتباطات با تجلیل از روابط عمومی های برتر استان با حضور استاندار مازندران و معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار، برخی مدیران ستادی استانداری و مشارکت مدیران، فرمانداران، شهرداران و مدیران روابط عمومی فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان بصورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

اطلاع رسانی، تکلیف قانونی دستگاه های اجرایی است

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در این مراسم ضمن تبریک 27 اردیبهشت به همه فعالان عرصه روابط عمومی و رسانه، با اشاره به این که عدم درک درست جایگاه روابط عمومی، موضوعی عام و فراگیر است و تنها مختص برخی مدیران نیست، گفت: روابط عمومی ها باید خودشان برای درک و تبیین درست این جایگاه و نقش موثر روابط عمومی اهتمام کنند.

استاندار با بیان این که مردم حق دارند از اخبار و اطلاعات، آگاهی داشته باشند، افزود: دستگاه ها اجرایی و سازمان ها و نهادها باید حق مردم را در این خصوص رعایت کنند و اخبار را با صحت و بصورت کامل در اختیار مردم قرار دهند.

وی ادامه داد: کسانی که به نقش مردم اعتقاد دارند، رابطه نزدیکتری با روابط عمومی ها و نهادهای مدنی دارند.

استاندار با بیان این که اعتقاد و باور مدیر برای رساندن اخبار به مردم نشانه آگاهی و شجاعت اوست، اظهار داشت: بهمان نسبت سکوت خبری نشانه ضعف یک مدیر است.

وی عنوان کرد: اگر ما توانستیم در بحران سیل و کرونا در جهت اطلاع رسانی بموقع و آگاهی رسانی به مردم توفیق پیدا کنیم و در جامعه تغییر رفتار ایجاد شود بخاطر باور و تلاش روابط عمومی ها و رسانه ها بود.

رییس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان، بیان کرد: مدیران باید اطلاع رسانی را بعنوان یک تکلیف قانونی و شرعی بحساب آورند و به نقش و جایگاه روابط عمومی باور داشته باشند.

حسین زادگان با اشاره به این که ارتباط مدیران با روابط عمومی ها بصورت شبانه روزی؛ نشانه اهمیت و جایگاه روابط عمومی است، افزود: روابط عمومی نباید یکسویه عمل کند و فقط گزارش مدیر و دستگاه متبوع را ارایه نماید، بلکه باید دیدگاه جامعه را نیز در بخش های مختلف انعکاس دهد.

استاندار ابراز داشت: مجموعا با همراهی رسانه ها و روابط عمومی ها و مدیریت هنرمندانه اطلاع رسانی، فضای خوبی در استان حاکم است.

حسین زادگان با اشاره به این که در روابط عمومی بدنبال ساختار سازی بودیم، گفت: هدف از تشکل شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی استان، عدم تصدی گری و سپردن مدیریت و برنامه ریزی به خود روابط عمومی هاست.

در پایان این مراسم از پوستر نخستین جشنواره روابط عمومی های مازندران با حضور مقام عالی دولت در استان رونمایی شد.

گفتنی است، در این مراسم با حضور استاندار، روابط عمومی های برتر فرمانداری ها، دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل، شهرداری ها و 5 تن از پاکبانان و مدافعان سلامت محیط و اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی های استان با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شدند.

در این مراسم از 30 فعال این حوزه و 5 پاکبان و مدافع سلامت محیط قدردانی شد. ‎