مراسم تکریم و معارفه فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ساری

مراسم تکریم و معارفه سرهنگ شریفی بعنوان فرمانده سپاه ناحیه ساری با حضور حضرت آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، سرهنگ محمد رضایی جانشین سپاه کربلا،عباسعلی رضایی فرماندار شهرستان ساری،  عباس رجبی شهردار مرکز مازندران و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

**نماینده ولی فقیه در مازندران:

اجازه دست درازی دشمن به تفکرات جوانان خود را نمی‌دهیم

 نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به نقش سپاه در تقویت ارزش‌های دینی در جامعه گفت: اجازه دست درازی دشمن به تفکرات جوانان انقلابی را ندهید.

به گزارش تسنیم، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج  سپاه شهرستان ساری اظهار داشت: یازدهم محرم روز اسارت و بیماری امام سجاد(ع) بوده و روزی  است که به زنان و کودکان امام حسین(ع) بسیار سخت گذشت. رنج، مصیبت و سختی زیادی را تحمل کردند امیدواریم همه ما با الگوگیری درست از زندگی این بزرگواران، پیرو ائمه اطهار باشیم.

وی با اشاره به عزاداری‌های مردم در این ایام، افزود: عزاداری جانانه با شور  و شعور حسینی همراه با رعایت مسائل بهداشتی و نشان دادن ولایتمداری و ولایت پذیری در راستای کیفیت عزا داری برنامه خوبی داشتند  که صمیمانه تقدیر و تشکر میکنم.

محمدی لائینی تصریح  کرد:  در دنیا دو جبهه خون و شمشیر داریم و ماه محرم ماهی است که خون بر شمشیر پیروز شد. جبهه خون جبهه حق و جبهه شمشیر، تزویر، مکر و حیله است که در جبهه حق  همه با خون خود در مقابله جبهه استکبار می ایستند و برد و غلبه با این جبهه است.

وی ادامه داد: فرماندهان سپاه در استان، شهرستان، مسئولان در تمام رده‌ها در جبهه خون هستند و باید جایگاه خود را بشناسند. ما ملت امام حسینیم  و امام حسین (ع) مظهر خون خدا است.

امام جمعه ساری تصریح کرد: هر جا انجام وظیفه می‌کنیم جبهه خون است و در این جبهه به عوامل جبهه شمشیر اجازه نفوذ ندهیم. دست درازی به بیت المال نداشته باشیم. سپاه باید مظهر ایثار، جهاد و شهادت باشد و به درستی این امر را تقویت کند.

**جانشین فرمانده سپاه مازندران:

استکبار دست از دشمنی خود علیه ایران بر نمی‌دارد

سرهنگ پاسدار حسین محمدرضایی نیز در مراسم تکریم و معارفه فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ساری با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، اظهار داشت: امام حسین (ع) به شهادت رسید  تا ما زندگی سعادتمندانه داشته باشیم که ملت ما در این سال‌ها به ویژه محرم امسال با رعایت نکات بهداشتی سربلند بیرون آمد.

وی افزود: امام حسین (ع) و محرم تمام هویت و مولفه قدرت ملت ما بوده و 40 سال با استفاده از فرهنگ امام حسین(ع) توانستیم توطئه‌های دشمنان راخنثی کنیم.

محمدرضایی ادامه داد: دشمن دست از دشمنی خود با ملت ایران برنداشته و در هرشرایطی دشمنی می‌کند. از ابتدای پیروزی انقلاب نشان داده نمی‌تواند انقلاب و نظام ما را ببینند و مسئولان با جبهه دشمن همنوا نشوند.

وی بیان کرد: شیعه ریشه در عاشورا و شهادت دارد و همه ما تکلیف داریم تا مملکت خود را تضعیف نکنیم به هر دلیلی ضعیف شویم دشمن برما غلبه می‌کند امروز باید فرهنگ امام حسین (ع) را در جامعه گسترش دهیم.

جانشین فرماندهی سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: بدانیم  هیچ چیز نمی‌تواند ملت ما را از امام حسین (ع) جدا کند و این جهالت و حماقت بوده که مولفه اصلی کشورمان را بخواهیم از طریق  دامن زدن به تفکرات استکباری تضعیف کنیم.

وی بیان کرد: باید فرهنگ ایثار و شهادت را میان نسل امروز، به ویژه جوانان و نوجوانان گسترش دهیم و در راستای حفاظت از ارزش‌های انقلابی و تقویت گروه‌های جهادی  گام برداریم.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ساری نیز گفت: بسیاری از افراد می‌دانستند حق با امام حسین(ع) بوده اما در کربلا به دلیل تعلقات دنیوی حق را زیر پا  و امام حسین(ع) را تنها گذاشتند و ایشان را به شهادت رساندند که باید از محرم درس بصیرت، جهاد و شهادت بگیریم.

حجت الاسلام شعبان نوذری افزود:  در لحظاتی که نمی‌دانیم و بر سر دوراهی قرار گرفتیم باید به رضایت خداوند توجه کنیم و اهمیت دهیم تا در زندگانی خود دچار لغزش نشویم.

قدران ارزش‌های انقلاب باشیم

سرهنگ پاسدار سید ابراهیم شریفی، فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ساری نیز در مراسم  معارفه اش، گفت:کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی هر روز ما صحنه تقابل، جبهه حق و باطل است و باید بدانیم انقلاب ما از عاشورا سرچشمه گرفته و قدردان آن باشیم تا دشمن نتواند به ما آسیبی  وارد کند.

وی افزود: امروز  جمهوری اسلامی ایران به عنوان  نماینده جبهه حق مقابل استکبار ایستاده که این امر مجاهدت می‌خواهد و بدانیم مجاهد همیشه دشمن دارد و همیشه در حال مبارزه است و مجاهد هیچگاه خسته نمی‌شود که یقینا با پشتکار و ایثار  می‌توانیم این انقلاب را با رستگاری به صاحب امر برسانیم.

در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های سرهنگ پاسدار “یعقوبی” که به افتخار بازنشستگی نائل آمده، سرهنگ پاسدار “شریفی” به عنوان فرمانده جدید سپاه شهرستان ساری مرکز مازندران منصوب شد. وی پیش از این فرمانده سپاه شهرستان تنکابن و نکا بوده است.