فرماندار ساری مرکز مازندران معرفی شد

مراسم معارفه فرماندار ساری مرکز مازندران با حضور استاندار و مسئولان استانی مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مراسم تودیع و معارفه فرماندار ساری مرکز مازندران امروز در آخرین روز ماه مبارک رمضان با حضور محمد اسلامی استاندار مازندران، یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس، رضییان رئیس مجمع نمایندگان مازندران، حجت الاسلام قاسمی امام جمعه موقت ساری، شهردار و اعضای شورای اداری شهرستان ساری در محل سالن اجتماعات فرمانداری ساری برگزار شد.

احمد حسین زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در این مراسم گفت: فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان‌ها باید در اجرایی کردن سیاست‌های دولت اقدام کنند که نگاه دولت نگاه عملیاتی، عدالت محوری و مردم محور بودن است.

وی افزود: فرماندار جدید ساری فردی پاکدست بوده که توقع داریم به عنوان نماینده دولت در شهرستان نظارت بر دستگاه‌های اجرایی شهرستان و رضایتمندی مردم را تامین کند.

معاون استاندار مازندران گفت: مردم مشکل معیشتی و اقتصادی دارند که دولت برای خروج از وضعیت موجود سیاست و برنامه‌های خوبی دارد اما همچنان مشکل بوده که انتظار داریم نماینده عالی دولت در شهرستان موضوعات اقتصاد مقاومتی را پیگیری و اجرا کند.

حسین زادگان خاطرنشان کرد: بیش از 90 درصد وظیفه فرمانداران نظارتی است و در بحث صیانت از حقوق شهروندی تکریم ارباب رجوع بسیار اهمیت دارد که این امر باید در دستگاه‌های اجرایی در اولویت مسیر خدمت باشد.

وی افزود: حذف بروکراسی اداری از اهمیت بیشتری برخوردار بوده که هرچه نقش انسان کمرنگ و فناوری روز بیشتر باشد موفق ترخواهیم بود.

تقویت تقوای ستیز در مدیران

حجت الاسلام قاسمی، امام جمعه موقت ساری نیز با اشاره به اهمیت حفظ و تقویت تقوا میان مردم گفت: تقوای واقعی را در خود تقویت کنیم در تاریخ اسلام می‌خوانیم که برخی‌ها با تقوای فریب بر اریکه قدرت نشستند و دومین نشانه تقوا این است به دنبال تقوای بصیرت باشیم تا ما را از زشتی و پلیدی دور کند.

وی افزود: در حال حاضر مدیران ما باید تقوای ستیز داشته باشند زیرا اکنون دشمنان روز به روز عرصه را بر ما سخت می‌کنند که باید رفتار و گفتارمان خدایی باشد و در زمینه اجرایی کردن فرمایش مقام معظم رهبری خرید کالای ایرانی را فرهنگ‌سازی و عملیاتی کنیم.

قاسمی افزود: آقای حسین زادگان از مدیران شایسته استان است که به جایگاه بهتر رسیدند و استان به آرامش رسید و اکنون آقای رضایی انتخاب شایسته و بایستی است که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

امام جمعه موقت ساری گفت: ساری به حق واقعی خود نرسید که انتظار داریم مدیران با هم همدل باشند و بدانیم اگر مدیر و یا نماینده ای جایگاه بالاتری کسب کنند برای ما افتخار است.

وی گفت: همه دیدیم که شهردار مرکز استان بسیار موفق است که برای همه مدیران الگوی عملیاتی باشند و با اتحاد و همدلی و در کنار هم بودن یکدیگر را قبول داشته باشیم تا دشمنان نتوانند به جامعه و مملکت ما آسیبی برسانند.

توسعه کسب و کار مولد در مرکز مازندران

عبدالله رضیان ، رئیس مجمع نمایندگان مازندران در این نشست گفت: امیدواریم فرماندار جدید برای شهرستان کارآمد باشد. وی فردی توانمند است که نسبت به شهرستان شناخت دارد و انتخاب وی اتفاق خوبی بود.

