به گزارش  فارس ، سیدسعید سیدعلایی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی مازندران که در سالن همایش اداره کل هواشناسی استان برگزار شد با اشاره به اینکه مازندران از استان‌های مهم و استراتژیک در حوزه حمل و نقل و جاده‌ای است، گفت: مازندران در کریدور شمال به جنوب از اهمیت بالایی برخوردار است و در حوزه گردشگری، کشاورزی و باغداری به عنوان قطب کشور مطرح است که نیازمند توجه ویژه ملی است.

وی با اشاره به اینکه مازندران دارای 10 هزار و 400 کیلومتر راه که 7 هزار و 600 کیلومتر در حوزه روستایی و 2 هزار و 600 کیلومتر راه اصلی فرعی و بزرگراه است، اظهار کرد: از اقدامات اساسی در وزارت راه و شهرسازی اصلاح نظام اداری است که با مصوبه شورای عالی اداری در دست اقدام است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی افزود: با تعریف مشخص از مسؤولیت‌ها و ساماندهی اساسی در وزارتخانه تلاش می‌کنیم به کارآمدی وزارتخانه و ادارات استان‌ها کمک کنیم که در این زمینه باید از توان همه نیروها بخوبی استفاده شود و مدیران استان‌ها نیز ترجیحا از بدنه کارشناسان و متخصصان و مدیران سازمان‌ها بهره خواهیم گرفت.

این مسؤول توسعه شبکه ریلی، تکمیل مسکن مهر و خدمات‌رسانی به آنها، توسعه مسکن شهری و روستایی و تامین نیروی انسانی کارشناس و راهدار در بدنه وزارت راه و شهرسازی را از دیگر برنامه‌های این وزارتخانه اعلام کرد.

سیدعلایی با اشاره به اینکه 15 سازمان و شرکت در زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در حال خدمت‌رسانی هستند، خاطرنشان کرد: ایجاد دو معاونت حمل و نقل و بازآفرینی شهری از چارت‌های سازمانی جدید پیش‌بینی برای ادارات کل راه و شهرسازی پس از انتزاع معاونت راهداری است.

وی با اشاره به اینکه ساختار جدید معاونتی در ادارات کل راه و شهرسازی استان‌های کشور بزودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود ادامه داد: خدمت‌رسانی بی‌منت به مردم را باید در اولویت قرار دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی از شناسایی 2 هزار مدیر در مجموعه وزارت راه و شهرسازی به عنوان مدیران آینده در این وزارتخانه خبر داد و گفت: کاهش سن مدیریت‌ها جزء برنامه‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی است و در نظر داریم سن مدیریت را در سطوح مختلف مدیریتی وزارت راه و شهرسازی به 10 سال کاهش دهیم.

حیدر نوروزی مدیرکل سابق راه و شهرسازی مازندران نیز آسفالت یک هزار و 300 کیلومتر راه روستایی، ایمن‌سازی محور ساری ـ خزرآباد، بازگشایی کمربندی شهرهای ساری، نوشهر، بابل، بهره‌برداری از 18 هزار مسکن مهر، ساخت چندین بیمارستان، جداکننده 108 کیلومتر جاده، ایمن‌سازی محور نور ـ چمستان ـ آمل و تکمیل بخش از محور سوادکوه را از مهم‌ترین اقدامات حوزه راه و شهرسازی مازندران در چهار سال گذشته بود.

به گزارش فارس، در این مراسم از خدمات محمود ذوالفقاری که به مدت چهار ماه مسؤولیت سرپرستی اداره کل راه و شهرسازی استان را پس از مدیرکلی سه ساله حیدر نوروزی در استان بر عهده داشت، قدردانی و عبدالله بهادری از استان ایلام که پیش‌تر مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه بوده است، به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی مازندران معارفه شد.