آئین تکریم و معارفه استانداران مازندران با حضور وزیر کشور

عکاس (محسن هدایتی بنیادآباد) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

آیین معارفه استاندار جدید مازندران سیدمحمود حسینی‌پور نوری و تکریم احمد حسین‌زادگان استاندار پیشین استان مازندران با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و نمایندگان مردم استان مازندران در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه های اجرایی در سالن غدیر سپاه کربلا مرکز استان برگزار شد.

“سید‌محمود حسینی‌پورنوری” رسما به عنوان استاندار مازندران معرفی شد

 ‌آیین‌ تکریم و معارفه استاندار‌ مازندران با حضور وزیر کشور برگزار و سید‌محمود حسینی‌پورنوری رسما به عنوان استاندار مازندران معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،احمد وحیدی وزیر کشور در نشست شورای اداری مازندران و تکریم و معارفه استانداران مازندران با بیان اینکه مازندران سرزمین حماسه‌آفرین است، اظهار داشت: باطن مردم این استان با تقدیم شهدای بی‌شمار از نگاه معنوی بسیار مهم است و محبت به اهل بیت اهالی ‌استان مازندران زبانزد است.

وی با بیان اینکه ظرفیت بالای این استان در تولید برخی از محصولات کشاورزی، به ویژه مرکبات، برنج، شیلات و گل و گیاهان زینتی نشان‌دهنده توان بالای مازندران است، افزود: ظرفیت‌های این استان بی‌شمار است که با توجه به آنها می‌تواند موجب توسعه شود.

وحیدی با بیان اینکه در دولت سیزدهم همه امور مردم در دست مردم خواهد بود، تصریح کرد: ‌فاصله‌ای بین مردم و دولت وجود نخواهد داشت و وفاق اجتماعی و همبستگی هدف نخست است.

وی از تفاوت دیدگاه و سلایق در جامعه خبر داد و خاطرنشان کرد: حرکت تجلی تحول است و بدون تفاوت و اختلاف نگاه امکانپذیر نیست و انقلاب بدون تحول دائمی امکانپذیر نیست اما باید در بستر تعریف شده و به دور از تخطی باشد.

وزیر کشور با بیان اینکه برای حفظ منافع مردم همه باید تلاش کنیم و وحدت داشته باشیم، اظهار داشت: در همه مشکلات باید یکپارچه باشیم و نمونه، استان مازندران برای رفع مشکلات نباید منتظر کشور باشد.

وحیدی با اشاره به اینکه مازندران باید تا 15 میلیارد دلار صادرات داشته باشد، گفت: در بخش خاویاری منبع ثروتی است که در مازندران باید به درستی در حوزه اقتصاد دریایی بهره ببرد.

وی همه بخش‌های مازندران را قابل توسعه و رونق دانست و افزود: همه اینها باید برای حفظ منافع مردم محقق شود و باید پاسخگو باشیم و کار را انجام دهیم.

وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه کرونا و کنترل بازار از جمله فولاد و سیمان موفق بودیم و ادامه این روند از برنامه‌های جدی دولت است، تصریح کرد: ‌اجرای کارهای زیربنایی از برنامه‌های جدی دولت است و در استان نیز باید با یک برنامه تنظیم شده روشن کارها انجام پذیرد.

وحیدی با اشاره به اینکه دشمنان و فتنه‌گران به دنبال ناامید‌ی مردم ‌هستند، گفت: باید کمک کنیم تا امید به جامعه برگردد و نمونه بازگشت اعتماد در زمان حمله سایبری به جایگاه‌های سوختی کشور بودیم که اصلاح امور سوخت‌رسانی را مردم شاهد بودند.

وی اعتماد مردم را شرط مردم سالاری دینی دانست که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید کردند که مسیر ما مسیر مردم سالاری دینی است، خاطرنشان کرد: دوره جدید مدیریت را در مازندران با حضور استاندار جدید شاهد خواهیم بود و همه باید برای پیشرفت استان کمک حال استاندار باشند.

تحریم داخلی را خواهیم شکست‌

سید محمود حسینی‌پور نوری استاندار مازندران پس از معارفه به عنوان بیست‌و‌چهارمین استاندار مازندران، در نشست شورای اداری مازندران پس از آیین معارفه  با بیان اینکه استانی که جنگل و دریا دارد نیاید عقب مانده باشد، اظهار داشت: عمده دلیل عقب ماندگی تحریم بیگانگان نیست بلکه تحریم داخلی موجب عقب ماندگی است.

وی با اشاره به اینکه عدم وحدت بین نخبگان استان نیز موجب عقب ماندگی مازندران شده است، گفت: از امروز در استان اتفاقی خواهد افتاد و آن هم حمایت از جوانان نخبه ای است که پارتی ندارند و حمایت نمی‌ شوند و از امروز استاندار این افراد خواهم بود.

