باحضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران

مراسم تکریم و معارفه فرماندار نوشهر برگزار شد.

عبدالصمد صفرنژاد جانشین علی شادمان شد

مراسم تکریم و معارفه فرماندار نوشهر با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران‌، مدیر کل سیاسی انتخابات استانداری، مدیران استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره کل بندر نوشهر برگزار شد.
به گزارش تیتر امروز، معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در این مراسم با قدردانی از تلاشهای فرماندار پیشین اطهار کرد: اینکه مسئولی صادقانه تلاش کرده و اسباب رضایتمندی مردم را در نظام فراهم کند مایه مباهات است.
علی یونسی با بیان اینکه بنای دولت روحانی و استاندار مازندران بکارگیری اینگونه شخصیتهایی است که سرشار از تجربه و دلسوز بوده و دردکشیده و دردمند الام مردم باشند است، افزود: صفرنژاد هم از فرمانداران با سابقه استان است که در ۵ شهرستان در استانهای گیلان، خراسان و مازندران سابقه فعالیت داشته  و در وزارت کشور هم سابقه خدمت دارد.
وی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم فرماندار جدید با کوله باری از تجربیات و با بهره مندی از هم استانی بودن این تجربیات خود را به شهرستان نوشهر بیاورد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با تاکید بر اینکه فرماندار باید اهل تعامل بوده و از همه ظرفیتها استفاده کند، افزود: مجموعه قوا باید نسبت به کاهش و رفع مشکلات تلاش کنند.
وی از جمله سیاستهای دولت را کاهش مشکلات اشتغال و بیکاری برشمرد و تصریح کرد: این مشکلات  باید دراس فعالیتهای فرماندار باشد.
یونسی به برخورد با آسیبهای اجتماعی و کاهش این آسیبها تاکید کرد چپ گفت: برخورد بد با مظاهر فساد، قاطعیت، دفاع از حقوق مردم، در نظر گرفتن مصلحت کشور، رهبری و نظام با تمام ظرفیتها جزو وظایف دولتمردان است.
وی با بیان اینکه امروز دشمن با تمام ظرفیت سعی در ایجاد شکاف دارد، خاطر نشان کرد: دشمن و در راس  آن امریکا همه اینها تئوری شکاف بین دولت و ملت، بین ملت ها، دولت و … را ایجاد کرد، افزود: نباید در زمین دشمن بازی کنیم و نباید اجازه دهیم در این برهه حساس از تاریخ کسی به اختلافات دامن بزند.
یونسی با تاکید براینکه باید در راستای وحدت حرکت کرد، متذکر شد: با وجود مشکلات فراوانی که وجود دارد اما در سرزمینی که امنیت نباشد مردم رنگ خیر و شادمانی را نمی بییند چرا که امنیت زیربنای اصلی اداره جامعه است و کشور ما در گلستانی از امنیت بسر می برد و بر همین راستا است که دشمن تلاش دارد با تئوری شکاف این امنیت را به خطر بیندازد.
وی با اعلام اینکه سر سوزنی از ناامنی در کشور کوتاه نمی آییم، تاکید کرد:افرادی که مخل  آسایش و امنیت مردم شوند باید به اقدامات خود پاسخگو باشند و
در این حوزه نظام و انقلاب کوتاه نمی آید.
معاون استاندار مازندران با بیان اینکه در اغتشاشگری های اخیر استان مازندران یکی از استانهای سفید کشور بود، اظهار کرد:  چرا که مردمش عالم ترین و دردمند ترین و وفادارترین مردم نسبت به انقلاب و آب و خاک و ناموس خود هستند بنابراین باید در مقابل عظمت و دانایی و فضیلت این مردم سر تعظیم فرود آورد.
وی متذکر شد: هرکس در هر مقامی باشد کسانی که از فضای مجازی سوء استفاده کردند باید بدانند لیاقت استفاده از این فضا را ندارند و همه می دانیم که بیشتر اغتشاشگران هدایت شده سرویسهای جاسوسی بودند .
وی با قدردانی از تلاشهایی که برای خاموش کردن این فتنه ها صورت گرفت، خاطرنشان کرد: در این روزها نیروهای انتظامی حرفه ای و از روی دلسوزی برخورد کردند و موردی با عنوان از بین رفتن اموال عمومی نداشتیم.

