روزی برای رادیو

مراسم جشن روز رادیو با حضور مدیرکل،معاونین، مدیران، همکاران بازنشسته، شاغل و نیز جمعی از مخاطبان صدا در سالن آمفی تئاتر صدا و سیمای مرکز مازندران برگزار شد.
در این مراسم دکتر ابراهیمی، ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره همکار تازه درگذشته، زری قاسمنژاد گوینده نام آشنای رادیو مازندران با بیان رسالت مهم صدا گفت: صدا رسانهای فراگیر و سهل الوصول است که به دلیل دسترسی آسانتر مخاطبان به رادیو بهتر میتواند رسالت خود را از جهت محتوابخشی و درجهت جذب مخاطب به سرانجام برساند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز مازندران دلیل موفقیت هنرمندان سینما را سابقه کار در رادیو دانست و افزود: رادیو به مثابه رسانهای پرنفوذ و سهولت استفاده همه جایی، از آن مسئولیتی سنگینی در فرآیندهای فرهنگی هر کشوری به عهده دارد.
وی در ادامه نقش مؤثر و تأثیرگذار و کم نظیر رادیو مازندران را در انعکاس بحران های طبیعی به ویژه وقایع سیل اخیر در مازندران را قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: رادیو در بحران های طبیعی و اجتماعی ابزار بسیار کارآمدی برای کمک رسانی و وسیلهای جهت تخفیف تضادها و برخوردهاست. وی در پایان صحتها، بر لزوم آموزش و تربیت نیروهای انسانی و هنری در جهت جایگزینی همکاران بازنشسته تأکید کرد.
معاون صدای مازندران نیز در این مراسم، گفت: رادیو به عنوان یکی از رسانههای تأثیرگذار گروهی است که نقش بسیار مهم و مثبتی را برای به رسمیت شناختن تنوع فرهنگی در ایران بازی میکند از این طریق است که رادیو در میان رسانههای ارتباطی امروزی جامعه، رتبه حائز اهمیتی در میان مخاطبین دارد. بهرام دارابی بر احیاء هنر نمایش رادیویی و توجه به برنامهسازی بر محور امید و نشاط اجتماعی و نیز فعالسازی و ساماندهی نیروهای هنری درون و برون سازمانی در زمینه های فوق تأکید کرد.
اجرای نمایش محلی «ماهِتوو» با محوریت شهدای حرم توسط همکاران هنرمند مازنی، قدردانی از عوامل برنامهساز موفق و برتر رادیویی شبکه مازندران از جمله برنامههای متنوع این مراسم در روز چهارم اردیبهشت بوده است.