مراسم تکریم و معارفه روسای دستگاه قضایی فریدونکنار با حضور جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی استان و شهرستان در سالن اجتماعات اردوگاه شهید رجایی برگزار شد.
در این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام سیدرضا باقریان و سیدرضا حسینی رئیس دادگستری و دادستان فریدونکنار تقدیر به‌عمل آمده و با حکم رئیس قوه قضاییه محمد غلامرضاپور و علیرضا برخور به‌عنوان روسای جدید دادگستری و دادستان فریدونکنار معرفی شدند.
 هفتمین جلسه شورای اداری و مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان فریدونکنار با حضور رئیس کل دادگستری و دادستان مازندران، امام جمعه فریدونکنار، فرماندار و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی شهرهای همجوار و این شهرستان در سالن اجتماعات اردوگاه شهید رجایی برگزار شد.
کاهش پرونده‌ها با کار جهادی کارکنان قضایی
رئیس سابق دادگستری فریدونکنار در این مراسم اظهار کرد: درک حکومت‌های پهلوی و جمهوری اسلامی نعمتی است که انسان را با واقعیت‌ها رو به رو می‌کند.حجت‌الاسلام سیدرضا باقریان خاطرنشان کرد: هر خدماتی که در فریدونکنار صورت گرفته با همکاری نیروهای قضایی و اجرایی بوده است و با حفظ استقلال قوا، تعامل خوبی بین دستگاه‌ها وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۶ سال در دادگستری فریدونکنار مشغول به فعالیت بوده است تصریح کرد: اینکه پس از این مدت از این شهر می‌روم جای بسی ناراحتی است چراکه فریدونکنار مانند خانه دوم من بوده است.

باقریان یادآور شد: از سال ۹۲ تاکنون ورودی پرونده‌ها دو برابر شده اما موجودی پرونده‌ها کمتر از سال ۹۲ در دادسرا و دادگاه فریدونکنار است که این امر با کار جهادی کارکنان قضایی شهرستان به وجود آمده است.

رئیس سابق دادگستری فریدونکنار خاطرنشان کرد: از همه مردم شریف فریدونکنار به خاطر کاستی‌ها تقاضای بخشش دارم.

لزوم مراقبت کارکنان دستگاه قضایی از خود، برای جلوگیری از انحراف
امام جمعه فریدونکنار نیز در این مراسم نقش دستگاه قضایی در استقرار یک نظام را یک نقش اصیل برشمرد و اظهار کرد: مال، ناموس و امنیت مردم به دستگاه قضایی وابسته است و اگر خدای ناکرده این دستگاه از جایگاه عدالت فاصله بگیرد فاجعه را به همراه دارد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی با قدردانی از تلاش‌های رئیس قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: حرکت‌های اخیری که ازسوی رئیس دستگاه قضا صورت گرفته موجب امیدواری و آرامش مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه قاضی باید دقیق و طرفدار مظلوم باشد تصریح کرد: مسئولان قضایی به فرموده رهبر انقلاب نباید شریک تجاری افراد شوند که این امر شدت دقت را در دستگاه قضایی می‌طلبد.

امام جمعه فریدونکنار یادآور شد: اگر قاضی بتواند مشکل دو نفر را حل کند، بنابر روایت پاداش یک ماه روزه گرفتن را خدا به او می‌دهد؛ همه کارکنان دستگاه قضایی باید مراقبت کنند تا از راه صحیح منحرف نشوند.

قدردانی از اقدامات فسادستیزانه رئیس قوه قضائیه
فرماندار فریدونکنار در ادامه این مراسم اظهار کرد: باتوجه به همکاری بسیار نزدیکی که دستگاه‌های اجرایی و قضایی فریدونکنار با هم داشتند مراسم تکریم و معارفه روسای دستگاه قضایی شهرستان در جلسه شورای اداری برگزار شده است.

محمدمهدی نصیری خاطرنشان کرد: تعامل بین قوا امری بسیار ضروری است و مدیریت قضایی فریدونکنار در سال های اخیر بهترین نوع آن بوده است.

وی تصریح کرد: همه دستگاه‌ها باید قدر فضای فسادستیزی که رئیس قوه قضائیه شروع کردند را بدانند و امیدواریم این روند که موجب امیدبخشی مردم شده ادامه پیدا کند.

برطرف شدن بخشی از مشکلات شکار پرندگان در فریدونکنار
دادستان سابق فریدونکنار در این مراسم اظهار کرد: یکی از مشکلات بزرگ فریدونکنار صید و شکار پرندگان بوده و باتوجه به شرایط خاص منطقه این موضوع از تهران پیگیری می‌شد که با همکاری دستگاه‌های اجرایی تا حدودی این مشکلات برطرف شده و امیدواریم این روند تا رفع کامل این مشکلات ادامه پیدا کند.

سیدرضا حسینی خاطرنشان کرد: برای تحقق امنیت و حق مردم کارهای زیادی صورت گرفته و تلاش شد تا در سریع‌ترین زمان ممکن مطالبات مردم رسیدگی شود.

در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام سیدرضا باقریان و سیدرضا حسینی رئیس دادگستری و دادستان فریدونکنار تقدیر به‌عمل آمده و با حکم رئیس قوه قضاییه محمد غلامرضاپور و علیرضا برخور به‌عنوان روسای جدید دادگستری و دادستان فریدونکنار معرفی شدند.