مراسم باشکوه تشییع پیکر مطهر حضرت علامه حسن زاده آملی

عکاسان (یاسر نتاج) خبرگزاری صدا و سیما ، (کیوان جعفری – اکبر قاسم پور)باشگاه خبرنگاران جوان و (نگین نصیرایی – جواد میرزایی ) خبرگزاری ایسنا

 

مراسم تشییع پیکر علامه حسن‌زاده آملی با حضور خیل عظیم مردم در شهر آمل برگزار شد.

مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر حضرت علامه حسن زاده آملی صبح امروز دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری و مردم ولایت مدار، از میدان ۱۷ شهریور آمل تا میدان قائم این شهر برگزار شد
همزمان با اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، مراسم وداع و تشییع پیکر مطهر علامه حسن‌زاده آملی، با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری و مردم ولایت مدار، به صورت خودرویی از میدان ۱۷ شهریور آمل آغاز شد.
مصادف شدن مراسم اربعین حسینی و تشییع علامه حسن‌زاده آملی، موجب شد تا حال و هوای مراسم تشییع امروز در آمل نیز اربعینی شود.
مردم با فریاد “علامه ذوفنون؛ الوداع الوداع”، با این فیلسوف جهان اسلام خداحافظی می‌کنند.
مراسم تشییع پیکر این عالم ربانی همزمان با اربعین حسینی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و به صورت خودرویی از میدان ۱۷ شهریور آمل تا میدان قائم این شهر برگزار شد. شب گذشته نیز رهبر معظم انقلاب بر پیکر این عالم دینی نماز میت را اقامه کردند.
پیکر علامه حسن‌زاده آملی پس از تشییع برای خاکسپاری به زادگاهش روستای ایرا بخش لاریجان آمل منتقل خواهد شد. به احترام علامه حسن زاده آملی، یک هفته عزای عمومی در استان مازندران اعلام شد

انتقال پیکر علامه حسن‌‌زاده آملی به زادگاهش برای تدفین/ جاده ورودی روستای ایرا مسدود است

مراسم تشییع پیکر علامه حسن‌زاده‌آملی در شهر آمل پایان یافت و پیکر این عالم جلیل‌القدر از طریق هلی‌کوپتر در حال انتقال به روستای ایرا بخش لاریجان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، دقایقی پیش مراسم تشییع پیکر علامه حسن‌زاده آملی با حضور پرشور مردم از نقاط مختلف کشور در شهرستان آمل پایان یافت.

پیکر علامه حسن‌زاده‌آملی از بین جمعیت خارج شد تا با هلی‌کوپتر به روستای ایرا بخش لاریجان منتقل شود.

بر اساس اعلام شورای تامین شهرستان آمل، راه ورودی به روستای ایرا بخش لاریجان محل تدفین علامه حسن‌زاده آملی مسدود شده است.