مراسم تجلیل فرمانده انتظامی استان از خبرنگاران مازندران

به گزارش پایگاه خبری پلیس،سردار “سید محمودمیرفیضی” به مناسبت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران رسانه های گروهی استان در جمع خبرنگاران با اشاره به این که اصحاب رسانه مجاهدانی هستند که با قلم فرسایی، وقت خود را صرف بالابردن آگاهی و اطلاعات مردم می کنند، تصریح کرد:رسالت خبرنگاران تزریق روحیه امید در جامعه است و در حوزه امنیت نیز نقش موثری را برعهده دارند .

وی خبرنگاران را همیاران پلیس در ارتقاء امنیت اجتماعی برشمرد و اظهار داشت: خبرنگاران تکمیل کننده افکار و فعالیت های پلیس هستند و اعتقادمان این است که پلیس و خبرنگاران مجموعه واحدی هستند که وظیفه هردوی آنان ایجاد امنیت ، آرامش ، امید آوری در جامعه است .

میر فیضی از دیگر رسالت های خبرنگار را انعکاس انتظارات متقابل مردم از پلیس در حوزه امنیت برشمرد و گفت: انتظار ما از خبرنگاران انتشار اخبار امید آفرین و نشاط بخش به عنوان یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری ، در جامعه است .

فرمانده انتظامی استان مازندران افزایش اعتماد مردم به پلیس نسبت به سال های گذشته را از جمله دستاوردهای نیروی انتظامی برشمرد و گفت: این امر تحقق نیافته مگر به تلاش بی وقفه خبرنگران و صاحبان قلم .

این مقام انتظامی توجه به اولویت پیشگیری اجتماعی در اجرای ماموریت ها را از دیگر وظایف نیروی انتظامی برشمرد واظهار داشت: امنیت یک موضوع چند وجهی است که همه افراد جامعه و دستگاه های اجرایی از جمله خبرنگاران نقش عمده ای را در این حوزه برعهده دارند .

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به مهاجرت جرایم از فضای حقیقی جامعه به فضای مجازی، از افزایش جرایم در حوزه فضای مجازی خبر داد و گفت: جرایم مالی، هتک حیثیت افراد، کلاهبرداری ها، مزاحمت های اینترنتی و برداشت غیر مجاز از حساب افراد از مهمترین جرایم در این حوزه به شمار می روند .

سردارمیرفیضی با اشاره به اقدامات آموزشی پلیس در افزایش سواد رسانه ای و آموزش مردم در حوزه های پیشگیری از جرم در فضای مجازی به اقدامات پلیس در ۴ ماهه گذشته نیز اشاره کرد و گفت: در بحث مبارزه با قاچاق به عنوان یکی از اولویت های فرماندهی انتظامی استان در سال جاری ۲۷۰ میلیارد ریال اموال قاچاق کشف شد که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۰۰ در صد افزایش داشته است .

وی از انهدام ۵ باند قاچاق کالا در استان خبر داد و گفت:در بحث مبارزه با دانه درشت ها، طی این مدت ۱۹ فقره پرونده بالای یک میلیارد ریال در استان تشکیل شده است .

فرمانده انتظامی استان مازندران از رفع تصرف ۹۳ هزار متر از اراضی ملی در سطح استان خبر داد و گفت: این رقم در مقایسه با سال گذشته از افزایش ۵ درصدی برخوردار بوده است و ارزش زمین های رفع تصرف شده نیز بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال برآورد شده است .

سردارمیرفیضی با اشاره به کاهش ۱۴ درصدی قتل نسبت به سال گذشته گفت: ۱۱ فقره از قتل های به وقوع پیوسته در استان منجر به کشف شده است .

میرفیضی با اشاره به کاهش ۷ درصدی تصادفات در استان از کاهش ۶ درصدی مصدومیت ها و افزایش ۱۳ درصدی فوتی ها در استان نیز خبر داد .

وی در ادامه، اظهارداشت:در بحث مبارزه با مواد مخدر یک هزارو ۲۰۰ کیلو انواع مواد مخدر طی ۴ ماهه گذشته در استان کشف شد .

سردار میرفیضی با اشاره به افزایش ۶ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان، خاطر نشان کرد: طی این مدت ۲۸ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان متلاشی شد و ۲۲۱ قاچاقچی و ۲۵۰۰ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند .

فرمانده انتظامی استان مازندران از ثبت ۲۳۱ هزار تردد در سطح استان مازندران در این مدت خبر داد و گفت: استان مازندران جزء سومین استان پر تردد کشور است .

وی اجرای طرح تجمیع خطوط ۱۱۰ استان را گامی در ارتقاء امنیت استان برشمرد و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران به موضوع طرح حجاب و عفاف ، گفت: هدف از اجرای طرح حجاب مسئول سازی همه دستگاه های دخیل در این رابطه است .

فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر احیاء امر به معروف و نهی از منکر به عنوان ۲ واجب فراموش شده، اظهار داشت: اگر این دو مولفه در جامعه تحقق پیدا کند به شرایط مطلوب اجتماعی دست خواهیم یافت .