وی افزود: باید برای توسعه درک نار هم فعالیت و کار شود که خوشبختانه با حضور استاندار اقدامات خوبی صورت گرفت. فضا برای گفتگو برای فضای کسب و کار و حمایت از بخش خصوصی شد که جای قدر دانی دارد.

این عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: در جهت توسعه زیرساخت فعالیت شود در راه مشکل جدی داریم که نیازمند توجه است. ساری مادر شهرهای استان است که توجه بیشتری دراین حوزه شود.

جلوگیری از حاشیه‌ها در مرکز استان

محمد اسلامی استاندار مازندران نیز گفت: مازندران از حاشیه‌ها به شدت اسیب دیده است و باید تمام انرژی و همدلی خودمان را صرف خدمت به مردم کنیم.

وی افزود: رابطه خوبی با نمایندگان استان برقرار کردیم به آینده خوشبین هستیم باید فکر و اهدافمان تنها خدمت به مردم باشد بیشتراز گذشته به وحدت نیاز داریم.

اسلامی بیان کرد: برای موفقیت باید کار شبانه روزی کنیم و فرماندار جدید باید با درایت همه سلایق و مطالبات را مدیریت کنند و برای خودیک فرهنگ مدیریتی درست و یکپارچه تنظیم کند.

استاندار مازندران گفت: فرصت و منابع زیادی در اخیار مردم است که با همگرایی و همراهی مسئولان استانی و شهرستانی باید کمک کنیم تا استان شهرستان‌ها به جایگاه واقعی خود برسند.

ساری دارای عقب ماندگی تاریخی در توسعه

علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود نیز در این مراسم گفت: ساری به عنوان مرکز استان دارای عقب مادگی زیادی است که نیازمند توجه بیشتر استاندار در زمینه‌های مختلف به ویژه توزیع اعتبارات است.

وی افزود: مرکز استان نیازمند نگاه بیشتری است زیرا با رشد مرکز استان زمینه برای توسعه دیگر شهرها نیز فراهم می‌شود. شرایط سیاسی اجتماعی استان در کشور طوری است که دارای اتحاد و انسجام هستیم. کسب منصب و مسئولیت فرصتی جهت خدمت است که امیدواریم همه ما دراین مسیر موفق باشیم.

تقویت خدمت بی منت به مردم در بین مسئولان

عباس علی رضایی، فرماندار جدید ساری نیز با تقدیر از مسئولان و خانواده شهدا گفت: خدمت کردن به مردم عبادت است که باید این امر را برخود واجب بدانیم و سیاست ما اجرای سیاست دولت تدبیر و امید است و در سرلوحه فعالیت ما قرار دارد که تدبیر همان خدمت بی منت به مردم است.

وی بیان کرد: آنچه می‌ماند رضایت خدا،عملکرد و رضایت مردم است که همه ما وظیفه خدمت رسانی به مردم را فراموش نکنیم.

فرماندار جدید ساری تصریح کرد: تفاهم همدلی و وحدت ما را در بهتر اجرا کردن وظایف‌مان کمک می‌کند که با روحیه جهادی منشا خدمت برای مردم باشیم.

وی گفت: رونق و توسعه اقتصادی و اشتغال و ایجادفضای امن برای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه گذار اهمیت دارد تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را رفع کنیم که این امر سرلوحه فعالیت ما قرار دارد.

در این مراسم با تقدیر از خدمات اسماعیل حسن زاده در دوران تصدی سرپرستی فرمانداری ساری، حکم عباس علی رضایی به عنوان فرماندار ساری که به امضای وزیر کشور رسیده توسط استاندار مازندران تقدیم وی شد.

رضایی به موجب این حکم به مدت 4 سال به عنوان فرماندار ساری مرکز مازندران منصوب شد.

در دولت فعلی تدبیر و امید که محمد اسلامی بر مسند تصدی استانداری مازندران تکیه زده تاکنون فرمانداران شهرستانهای نور، نوشهر، بهشهر، نکا و ساری جابجا شدند.

مازندران دارای 22 فرمانداری است.