مراسم آیین تودیع موسوی و معارفه عطایی بعنوان مدیر کل جدید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

سرپرست جدید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری معرفی شد

سید محسن موسوی تاکامی مدیرکل منابع طبیعی مازندران – منطقه ساری با حکم مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور جای خود را به اسحاق عطایی داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، دکتر اسحاق عطایی با موضوعات منابع طبیعی بیگانه نیست و یکی از مدیران با سابقه سازمان جنگل هاست. او سابقه مدیرکلی منابع طبیعی مازندران- منطقه نوشهر را در کارنامه دارد و پیش از قبول این مسئولیت قائم مقام عباسعلی نوبخت معاون امور جنگل سازمان جنگل ها بود.

در مراسم معارفه سرپرست جدید اداره کل منابع طبیعی مازندران-ساری از زحمات مهندس سید محسن موسوی مدیر کل سابق قدردانی شد.

بر اساس این گزارش، حکم انتصاب اسحاق اعطایی توسط عبدالرضا بازدار معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل‌ها تسلیم وی شد. در این مراسم دکتر حسین میرزایی سرپرست دفتر آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی نیز حضور داشت.

اجرای ۹ برنامه جهش تولید در سازمان منابع طبیعی

معاون منابع طبیعی کشور: برای اجرایی‌شدن منویات مقام معظم رهبری امسال ۹ برنامه جهش تولید در سازمان منابع طبیعی اجرایی می‌شود.

به گزارشصداوسیمای، معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت سازمان منابع طبیعی وآبخیزداری کشور امروز در مراسم معارفه و تکریم مدیر کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری ، گفت: در راستای اجرایی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری ۹ برنامه در مقوله جهش تولید برنامه‌ریزی شد که امنیت غدایی ، تولید اقتصادی ، تولید پایدار ، حفاظت و نگهداری عرصه‌های جنگلی اولویت اصلی است.
اسکندر بازدار بابیان اینکه توسعه پایدارهمه جانبه ابعاد مختلفی دارد که مهم‌ترین آن عرصه‌های منابع طبیعی است که کم توجهی و تخریب آن، اصل توسعه را با چالش روبه‌رو می‌کند به اهمیت پایداری منابع غذایی اشاره کرد و گفت: سازمان منابع طبیعی برای حفظ و صیانت از جنگل و مراتع با حفظ محیط زیست سالم، توسعه پایدار، اشتغال و ایجاد شرایط امن را به لحاظ مختلف تامین می‌کند.
بازدار با اشاره به برنامه ریزی برای زراعت چوب در عرصه جنگلی استان‌ها در زمین‌های با بازدهی کمتر از ۳۰ هزار هکتار افزود: توزیع ۴۵ میلیون نهال رایگان بخشی از صنایع چوب و توسعه گیاهان دارویی در ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشوردر دستور کاراست.