استاندار:

پیشگیری و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اولویت اصلی فعالیت هاست

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران گفت: دستگاهها و نهاد ها برای کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از سوء مصرف مواد مخدر باید به تکالیف خود عمل کنند. ‎
در آستانه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر با برگزاری مراسمی با شکوه از 16 فعال و چهره اثر گذار در امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد با اهداء لوح تجلیل شد.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد: 60 دستگاه و نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر نقش و وظیفه دارند و ضرورت دارد به تکالیف خود عمل کنند‌.

وی بر استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش ، دانشگاهها و همه اقشار تاکید کرد و گفت در حوزه کشفیات با تلاش گسترده شاهد افزایش کشفیات هم در سال ۱۳۹۸ و هم در سه ماهه سال ۱۳۹۹ بودیم ولی پیشگیری و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر اولویت اصلی فعالیت هاست.

استاندار بر حمایت و صیانت از بهبود یافتگان اعتیاد تاکید کرد و گفت: دستگاههای اجرایی باید برای مبارزه همه جانبه با مواد مخدر برنامه داشته باشند و ببینند در کجا قرار دارند و تا پایان سال قرار است به کجا برسند.

حسین زادگان تاکید کرد و گفت: در حوزه کارآفرینی تمهیدات مناسبی برای کارآفرینان و بهبود یافتگان مواد مخدر در نظر گرفته شده است تا زمینه اشتغال آنان را فراهم کنند.

استاندار مازندران بر توسعه فعالیت های اجتماع محور برای مقابله با مواد مخدر تاکید کرد و گفت،فعالیتNA و کنگره ۶۰ و سمن ها و تشکل های مردمی حوزه کاهش آسیب های اجتماعی خوشبختانه آغاز شده و این فعالیت ها می تواند بسیار اثر بخش باشد.

وی افزود: معضل و اثرات منفی مواد مخدر باید کنترل شود و باید در مدارس، دانشگاهها، مراکز اداری، بازار همه باید اطلاع رسانی شود تا بتوانیم آثار زیانبار مواد مخدر را کاهش دهیم.

حسن نژاد معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز ضرورت و مشارکت همه اقشار، سمن ها و گروههای مرجع در حوزه پیشگیری از اعتیاد و مقابله با مواد مخدر را تشریح کرد و خواستار بهره گیری از همه ظرفیت ها برای کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء شاخص های سلامت و امنیت اجتماعی شد.

قابل ذکر است در این مراسم سردار میرزایی فرمانده انتظامی مازندران نیز طی سخنانی بر افزایش اقدامات مقابله ای و برخورد جدی با قاچاقچیان موادمخدر و سوداگران مرگ تاکید کرد.

همچنین در این جلسه تعدای از بهبودیافتگان و کارآفرینان و چهره های فعال در زمینه پیشگیری به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

در این مراسم که اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان حضور داشته و فرمانداران و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ها بصورت ویدیو کنفرانس مشارکت داشتند از ۱۶ چهره فعال در امر مبارزه با مواد مخدر، خانواده شهید مهدی حسن زاده جلودار، درویشی جانباز حوزه مبارزه با مواد مخدر، فعالان و تلاشگران عرصه مبارزه با مواد مخدر، بهبود یافتگان، کارآفرینان و سفیران پیشگیری از اعتیاد با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.