امام جمعه شهرستان نوشهر نیز با اشاره به اینکه مدیریتها میدان هنرنمایی افراد است، اظهار کرد:  هرپستی که به افراد داده می شود برای این است که هنر و ماهیت باطنی خود را نشان دهد.
حجت الاسلام محمود مشایخ  با بیان اینکه پست و مدیریت یک امتحان برای همه است، افزود: به حکم انسانیت از زحمات دکتر شادمان که تلاش کرده و زحمت کشیدند تقدیر و تشکر داریم.
وی با بیان اینکه آنها که خوب کار می کنند پیش خدا اجر دارند ولو اینکه در نظر دیگران به چشم نیاید، خاطرنشان کرد: شادمان در مسائل عمرانی تلاشهای فراوانی داشت و کارها را به خوبی به انجام رساند.
امام جمعه شهرستان نوشهر بیان کرد: مراسم تودیع و معارفه یک نوع سنت و مجرای کار است و این سیر و جریان همیشه ادامه دارد.
وی با تاکید بر اینکه از فرماندار جدید هم انتظار است کار را درست پیش برده و باعث تقویت ارکان نظام باشد، تصریح کرد: انتظاراتی که نظام دارد این است که فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان نیروی هماهنگ کننده بین تمام ادارات است و مسئول نظارت بر اجرای قوانین است.
مشایخ با اشاره به اینکه یک فرماندار وظایف و اختیاراتی در حوزه های امنیتی، سیاسی و فرهنگی دارد، گفت: نظام ما نظام جمهوری اسلامی است و هر مدیری وظیفه دارد هم به جمهوریت و هم ارزشها و اسلام توجه کند چرا  که برای این نظام خونها داده شد.
وی با تاکید بر اینکه انتظار دیگر از مدیر و فرماندار این است که ایمان و پایبندی به ارزشها داشته باشد، افزود: از دیگر ویژگیهای فرماندار تقوای اخلاقی، سیاسی و مالی و تقوا در ابعاد مختلف است.
امام جمعه شهرستان نوشهر با بیان اینکه یک مدیر در جمهوری اسلامی مسئولیت و پست را برای خود امانت بداند و سعی بر انجام خوب عمل داشته باشد، تصریح کرد: نظام اسلامی نظام ریاستی نیست و همه مدیران باید در این نظام به شکلی کار کنند که پاسخگو باشند.
وی با بیان اینکه مدیر باید از جناح و گروه دور باشد و همه جناح ها و گروهها را باید لحاظ کند، متذکر شد: یک مدیر و رئیس باید از همه گروهها برای پیشرفت شهر استفاده کند.
مشایخ پرهیز از رانت خواری و سوء استفاده از بیت المال را از وظایف مهم هر مدیری خواند و بیان کرد: زندگی یک فرماندار باید در سطح عامه مردم باشد و باید از اختلاف طبقاتی پرهیز کند.
وی با بیان اینکه اختلاف طبقاتی و حقوق های نجومی یک خطر است و به موازات آن اختلاف طبقاتی هم نوعی چالش است که نظام را تهدید می کند، افزود: رعایت عدالت در توریع بیت المال، در نظر گرفتن اولویتهای شهرستان، ساده زیستی در زندگی فردی و اداری و اجتماعی، انتخاب افراد پاک دست و باتجربه و توجه به نقاط محروم شهرستان از دیگر ویژگی های یک مدیر است.
مشایخ با اشاره به اینکه غرب استان با وجود زیبایی های ظاهری از فقر و محرومیت رنج می برد، گفت:قانون مداری از دیگر ویژگی های هر مدیر است  و فرماندار باید بداند هرپست و مقامی لغزش گاه هایی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.
فرماندار جدید نوشهر نیز در این مراسم گفت: زیرساخت‌های اشتغال در حوزه گردشگری نوشهر فراهم است.
عبدالصمد صفرنژاد با اشاره به اینکه  باید از سه ظرفیت نوشهر استفاده شود، اظهار کرد: آرزوی من خدمتگزاری در استان خودم بود و هر استانی بر اساس شاخصه‌هایی که دارد بودجه می‌گیرد.
وی با بیان اینکه انتقادات مال فرمانداری است، افزود: باید از ظرفیت‌ها به دور از گرایش‌های سیاسی بهره برد و غرب استان مازندران که یکی از هویت‌های اصلی و قطب گردشگری است باید از این موقعیت نهایت استفاده را برد.
فرماندار نوشهر با تأکید بر اینکه نوشهر ظرفیت بالایی دارد، تصریح کرد: نمایندگان مجلس فنون چانه‌زنی در مجلس را وارد هستند که نفعش به کل استان هم می‌رسد و رمز موفقیت‌ها استفاده از ظرفیت‌ها است.
وی عنوان کرد: تمامی مسؤولان باید در کنار یکدیگر مشکلات را حل کنند زیرا همه پیکره یک نظام هستیم و اگر هر جا حاشیه باشد آسیب وارد می‌شود.
صفرنژاد با اشاره به اینکه اشتغال دغدغه بین دولت‌ها و این دولت است ولی اشتغال با شعار ایجاد نمی‌شود، تصریح کرد: زیرساخت‌های اشتغال در حوزه گردشگری نوشهر فراهم است و دریایی سرشار از جاذبه‌ها داریم و باید نشاط دریایی با حفظ ارزش‌های اسلامی ایجاد شود.
وی گفت: اگر رؤسای ادارات من قوی باشند، فرمانداری هم قوی می‌شود و موتور حرکت اجرایی فرمانداری، رؤسای ادارات آن هستند.