‍  طی اقدامی موثر در هفته معلم؛

از معلمان حامی کتاب و کتابخوانی در مازندران تقدیر شد

برای نخستین بار بعد از شناسایی معلمان حامی کتاب و کتابخوانی، نشستی در ساری از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد، و به مناسبت هفته معلم از آنان تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در این مراسم ویژه که 18 معلم برتر از 18 کتابخانه عمومی در شهرستان های ساری، قائمشهر، جویبار، میاندورود و نکا و همچنین معاونین امور کتابخانه ها و اداری مالی اداره کل، کارشناسان ستادی و برخی از کتابداران حضور داشتند، معلمین برتر با اهدای لوح سپاس و هدایایی ویژه از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مورد تقدیر قرار گرفتند و سایر معلمان برتر از دیگر کتابخانه های عمومی استان بطور جداگانه در شهرستان های مربوطه تقدیر خواهند شد.

آرزو ولیپور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران در پیامی به نقش معلمان در افزایش میزان مشارکت جامعه در سرانه کتابخوانی اشاره کرد و گفت: معلم کتابخوان، معلمی که مدرسه و کتابخانه را باهم پیوند میزند مربی نقش آفرینی در حیات طیبه است. وی در ادامه افزود برای داشتن جامعه ای آگاه و سرشار از دانایی ، تمامی کتابخانه ها به سوی مردم فرهنگ دوست مازندران آغوش گشوده اند.

اوشیب نتاج معاون امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این نشست، با بیان اینکه معلمین حق زیادی بر گردن جامعه دارند، اظهار داشت: تقدیر از آموزگاران که تعلیم و تربیت آینده سازان کشور را بر عهده دارند امری واجب و ضروری است و همانطور که رهبر معظم انقلاب از دیدار با فرهنگیان و معلمان به عنوان یک جلسه به یاد ماندنی یاد می کنند، این جلسه برای اهالی کتاب و کتابخانه های عمومی هم به یاد ماندنی است و باعث افتخار خواهد بود.

وی افزود: معلمی که برای تربیت صحیح دانش آموزان خود در مسیر تعلیم دانش و تهذیب نفس، راه کتابخانه عمومی را به آنها نشان می دهد و منش کتابخوانی را به آنها می آموزد، ارج و منزلت بالایی دارد و قدردانی از ایشان نزد مسئولان فرهنگی و بویژه مسئولان کتابخانه های عمومی بسیار لازم است.

اوشیب نتاج با برشمردن فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی در مازندران جهت ترویج مطالعه مفید، بیان داشت: دانش آموزان نقش پررنگی در هدفگذاری مخاطبان کتابخانه های عمومی دارند و در طول اجرای برنامه ها، تلاش های معلمان گرانقدر را برای هر چه بهتر برگذار شدن و به نتیجه مطلوب رسیدن مشاهده کرده ایم و امیدواریم این تلاش ها ادامه داشته باشد.

معاون امور کتابخانه های اداره کل، ارتباط مستقیم معلمان با دانش آموزان و قدرت اثرگذاری آنها را بهترین فرصت برای تربیت نسلی کتاب خوان دانست و گفت: ارتباط مستمر معلمان و کتابداران جهت ارائه تحقیق های دانش آموزی با محوریت کتاب های موجود در کتابخانه، می تواند گام مهمی برای ترغیب دانش آموزان به کتابخوانی باشد.

گفتنی است در این جلسه هر یک از معلمین حاضر به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند و از شیوه های ترویج کتابخوانی خود در مدارس و نحوه همکاری با کتابخانه های عمومی مطالبی بیان داشتند.

همچنین دو دانش آموز بعنوان سفیر کتاب، اشعار و متونی را جهت پاسداشت مقام معلم قرائت کردند.