مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معارفه شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران معارفه شد آئین تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با حضور کاراندیش معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه مازندران در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مراسم تکریم و تودیع محمود شالویی و معارفه عباس زارع به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران صبح امروز با حضور کاراندیش معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و غیاثی، مدیرکل دفتر هماهنگی امور استانها، حسن نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه استان در سالن سلمان هراتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

محمود شالویی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه در طول مدت بیش از یکسالی که در استان بودم علیرغم دوری از خانواده خود توانستم توسعه و تعالی اهالی فرهنگ و هنر را رقم بزنم، افزود: در حوزه تئاتر، فرهنگ و ادب مازندران گام‌های اساسی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه روز علویان در تبرستان با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شده است، تصریح کرد: یادواره ١١٠ شهید هنرمند مازندران و برگزاری جشن مهر ولایت گوشه‌هایی از فعالیت‌های بنده در دوران تصدی فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بوده است.

شالویی برگزاری موفق جشنواره فیلم وارش در بابل را از رویدادهای بین المللی رخ داده در یکسال گذشته در مازندران ذکر کرد و گفت: دانشنامه تبرستان و مازندران مورد حمایت ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

عباس زارع، مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز ضمن خوشامدگویی به همه کسانی که در این مراسم شرکت کردند، مسیر پیش روی فرهنگ و هنر را نوید بخش توصیف کرد و افزود: برای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری با برنامه و کار مداوم پیش خواهیم رفت.

وی سرمایه های فرهنگی و هنری را مهم ارزیابی کرد و افزود: تلاش می کنیم تا به کمک و همراهی همه کسانی که دلسوز فرهنگ و هنر هستند و به کار گیری تخصص، تعهد و کار مداوم آنچه مطلوب فرهنگ و هنر مازندران است میسر گردد.

در این مراسم که با استقبال پروشور اهالی فرهنگ و هنر همراه بود با تکریم از خدمات محمود شالویی، عباس زارع به سمت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران منصوب و معارفه شد.

گفتنی است زارع پیش از این مسئولیت معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل را برای مدت چندین سال برعهده داشت و طی این مدت نظر بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر رسانه استان را به شیوه مدیریت خود جذب و رضایت هنرمندان، خبرنگاران و مدیران فرهنگی را کسب کرد.