مراسم تجلیل معلمان نمونه مازندران در بابلسر

عکاس(ارسالی) خبرگزاری ایرنا مازندران و روابط عمومی استانداری مازندران

 

 آیین تجلیل و تکریم از ۱۴۲ معلم و فرهنگی نمونه و منتخب مازندران روز دوشنبه باحضور سیدمحمود حسینی‌پور، استاندار، جمعی از مسوولان آموزش و پرورش و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی در متل بانک ملی بابلسر برگزار شد.

آیین تجلیل از این معلمان که در برنامه‌های علمی و پژوهشی وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری حائز رتبه‌های برتر شدند ، در متل بانک ملی در شهرستان بابلسر برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این آیین با گرامیداشت نام و یاد شهدای معلم و دانش آموز استان، گفت: همه ما به شهدای هشت سال دفاع مقدس افتخار می‌کنیم و امیدواریم که ادامه دهنده راه این عزیزان فرهیخته باشیم.
مصطفی عابدی با بیان این که هر جایی که قله ای از دانش و علم فتح می شود، به برکت وجود معلم است، افزود : شان و شخصیت معلمی بیش تر و بالاتر از یک عنوان شغلی است.
وی خواستار تسریع در اجرایی شدن سند تحول آموزش و پرورش شد و ادامه داد: سند تحول یکی از ارکان اساسی قانون آموزش و پرورش است که طبق فرموده رهبر انقلاب باید خوب اجرا شود.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اظهار این که یکی از ارکان سند تحول بنیادین توجه بیش از پیش به نیروی انسانی است ، گفت : این سند در راستای ارتقاء جایگاه معلم اجرایی می‌شود.
وی اضافه کرد: معلمان یکی از اثر گذارترین گروه‌ های مرجع در جامعه هستند که منش، گفتار و رفتار آنان بر روی طیف گسترده‌ ای از اقشار اجتماع تاثیرگذار است و در جامعه کنونی گروه‌ هایی داریم شامل علما، روشنفکران، معلمان، تحصیل کردگان که مرجع و الگو هستند ولی معلمان یکی از اثرگذارترین این گروه‌ ها در میان اقشار مختلف به شمار می روند.

عابدی گفت : عدالت آموزشی تا جایی که مُیسر است در مدارس مازندران انجام می‌شود ضمن این که عدالت امکانات در برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ضرورت زمینه سازی برای استفاده بهینه دانش آموزان از دوران مدرسه، گفت: اگر اعتماد به نفس دانش آموزان در مدارس تقویت نشود، بدون شک موجب سر خوردگی نسل پویا و جوان در جامعه خواهد شد.
مازندران دارای ۵۲۰ هزار دانش آموز ۴۵ هزار معلم و  چهار هزار و ۲۰۵ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی است.