با حضور مدیرکل بهزیستی مازندران انجام شد؛

توزیع نهمین کمک مومنانه خیریه عشاق المهدی

تهیه یک میلیارد تومان اقلام از آغاز کرونا

مدیرکل بهزیستی مازندران، اظهار کرد: مجموعه عشاق المهدی، ظرفیت بزرگی برای استان است و با هیات مدیره قدرتمند، پرسنل پرکار و امکانات مناسبی که در اختیار دارد، می تواند منشا خدمات خوبی برای مرکز استان باشد. عملکرد این موسسه خیریه در سال گذشته فوق العاده بود و حتی از برش استانی جلوتر بوده است از اینرو انتظارات از این مجموعه بسیار بالاست.

تیرنگ نیوز: کمک مومنانه موسسه خیریه عشاق المهدی (عج) ویژه شب یلدا با حضور دکتر گوهردهی مدیرکل بهزیستی، دکتر حسین زاده معاون اجتماعی و دکتر موسوی مدیریت بهزیستی شهرستان ساری به جامعه هدف، اهدا گردید.

به گزارش تیرنگ در ابتدای این مراسم معصومه جباری ارفعی مدیرعامل این موسسه بیان کرد: خیریه عشاق المهدی در آستانه شب یلدا، پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، جهت تهیه نهمین کمک مومنانه مجموعه خود با همیاری خیرین محترم اقدام کرد.

وی افزود: این موسسه خیریه، برای کودکان کار و خیابان، دختران در معرض آسیب و خانواده های نیازمند آبرومند، اقلامی چون 110 عدد سبد کالا،  10 عدد تبلت، یک کامپیوتر و یک چرخ خیاطی، معادل 70 میلیون تومان تهیه نموده است که با حضور دکتر گوهر دهی مدیرکل بهزیستی مازندران، دکتر حسین زاده معاون اجتماعی و دکتر موسوی مدیریت بهزیستی شهرستان ساری در محل موسسه به جامعه هدف اهدا گردید. البته سبدهای کالا به علت ویروس کرونا، درب منازل جامعه هدف تحویل داده می شود.

مدیرعامل موسسه خیریه عشاق المهدی با بیان اینکه از ابتدای دوران کرونا تاکنون بیش از 2 هزار سبد غذایی حدود یک میلیارد تومان در مناسبت های مختلف مذهبی و ملی به همراه بسته های بهداشتی بین جامعه هدف و نیازمندان توزیع گردید، گفت: برای اشتغال زایی کودکان کار نیز ورود کردیم. برای نمونه، جهت تامین معاش یک خانواده کودک کار، جهت پرورش دام، سه گوسفند اهدا کردیم همچنین برای کودک کار دیگری، یک گاری دستی و ترازو به همراه محصولات موردنیاز جهت اشتغال در بازار تهیه شد.

جباری ارفعی با اشاره به تهیه 5 عدد کپسول اکسیژن و تب سنج جهت استفاده بیماران کرونایی، بیان کرد: موسسه خیریه عاشقان مهدی با بیش از 15 سال سابقه فعالیت اجتماعی یکی از موسسات موفق شهرستان ساری بوده و در این مدت توانستیم بیش از هزار خانوار نیازمند را تحت پوشش خود قرار دهیم و از آن ها حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین دو مرکز کودکان کار و مرکز ندای مهر که خدمات مشاوره ای، تحصیلی و … انجام می دهند را با حمایت های سازمان بهزیستی استان فعال کردیم و تحت پوشش و راهنمایی های این سازمان به ویژه بهزیستی شهرستان ساری در حال انجام وظیفه هستیم.

عشاق المهدی از برش استانی جلوتر است

در ادامه، گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران، ضمن تقدیر از فعالیت های موسسه خیریه عشاق المهدی به ویژه موسس پرتلاش آن دکتر بهروز جباری ارفعی اظهار کرد: این مجموعه، ظرفیت بزرگی برای استان است و با هیات مدیره ای قدرتمند، پرسنلی پرکار و امکانات مناسبی که در اختیار دارد، می تواند منشا خدمات خوبی برای مرکز استان باشد.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی به تنهایی نمی تواند همه مشکلات موجود جامعه را برطرف کند و باید از پتانسیل سازمان های مردم نهاد و خیریه ها استفاده بهینه کند، افزود: خدمات مرکز خیریه عشاق المهدی عالی است و انتظار می رود این روند بهبود یابد و متعالی گردد.