استاندار مازندران گردش پست های مدیریتی به دست عده‌ای در شهرهای استان را ناکارآمدی براز توسعه استان دانست و افزود: جوانان و نخبگان مازندران در دیگر استانها فعالیت می کنند و توان ورود به استان را ندارند و ما این فضا را برای آنها فراهم خواهیم کرد.

حسینی پور با اشاره به رشادتهای جوانان غیور مند مازندران در لشگر 25 کربلا یادآورشد: همانگونه که جوانان ما در لشگر 25 کربلا رشادت آفریدند در حوزه اقتصادی نیز امور را به دست جوانان نخبه خواهیم سپرد تا شاهد رشد استان باشیم.

وی با بیان اینکه از امکانات، منابع انسانی کم نداریم اما وضعیت استان مناسب نیست، خاطرنشان کرد: مدیرانی که توان ادامه کار ندارند خودشان پیش قدم بشوند و اداره امور را به جوانان واگذار کنند و دوره تغییر مدیران نیز مدیران فعلی امور مردم را بر زمین نگذارند.

واگرایی موجب عقب ماندگی مازندران شد

احمد حسین‌زادگان استاندار سابق مازندران نیز در مراسم تکریم خود و معارفه استاندار بیست‌و چهارم با بیان اینکه واگرایی و نداشتن وحدت رویه در مازندران موجب عقب ماندگی مازندران شده است، اظهار داشت: برای توسعه استان نیاز است تا تمامی سیاسیون، چهره ها، شخصیتها و مدیران پای کار بیایند و با اتحاد امور استانها را پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه نونه بارز واگرایی‌ در مازندران عدم اتحاد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعلام منطقه آزاد در مازندران است و افزود: تا مادامی که به دنبال بردن به منطقه خود باشند این امر محقق نخواهد شد و نیاز است تا هدفگذاری درستی انجام شود.

استاندار مازندران دوره مدیریتی خود را دوره همراه با بلایای طبیعی از جمله 3 سیل ویرانگر از سال 1397 تاکنون اعلام و تصریح کرد: بهترین اتحاد و همدلی در مازندران را در زمان سیل شاهد بودیم که همه پای کار بودند به ویژه سپاه که با تمام توان به کمک دولت آمده بود.

حسین‌زادگان با بیان اینکه حجم سفر به مازندران بسیار بالا است اما زیرساختهای استان پاسخگوی نیاز ایام تعطیل نیست، یادآورشد: اعتبارات و امکانات مازندران پاسخگوی جمعیت استان است و برای خدمات دهی به مسافران نیاز به اعتبارات ملی است.

وی با اشاره به اینکه 200 کارخانه های تعطیل شده را در دوره مدیریتی به چرخه تولید برگشت دادیم، خاطرنشان کرد: در حوزه آب نیز 3 هزار میلیارد تومان هزینه کردیم تا بخشی از مشکلات این بخش رفع شود.

استاندار مازندران کشت گلخانه ای را مهم ترین راه برای توسعه کشاورزی مازندران اعلام و تصریح کرد: در زراعت چوب نیز پارسال بیش از هزار و 300 هکتار کشت چوب داشتیم و با توجه به اینکه 90 درصد ام دی اف کشور در مازندران تولید می‌شود، نیاز به چوب داریم که با زراعت محقق خواهد شد.

حسین زادگان از بازگشایی بیش از 97 درصد از سواحل مازندران خبر داد و گفت: از طرح‌های توسعه‌ای مازندران که برای تحقق آن ورود پیدا کردیم، طرح اسکله‌های چند منظوره است که با صدور مجوز ها، علاوه بر گردشگری، برای حوزه شیلاتی نیز به ویژه پرورش ماهیان خاویاری مهم است.

وی از پسماند به عنوان معظل اصلی مازندران یاد کرد و اظهار داشت: کارخانه زباله سوز نوشهر راه اندازی شد و ساری 70 درصد پیشرفت دارد اما برای پایان بخشیدن به بحران زباله دولت باید به جدیت ورود کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، احمد وحیدی وزیر کشور که به منظور شرکت در جلسه شورای اداری مازندران و تودیع و معارفه استانداران مازندران، وارد ساری شد، لحظاتی قبل پس از سخنرانی در نشست شورای اداری مازندران در سالن الغدیر سپاه کربلا مازندران، ضمن تکریم از احمد حسین زادگان استانداران پیشین مازندران و قدردانی از تلاش 3 ساله ‌وی در مازندران، سید محمود حسینی‌پور نوری را به عنوان بیست‌ و چهارمین استاندار مازندران معرفی کرد و حکم استاندار جدید مازندران که به امضای رئیس‌ جمهور رسیده بود، قرائت شد.

در این مراسم مقامات و شخصیت‌‌های استان، نماینده ولی فقیه در مازندران، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانده هان نظامی و انتظامی، اعضای شورای تامین استان، اصحاب رسانه و دیگر مقامات حضور داشتند.