دکتر ذوالفقار تقوی به عنوان مدیرکل جدید انتقال خون مازندران امروز معارفه شد.

مراسم تودیع و معارفه مدیر کل انتقال خون مازندران  برگزار و دکتر ذوالفقار تقوی به سمت مدیرکل جدید انتقال خون استان منصوب شد.

دکتر ذوالفقار تقوی دارای مدرک پزشک عمومی است که پیش از این سابقه مسوول دفتر رییس اسبق دانشگاه علوم پزشکی مازندران را به مدت سه سال از سال ۸۱ تا ۸۴ در کارنامه اش دارد.

دکتر تقوی جانشین دکتر اسماعیل پوریانی شد که حدود ۸ سال سکاندار انتقال خون مازندران به عنوان یکی از استان‌های با مصرف بالای خونی را بر عهده داشت.

معاون سازمان انتقال خون ایران:

انتقال خون از ۹۵۰ بیمارستان طلب دارد

 معاون سازمان انتقال خون ایران، کمبود نیرو و مطالبات معوق را از جمله مشکلات برشمرد و گفت: از ۹۵۰ بیمارستان برای ارائه خون طلب داریم.

به گزارش  مهر، حسین رنجبران در مراسم معارفه مدیرکل انتقال خون مازندران، کمبود پست سازمانی را از جمله مشکلات فراروی برشمرد و گفت: در حال حاضر ۵۹ درصد پست های سازمانی خالی است زیرا از سال ۹۳ تاکنون جذب نیرو صورت نگرفته است.

وی با اشاره به برنامه‌های تشویقی و رفاهی برای کارکنان این سازمان یادآور شد: امیدواریم از طریق آزمون بتوانیم بخشی از نیروها را تأمین کنیم.

وی با اشاره به مطالبات معوق هزار و ۹۸۰ میلیارد ریالی بابت ارائه فرآورده‌های خونی به بیمارستان‌های کشور گفت: این سازمان از ۹۵۰ بیمارستان برای ارائه خون طلب دارد و رقم این مطالبات در مازندران ۱۸۳ میلیارد تومان است.

رنجبران با تاکید بر ضرورت تسریع پرداخت بدهی بیمارستان‌ها به انتقال خون یادآور شد: همچنین این سازمان به شرکت‌های تأمین تجهیزات خون گیری ۲۸ میلیارد تومان بدهی دارد.

در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های اسماعیل پوریانی، ذوالفقار تقوی به عنوان مدیرکل انتقال خون مازندران معرفی شد.