مدیرکل بهزیستی مازندران، تصریح کرد: عملکرد این موسسه خیریه در سال گذشته فوق العاده بود و حتی از برش استانی جلوتر بوده است از اینرو انتظارات از این مجموعه بسیار بالاست.

گوهردهی ادامه داد: ما از مجموعه عشاق المهدی و دیگر مجموعه های مشابه در استان به عنوان شرکای اجتماعی یاد می کنیم، شرکایی که به شکل عملیاتی به فرمایشات رهبری عزیز و قوانین بالادستی سازمان بهزیستی لبیک گفتند و به شکل مناسب در حال ارائه خدمت و پاسخ دهی هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت کرونایی استان، نیازمند ورود جدی تر خیریه ها و سازمان های مردم نهاد است، گفت: ضروری است همکاری متقابل و حتی چند جانبه بین نهادهای مرتبط از جمله شهرداری ها انجام شود و نباید حواشی مدیریت شهری و مسائل مربوطه، مانع ارائه خدمات دهی مناسب شود.

مدیرکل بهزیستی مازندران، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به حضور همه جانبه دستگاه ها و مردم در رفع مسائل اجتماعی، بیان کرد: سازمان بهزیستی به تنهایی نمی تواند خدمات مربوطه را به دل جامعه ببرد، بلکه نیاز است از همه ظرفیت های موجود در استان استفاده کنیم. چرا که ورود و ارائه خدمات مرتبط با بهزیستی در جامعه علاوه بر برنامه های سازمان در بستر مجموعه هایی چون عشاق المهدی و سازمانهای مردم نهاد محقق خواهد شد.

توزیع 60 هزار بسته حمایتی در سطح استان

گوهردهی، درباره خدمات بهزیستی در ماه های کرونایی اظهار کرد: از ابتدای شروع کرونا حدود 60 هزار بسته حمایتی در سطح استان با کمک حوزه احسان و نیکوکاری و مشارکت های مردمی فراهم شد و در اختیار جامعه هدف به خصوص در مناطق حاشیه ای قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با مجازی شدن کلاس های درس، طبیعی است جمعیت آسیب پذیر ما نتوانند بسیاری از لوازم و تجهیزات مورد نیاز را تهیه کنند، گفت: در این موضوع نیز مجموعه خیران ما ورود کردند و اقدامات خوبی در حال انجام است.

مدیرکل بهزیستی مازندران، افزود: در مازندران بالغ بر 5 هزار و 700 دانش آموز تحت پوشش بهزیستی داریم که به شکل های گوناگون از سازمان کمک هزینه دریافت می کنند و یکی از موارد بحث تهیه گوشی هوشمند و تبلت هست که برای تعدادی از افراد تحت پوشش تسهیل گری کردیم و تسهیلاتی به صورت قرض الحسنه با کمک بانک های عامل با سود اندک به خصوص برای خانواده هایی که امکان پرداخت تسهیلات را ندارند، فراهم ساختیم.

تهیه 600 تبلت برای دانش آموزان

گوهردهی با بیان اینکه تاکنون بیش از 600 تبلت در سطح استان تهیه کردیم، گفت:به تازگی در این رابطه تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد کردیم و اقدامات مشابه در دست انجام است.

وی با اشاره به نزدیکی شب یلدا بیان کرد: امسال یلدایی متفاوت داریم و دوست نداریم به خانواده ها آسیب وارد شود از اینرو پیشنهاد می کنیم دورهمی ها به شکل مجازی باشد.

مدیرکل بهزیستی مازندران، درباره اقدامات یلدایی بهزیستی استان اظهار کرد: در صدد تهیه بیش از1000 بسته یلدایی به صورت بن کارت هستیم. خوشبختانه تا امروز 500 بسته آماده شد و تکمیل آن تا پایان هفته در اختیار جامعه هدف قرار خواهد گرفت.