همزمان با روز ملی درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی و آبخیزداری  به همت اداره کل منابع طبیعی وابخیزداری مازندران منطقه ساری مراسم نهال‌کاری با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان، بابایی کارنامی نماینده مجلس شورای اسلامی،رضایی فرماندار مرکز استان، و مدیران منابع طبیعی و آبخیزداری استان در پارک جنگلی زارع ساری برگزار شد.

به گزارش تسنیم، آیت الله محمد باقر محمدی لائینی در مراسم کاشت نهال و بزرگداشت روز درختکاری در پارک جنگلی شهید زارع ساری، اظهار داشت: باید علاوه بر تشکر لسانی و دعای خیر در حق نگهبانان و محافظان منابع طبیعی توجه ویژه‌ای به مشکلات آنها شود.

وی افزود: آنچه از کاشت درخت مهم تر بوده نگهداشت آن است. همان‌گونه که خداوند در قرآن فرموده باید سرمایه‌ها را به کسانی سپرد که دارای رشد فکری لازم باشند تا سرمایه‌ها را حیف و میل و ضایع نکنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: در مورد منابع طبیعی این سرمایه عظیم خدادادی که خداوند به ما عطا فرموده باید این طور ببینیم و نسبت به سال‌های قبل بهتر نگهداشته شوند.

لائینی یادآور شد: نگهداشت این سرمایه، ابزار می‌خواهد فقط شعار نباید باشد، جایی درخت کاشته می‌شود ولی هنوز  اسباب اطفا حریق را نداریم. استان‌های شمالی بروزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات اطفای حریق اعم از زمینی و هوایی و بالاترین سطح آموزش‌های مهارتی و آموزشی را باید در اختیار داشته باشند.

وی افزود: این درختان امروز به یاد تازه‌ترین شهدایی که بر استان ما وارد شدند یعنی شهید مصطفی نوروزی و هشت شهید تازه تفحص شده و همچنین به یاد شهیدان رضایی و شهید پورقاسم که سالگرد شهادتشان را پشت سر گذاشتیم کاشته می‌شوند.

در این مراسم با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و فرماندار ساری که برادر شهیدان رضایی بوده و خانواده شهید نوروزی، تعدادی نهال غرس شد.