مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان آمل باحضور استاندار مازندران

عکاس(ارسالی)روابط عمومی استانداری مازندران

 

طی حکمی از سوی سیدمحمود حسینی پور، استاندار، سیدعباس حسینی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان آمل منصوب و طی آئینی با حضور مقام عالی دولت در استان، امام جمعه آمل و مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی معرفی شد و با اهداء لوح سپاس، از تلاش های علیرضا شریعت، در دوره تصدی فرمانداری شهرستان آمل تقدیر شد. ‎

انتصاب مدیران جوان و شایسته از برنامه های ماست

سیدمحمود حسینی پور نوری در مراسم معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان آمل، با بیان این که انتصاب مدیران جوان و شایسته از برنامه های ماست، گفت: مسئولیت جوانان نخبه برای آبادانی و شکوفایی استان بسیار سنگین است. ‎

سیدمحمود حسینی پور نوری در مراسم معارفه سرپرست فرمانداری شهرستان آمل، بیان داشت: سلامت اداری از جمله محورهایی است که باید مجدانه دنبال شود و مردم بهیچ وجه نباید گرفتار بوروکراسی های غیرضرور و فساد احتمالی شوند.

وی با بیان اینکه جامعه به یک تحول اساسی در ادارات نیار دارد، اظهار کرد: این تحول تنها با حضور و خواست مردم میسر خواهد شد، از این رو نیاز است مردم بار دیگر به صحنه بیایند.

استاندار مازندران گفت: اگر در حال حاضر شاهد انحراف در سیستم اداری هستیم به این علت است که مردم عقب نشینی کردند یا واضح تر باید بگویم عده ای مردم را عقب زدند حال آن که نظارت در عرصه های مختلف حق مردم است.

وی با بیان این که فلسفه انقلاب اسلامی بنیان مردمی آن بوده است، افزود: فتوحات ما در دوران دفاع مقدس نیز به علت حضور مردم در همه صحنه ها بود و در حال حاضر نیز با پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف داشتیم، شرایط ما نسبت به دوران جنگ و اوایل انقلاب به مراتب بهتر است و ما می توانیم با حضور مردم و همراهی بر مشکلات جامعه فائق شویم.

حسینی پور تغییرات مدیریتی بر اساس جوانگرایی و شایسته سالاری را از برنامه های خودش اعلام کرد و گفت: انتخاب یک جوان برای فرمانداری آمل یک پیام دارد که مسئولیت جوانان را بسیار سنگین می کند، زیرا بناست با لطف الهی و با کمک و همراهی مردم و با استفاده از جوان گرایی و استفاده از ظرفیت جوانان نخبه به همان دوران طلایی بعد از انقلاب برگردیم و برنامه توسعه مازندران را تحقق ببخشیم.

وی با بیان این که سفره شهادت و ایثارگری انقلاب همچنان باز است، افزود: حاج قاسم سلیمانی سفره شهادت را در کل دنیا پهن کرد و ما باید در همین عصر دیجیتال، ایثار و شهادت سردار را سرلوحه کار خود قرار دهیم و الگوی مدیریتی ما باید مثل الگوی مدیریتی حاج قاسم باشد تا با تلاش در این راه بتوانیم با وجود تحریم ها قفل تمام مشکلات مردم را باز کنیم .

استاندار مازندران همچنین در این آیین بر ضرورت توسعه شهری و فرهنگی شهرستان آمل تاکید کرد و گفت: شهرستان آمل پایتخت تشیع جهان اسلام است و از این رو اولین قدمی که فرماندار باید بردارد در راستای الزامات فرهنگی است.

وی افزود :آمل از قدمت زیادی برخوردار است ولی حسی که نسبت به آمل در اذهان عمومی وجود دارد در المان های شهری و وردی شهر دیده نمی شود. با وجود اینکه آمل به علت برخورداری از جاده هراز ورودی اصلی مازندران محسوب می شود ولی در ورودی این جاده مهم مواصلاتی و همچنین شهر آمل ویترین زیبایی که مختص این شهرستان باشد دیده نمی شود که حتما این مساله باید بازنگری شود.

حسینی پور با اشاره به بافت فرسوده شهرستان آمل، گفت: این بافت فرسوده، شایسته شهری با این قدمت و دارای ظرفیت های بالای صنعتی نیست و آمل نسبت به سایر شهرهای مازندران در این خصوص دچار عقب ماندگی شده است که این موضوع باید مورد توجه جدی فرماندار قرار گیرد.

استاندار مازندران همچنین به شهرک ها و معادن شهرستان آمل نیز اشاره کرد و اظهار داشت: شهرک صنعتی امامزاده عبدالله آمل یکی از خوشنام ترین شهرک های صنعتی مازندران است که می تواند الگوی سایر شهرک های صنعتی استان باشد. با توجه به ظرفیتی ی که این شهرک صنعتی دارد می تواند نه تنها برای جوانان آملی بلکه برای کل استان اشتغال زایی کند و استان را از بحران بیکاری که گریبانگیر آن است نجات دهد.

وی افزود : توقع ما این است که نخبگان و کارفرمایان شهرک های صنعتی در آمل که از دیرباز مرکز فعالیت و پویایی اقتصاد مازندران بوده در این عرصه ورود کنند و برای رهایی از این مشکل و بیماری استان، راه حل ارائه دهند.

استاندار مازندران خواستار تشکیل کارگروه ویژه مبارزه با زمین خواری و صیانت از منابع طبیعی در شهرستان آمل شد و تاکید کرد: منابع طبیعی حق عامه مردم است و کسی نباید به خودش اجازه دهد به حق مردم دست درازی کند و مبارزه با افراد سودجو که قصد زمین خواری دارند از ماموریت های مهم فرماندار است .

در این آیین سیدعباس حسینی از سوی استاندار مازندران به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان آمل معرفی و از زحمات علیرضا شریعت که بیش از یک سال فرماندار آمل بود، قدردانی شد.